

Суспільство
На Буковині будують новий міст із німецькими опорами та миколаївськими балками
У Чернівецькій області будують міст на дорозі Т-26–06 /Н-03/ – Новоселиця — Герца — КПП «Дяківці» (км 9+510). Він з’єднає Новоселицький та Герцаївський райони, повідомили в Укравтодорі.
“Частину потрібного металу привезли у село Маршинці Новоселицького району на цьому тижні. Сейсмічні опори «MAURER» підрядна організація замовила в Німеччині. А основні прогонові балки приїдуть з Миколаєва”, – розповіли дорожники.
Щоб розпочати монтаж мостової переправи підрядник встановлює тимчасові конструкції. А вже незабаром розпочнеться монтаж головних прогонових балок.
Яким буде новий міст?
За проєктом, передбачається влаштування залізобетонного посилення конструкцій берегових та проміжних опор, пролітної будови та відкосних крил.
Протяжність мостового переходу – 323,6 п.м. з комплексом берегоукріплювальних споруд.
Читайте також: Звели тунель і будують дворівневу розв’язку: як створюють сучасний автобан на Дніпропетровщині
Міст складатиметься з 10 прогонів. Конструкція – суцільно металева. Мінімальний термін експлуатації – 100 років.
Крім цього, підрядник робить під’їзні шляхи. На проїзній частині буде бар’єрне, перильне огородженням, водовідведення, тротуар. А по завершенню робіт – нанесуть розмітку.
Нагадаємо, що основний міст через Прут на Т-26–06 було зруйновано паводком 2008 року. Того ж року було проведено часткові роботи з будівництва І і ІІ черги мосту, через брак фінансування роботи були заморожені. Ця «недобудова» стала частиною програми «Велике будівництво» – і вже до кінця цього року будівництво планується завершити.
Наразі транспортне сполучення здійснюється через місто Чернівці з обходом близько 50 км.
Відео: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»