

Суспільство
На бетонній трасі Дніпро-Решетилівка наносять новітню розмітку
На першій українській бетонній дорозі Н-31 Дніпро-Решетилівка застосовують новітні технології нанесення розмітки. Про це повідомляє у Фейсбуці Служба автомобільних доріг у Полтавській області.
Як наголошують дорожники, це вперше в країні на цементобетонне покриття наносять міцну стрічку Stamark.
“На нашій бетонці Н-31 #Дніпро_Решетилівка ми перші в Україні, хто на цементобетонне покриття наносить міцну стрічку #Stamark, яка функціонує при будь-яких погодних умовах, тому числі і в дощ та сніг, забезпечуючи необхідний рівень видимості розмітки”, – повідомляє Служба автомобільних доріг.

Чим особлива розмітка?
Зазначається, що зносостійкі керамічні кульки і протиковзкі частини пов’язані в особливо міцному поліуретановому верхньому покритті, що забезпечує підвищену видимість та безпеку дорожнього руху.
“Розмітка складається із стандартної білої маркувальної стрічки з 1,5 дюймовим широким чорним краєм для забезпечення контрасту на світлих поверхнях. Маркувальна стрічка створена із візерунковою поверхнею, яка надає автомобілісту близький вертикальний профіль і забезпечує максимальне світловідбиття”, – зауважують дорожники.

Також стрічка має шар міцного полімеру для підвищення тривалості використання. Термін експлуатації стрічки набагато більший за термін експлуатації дорожньої розмітки за допомогою фарби або пластика.
Що відомо про першу українську бетонку?
Траса Н-31 Дніпро-Решетилівка – перша в Україні бетонна дорога, що будується в Полтавській області турецькою компанією OnurTaahhut Tasimacilik Insaat. Вона пролягає в Полтавській області, раніше мала позначення Р-52 та мала статус регіональної. Тепер їй надано назву Н-31 та статус національної. Дорога відходить від міжнародної траси М03/Е40 Київ-Полтава-Харків й сполучає столицю та Дніпро з Запоріжжям.
Читайте також: На Полтавщині відкрили 12 км бетонної дороги
Дорогу роблять за новою технологією – з бетону. Її розширять до 4 смуг, загальна товщина покриття становитиме 1,5 метрів! Зокрема, нижній шар – закріплений та стабілізований ґрунт має товщину 70 см, шар цементоґрунту 30 см. Далі йдуть 18 см пісного бетону та 26 – важкого бетону. На поздовжніх та поперечних швах на глибині 13 см вкладаються армуючі елементи.
Роботи здійснюються в рамках Державного інвестиційного проєкту за бюджетною програмою 3111820 “Розвиток автомобільної дороги Н-31 Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки — Решетилівка”.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»