Суспільство
Митрополит Епіфаній у Бучі освятив іконостас
Митрополит Епіфаній освятив іконостас храму на честь святого апостола Андрія Першозваного у місті Буча на Київщині.
Про це повідомила пресслужба Київської митрополії ПЦУ.
«У 32-у річницю з часу відновлення нашої державної Незалежності ми підносимо молитви до Бога. Ми дякуємо Йому за всі благодіяння до нас. Ми молимося за Україну, за наш народ, за владу, щоб Господь давав їй мудрість завершити цю війну нашою великою українською перемогою. Аналізуючи, вивчаючи і знаючи свою історію, ми не маємо права на помилку, ми повинні боротися до кінця, захищаючи свою територіальну цілісність, свою Богом дану українську землю, і пам’ятати про тих, хто віддав свої життя, щоб ми могли разом надалі будувати свою державу і нашу єдину помісну автокефальну Українську Православну Церкву», – сказав Митрополит Епіфаній.
Відомо, що з часом цей храм буде повністю добудований, тут постане меморіал, до якого приїжджають, щоб побачити на власні очі звірства, які чинив тут російський агресор.
Іконостас в храмі на честь святого апостола Андрія Першозваного був виготовлений майстрами з Рівненщини на замовлення мецената Андрія Мацоли.
Читайте також: «Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ
Над іконостасом працювали понад рік 16 майстрів. Він виконаний в дереві – дуб як символ незламності. Різьба ручної роботи в грецькому стилі, який найкраще підкреслює та доповнює візантійський іконопис.
Після освячення іконостаса Митрополит Епіфаній помолився біля місцевого меморіалу, створеного на місці, де була братська могила, за спокій душ невинно убитих російськими окупантами мирних мешканців Бучі.
Про ПЦУ
Православна церква України (ПЦУ) — християнська церква, найчисельніша православна юрисдикція в Україні за кількістю вірян. Православна церква визнає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. Церква з’явилася 988 року з появою Київської митрополії й була визнана самостійною церквою 6 січня 2019 року. Підписання та отримання томосу про автокефалію Православної церкви України відбулося 5-6 січня 2019 року в соборі святого Георгія, кафедральному соборі Вселенського Патріархату.
Нагадаємо, у Бучі перша церква Московського патріархату перейшла до ПЦУ.
Також ми розповідали, що у храмі деокупованого Лимана вперше відбулося богослужіння ПЦУ.
Фото: pomisna.info.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі