Суспільство
Миколаївські розробники долучилися до створення швидкісного судна AQUA HELIX
На верфі Damen Shipyards в Анталії спустили на воду швидкісне судно AQUA HELIX для доставлення екіпажу (Fast Crew Supplier – FCS) проєкту 7011, у створенні якого приймали участь конструктори ПКБ MDEM (проектно-конструкторського бюро Marine Design Engineering Mykolayiv).
Про це повідомляється на сторінці у фейсбуці “Миколаїв – місто корабелів”.
Повідомляється, що миколаївські учасники розробки проєкту брали участь у закладені судна 21 червня 2019 року.
Читайте також: Судноплавна компанія запускає в Україні контейнерні поїзди
Корпорація Damen Shipyards Group позиціонує AQUA HELIX як «квантовий» стрибок вперед у справі зміни екіпажів бурових платформ. В умовах зниження цін на нафту використання суден проєкту FSC 7011 є вигідною, більш дешевою, альтернативою іншим способам доставки обслуговуючого персоналу.
Читайте також: Завод «Океан» прийняв на ремонт гідрографічний катер
Технічні характеристики
FCS 7011 призначене для швидкої та зручної зміни екіпажу на офшорних виробничих об’єктах – бурових платформах, науково-дослідних станціях, заводах на віддалених островах тощо. Судно довжиною 73.6 метри досягає швидкості 40 вузлів. Це найбільше однокорпусне судно з алюмінію, що коли-небудь будував DAMEN. Значну увагу приділено комфорту для екіпажу та пасажирів.
Судно здатне доставляти пасажирів на відстані до 200 миль та більше, завдяки чому за один рейс можна забезпечити перевезення одразу по декількох точках, що скорочує витрати часу та інші видатки.
Загальні характеристики судна пр. FCS 7011:
- Довжина, м – 73.60
- Ширина, м – 11.20
- Висота борту, м – 5.50
- Осадка, м – 4.50
- Швидкість, вуз – 40.0
- 4 головні двигуни загальною потужністю 14400 кВт.
- Рушії – 4 водомета
- Екіпаж, осіб – 12
- Місткість пасажирів, осіб – 122
Фото: facebook.com/MykolaivShipbuilding
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі