Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Миколаївські морпіхи знищили тиловий пункт окупантів на Донеччині

Опубліковано

Миколаївські морські піхотинці знищили тиловий пункт окупантів на Донеччині.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського.

За інформацією, аеророзвідка виявила сховище, де терористи-загарбники зберігають матеріально-технічні засоби. Точним влучанням з «Рапіри» наші протитанкісти вразили визначену ворожу ціль.

Дивіться відеоВ Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові 

Про бригаду

36-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського — з’єднання морської піхоти. Сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму. 2019-го року бригада названа на честь контрадмірала Михайла Білинського, який був організатором та командиром Дивізії морської піхоти Директорії УНР за часів української революції початку XX ст.

13 квітня в результаті вторгнення Росії підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти зуміли з’єднатися з силами полку Азов на території металургійного комбінату Азовсталь та продовжити оборону заводу.

Нагадаємо, єгері ДШВ розбили ворожі позиції в районі Бахмута.

Окрім того, бійці 66 ОМБр знищили замаскований у лісі танк окупантів.

Фото: facebook.com/36obmp.

Суспільство

ВПО можуть подати заяву на пільгову іпотеку через «Дію»: рішення уряду

Опубліковано

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб (ВПО), фінансованого за рахунок гранту від Кредитної установи для відбудови (KfW). Відповідно до постанови уряду від 2 липня 2024 року № 771, заявники тепер можуть подавати заяви на кредит в електронній формі через портал «Дія».

Про це повідомляє Кабмін.

Подання заяви через «Дію»

Для подання заяви необхідно пройти автентифікацію з використанням інтегрованої системи автентифікації, кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, що дозволяють однозначно встановити особу.

Читати також: У Київській області знайшли червонокнижні квіти: як вони виглядають

    Що потрібно вказати в заяві:

    • Прізвище, ім’я та по батькові (за наявності).
    • Дата народження та стать.
    • Серія та номер паспорта громадянина України.
    • Реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та членів його сім’ї.
    • Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
    • Регіон, в якому заявник бажає отримати кредит.
    • Кількість членів сім’ї.
    • Відомості про сімейний стан.
    • Підтвердження факту взяття на облік ВПО.
    • Підтвердження наявності офіційних доходів за останні шість місяців.
    • Підтвердження відсутності у власності житлової нерухомості (крім житлової нерухомості на територіях активних бойових дій та окупованих територіях).
    • Відмітка про відсутність отримання державної підтримки/грошової компенсації/пільгових кредитів на житло.
    • Контактні дані (електронна адреса, номер телефону).

    Нагадати, що показали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові.

    Фото: IPC Південь.

    Читати далі

    Суспільство

    Одеський міжнародний кінофестиваль пройде у Києві: програма

    Опубліковано

    З 12 по 29 липня у Києві відбудеться 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ), який об’єднає цінителів кіно та культури української столиці.

    Про це повідомляє Лірум.

    Конкурсні програми

    Європейська конкурсна програма:

    • В рамках програми представлено 11 фільмів, серед яких виділяються «Юпітер» (Німеччина) Бенджаміна Пфоля, «Сон Султани» (Іспанія) Ізабель Ерґері та «Втечі та мрії» (Фінляндія) Кайси Ель Рамлі.

    Національна конкурсна програма:

    • Включає 10 повнометражних фільмів, таких як «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва, «Обережно! Життя триває» Антона Штуки та «Киснева станція» Івана Тимченка.

    Читати також: В Україні збудують вітряну електростанцію потужністю 650 МВт

    Документальні гіти:

    • У програмі документальних фільмів представлені такі роботи, як «Ігровий майданчик Путіна» (Польща), «Три іскри» (США) та «Zinema» (Україна).

    Літня кіношкола:

    • Для студентів та кіноманів організована Літня Кіношкола з майстер-класами, зустрічами та кінопоказами, що проходитимуть з 19 по 20 липня в Українському домі.

    Документальний проєкт «Культура vs війна»:

    • Проєкт включає 7 документальних фільмів, включаючи короткометражні роботи про видатних українських митців та їх боротьбу у війну з росією.

    Нагадаємо, що в Україні запустилися центри допомоги вступникам.

    Фото: ОМКФ.

    Читати далі

    Суспільство

    10 фактів про «сонячного кларнета» української поезії: Павло Тичина

    Опубліковано

    Павло Тичина — постать складної епохи, людина, чия творчість віддзеркалювала непрості часи, у які він жив і творив. Його любов до природи була такою сильною, що отриману в подарунок рушницю він ніколи не використав. Він володів сорока мовами, але не афішував цього. Його фанатична любов до української мови врешті-решт призвела до звільнення з посади міністра. Проте, це не зламало його духу. Молодий Тичина подарував Україні яскраву поезію, наповнену символізмом, музикою та світлом.

    Саме тому редакція ШоТам хоче поділитися з вами фактами з життя митця, якого знищила радянська влада.

    Дитинство та перший старт

    Павло Тичина був талановитим українським поетом і музикантом, який народився в бідній багатодітній сім’ї. Його батько був суворим, а мати — лагідною. Велика роль у житті Павла належить його першій вчительці, Серафимі Морачевській, яка помітила його таланти і допомогла йому вступити до архієрейського хору, що дозволило отримати освіту в духовному училищі.

    Мистецькі таланти

    В училищі Тичина відзначався успіхами у співі, малюванні та літературі, але не розумів, чому навчання велося незнайомою мовою, а не рідною українською. Його талант до малювання відкрився завдяки місцевому священику, який подарував йому кольорові олівці після того, як хлопчик намалював на побіленій стіні.

    З чого брав натхнення?

    Павло Тичина захоплювався творчістю індійського поета Рабіндраната Тагора, якому присвятив вірш «До кого говорить?»‎ у 1925 році. Природа була головним натхненням для Тичини, і він завжди ставився з трепетом до живих істот.

    Друзі та оточення

    Тичина був знайомий з багатьма відомими людьми, зокрема з поетом і диригентом Григорієм Верьовкою, з яким він дружив усе життя. Також він мав дружні стосунки з художниками Василем Касіяном та Олексою Шовкуненком.

    У 1921-1923 роках Павло разом з Верьовкою очолювали самодіяльний хор, де познайомилися з молодим Анатолієм Павлюком, який зберігав особистий архів Тичини під час окупації Києва.

    Музичні таланти

    Павло Тичина мав чудовий голос і грав на шести музичних інструментах, зокрема на гобої та кларнеті. Він познайомився з композитором Миколою Леонтовичем у 1920 році.

    Особисте життя

    Дружиною Тичини була Лідія Петрівна Папарук, з якою він пережив багато труднощів і випробувань. Вона захоплювалася його грою на музичних інструментах.

    Тиск радянської влади

    Тичина не хотів вступати до компартії, але був змушений подати заяву. Він був міністром освіти, працюючи над розвитком шкільної системи в повоєнні роки. Тичина також активно сприяв відкриттю Музею Тараса Шевченка.

    Будучи міністром освіти, Тичина обстоював не тільки розбудову шкіл з українською мовою навчання, а і введення її в усі сфери діяльності. Фанатична любов Тичини до української стала причиною відставки поета з цієї посади.

    Вдруге Тичина добровільно відмовився від портфеля, коли пішов у відставку з посади Голови Верховної Ради України. Він не волів підписати постанову, згідно з якою батьки могли відмовитися від вивчення їхніми дітьми української мови в школах.

    Приватна бібліотека

    Павло Тичина був відомий своєю скромністю і любов’ю до книг. Він мав одну з найбільших приватних бібліотек в Україні, що налічувала 21 тисячу книг.

    Кожну свою книгу він обов’язково позначав підписом, тому що власного екслібрису (книжковий знак) у поета не було.

    Знання мов та листування

    Він володів приблизно 40 мовами, що дозволяло йому читати літературу в оригіналі. Однією з мов, якою він володів досконало, була вірменська, яку він вивчав з носіями – вірменськими торговцями Харкова. Для роботи з іншими мовами Тичина використовував словник, не зупиняючись перед труднощами у пошуку нових знань.

    У молоді роки Павло Тичина переписувався зі всесвітньовідомим норвезьким письменником, нобелівським лауреатом Кнутом Гамсуном. До речі, Тичину також двічі номінували на Нобелівську премію.

    Яким його запамʼятали друзі?

    Він був уважним і добрим до людей, часто допомагав молодим талантам і викладачам. Його дружина Ліда та теща Катерина Кузьмівна Папарук-Тичина відігравали важливу роль у його житті та підтримували його творчість. Тичина був дуже відповідальним і добрим до своїх колег і підлеглих, залишаючись вірним своїм принципам до кінця життя.

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство2 дні тому

    10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

    Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

    Суспільство3 дні тому

    «Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

    Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

    Суспільство5 днів тому

    Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

    Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

    Суспільство1 тиждень тому

    «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

    Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

    РЕКЛАМА: