Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

“Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Нещодавно ми писали матеріал про топ-5 українських скажених ферм, де виробляють від жаб’ячих лапок до молока ослиці.

Коментарі

Опубліковано

Нещодавно ми писали матеріал про топ-5 українських скажених ферм, де виробляють від жаб’ячих лапок до молока ослиці. Так от, жодна з п’яти за дивністю не зрівняється з мурашиною фермою!

Ви хапаєтеся за дихлофос, ледь побачивши у себе нещасного мурашку на кухні? А тим часом є люди, готові ростити у себе вдома цілі колонії цих комах, аби володарювати цілим королівством в пробірці.

Де купити мурашину ферму, скільки це коштує і головне – навіщо комусь вдома ціла колонія комах? У цих питаннях ми розбирались із власником Ant City  Олександром Іваніцьким. 

 Олександр Іваніцький

Олександр Іваніцький

АТОвець та “король” мурашиних ферм у Ant City 

На початку війни закинув успішний туристичний бізнес та пішов в АТО. Після повернення побачив, що галузь туризму занепала. Тому замислився розпочати іншу справу. Підгледів ідею для бізнесу у серіалі “Альф” і тепер успішно продає мурашині ферми по Україні і за кордон. 

Перша ферма і перший заробіток

Звичайно, з самого початку ми не просто заселили мурах в ферму (її ще називають формікарієм), аби подивитись, як вони будуть виживати!Перш ніж в 2016 році завели комах, детально вивчили умови їх утримання, продумали систему життя мурах в фермі.

Перша повністю була зроблена зі скла, а вже потім почали працювати з іншими матеріалами, більш безпечними для людини.

Олександр каже: часто стається так, що вирощують мурашок в офісі для себе, а потім клієнти бачать, як це прикольно виглядає, і купують

Її, до речі, у нас викупили клієнти: прийшли в офіс, побачили цю велику скляну ферму і захотіли її отримати.

Є стереотип, що комахи повинні жити в піску. Але насправді це не так – наші ферми зроблені з оргскла. Це як з людьми: якщо є квартира, не потрібно в лісі будувати землянку. Ось і мурашкам потрібні тільки умови для існування – вологість, їжа і вода.

Такий формікарій називається “Зіркове небо” і коштує 749 гривень

Королева і піддані: колонія зсередини

Ми вирощуємо мурашок самі. Самка злучається тільки один раз під час “шлюбного польоту”, обкусуючи собі крила після запліднення і отримуючи запас сперми самця, який використовуватиме протягом усього життя.

Під час шлюбного польоту відбираємо мурашиних королев, які спарувалися, і розсаджуємо по пробірках. 

Мурашині королеви спаровуються тільки раз у житті, і після так званого шлюбного польоту обкусують собі крила

Королева відкладає перші яйця, знаходиться з ними постійно і чекає появи перших мурах. Народження мурахи відбувається через десь через 25-35 днів після відкладення яйця.

Спочатку вилупляється королівська прислуга, потім – солдати, розвідники і так далі.

Почому королівство

Колонії у нас можна придбати окремо від самих ферм. Стартова колонія мурах-женців у нас коштує 500 гривень – чисто комахи, кладка та королева у пробірці. Ціни на саму ферму починаються від 450 до 1000 гривень. Звісно, можемо робити і під замовлення – це вийде дорожче.

Окрім ферм, у нас можна купити і їжу для мурах, і аксесуари до формікаріїв. Наприклад, вам точно знадобляться годівнички, гігрометр і термометр – пам’ятаємо, що рівень вологості і температура важливі для них. Продаємо також і спеціальні щітки для чистки формікарія.

Ферма разом із колонією коштуватиме до 1200 гривень за знижкою

Найчастіше наші ферми купують дітям. Малеча вчиться відповідальності з їх допомогою – це теж плюс великий. Дітям хочеться піклуватися про когось, а тут ціла колонія мурашок. 

Великі компанії також замовляють собі формікарії – адже це так оригінально і незвичайно мати у себе в приймальні мурашину колонію.

Особливості догляду

Ризику при утриманні колонії у якості домашніх тварин ніякого немає: на мурах не може бути алергії, вони цілком безпечні, від них немає запаху.

Ми працюємо з мурахами-женцями і садовими мурахами, Женці простіші у догляді – рекомендую брати їх тим людям, у яких немає багато часу на тварин. Женцям можна насипати насіння на три тижні, налити воду раз на три дні – це небагато часу займає, але у випадку з дітьми – привчає до дисципліни і відповідальності.

Садові мурахи потребують більше нашої опіки: їм потрібно давати їжу раз в два дні, її потрібно приготувати, дати трошки, подивитися, чи сподобалося частування.

Багато хто думає, мовляв, мурахи з калюжі п’ють. Але забувають, що в природі вода фільтрується грунтом, поки потрапить в мурашник

Не будь-який корм і вода можуть підійти. Вода, яку ми звикли пити вдома – це мертва вода, в якій немає нічого корисного. Таку воду можна пити в військових умовах протягом місяця, та й то потім порушується обмін речовин в організмі людини.

Вода з колодязя в приватному будинку для мурах цілком підійде. Або купити дитячу воду “Малятко” чи “Акваняня” – вона мінералізована і містить всі необхідні елементи. Коштує копійки, а мурашкам її вистачить на півроку.

Розкрутка Ant City

Популяризуємо, в основному, через рекламу в інтернеті, соціальних мережах – фейсбуці, інстаграмі.

Наша фірма представлена і за кордоном: представники Ant City є в Іспанії, Франції, Нідерландах, Америці. Загалом, намагаємося, аби нашу ферму знали не тільки в Україні.

Як не парадоксально, ні в Європі, ні в Штатах ця сфера поки не настільки розвинена, тільки починає актуалізуватися.

“Боротись із конкурентами? Навіщо?”

О, конкурентів тільки зараз у нас близько 15 в Україні! Це природно: вони з’являються тоді, коли бачать, що на товар з’являється попит.

Конкуренція – це не погано. Вона змушує робити якісніший продукт, поліпшуватися, не стояти на місці.

Навіщо боротися з конкурентами? Посилювати товар – це краще, ніж продумувати способи боротьби.

Прибутки

Зараз прибуток в рази вищий, ніж на початку бізнесу – але ми продаємо мурашині ферми наполовину дешевше.

Багато хто продає неякісну продукцію, в результаті придбання такої ферми комахи живуть не більше дня-двох і помирають.

Секрет лідерства на ринку простий: ось чому люди купують смартфони Apple? Тому що вони найбільш якісні. А ми – Apple серед формікаріїв.

Ми робимо їх трохи дорожчими, але якіснішими за конкурентів.

Чому мені подобаються мурахи?

Вони дуже схожі на людей, але більш командні гравці. Це хороша риса, якої нам варто у них повчитися.

Комахи завжди діють на благо своєї колонії.

Буває, якщо захворіє один мураха, він ізолює себе, щоб не заражати інших. Люди не завжди готові так вчинити.

Ну і вони багато роблять для того, щоб наша природа зберігалася в такому вигляді, в якому вона є. Сподіваюся, знаючи це, люди задумаються, перш ніж наступити на мурашник в лісі.

П`ять питань про ферму

1. Що як мурашкам стане тісно в формікарії? Куди їх потім дівати?

Мурахи ніколи не виростають з колонії, в цьому плані людям краще б у них повчитися. Вони регулюють свою чисельність: королева ніколи не зробить колонію більше, ніж у неї є ресурсів. Ресурси – це вода, їжа і житловий простір. Якщо достатньо запасів і території – вони будуть розмножуватися, якщо якийсь з факторів людина не дотискує, королева протягом несприятливого періоду перестає відкладати потомство.

2. Що буде, якщо королева помре?

Королева взагалі живе до 20 років, а мураха – від 3 місяців до року. Колонія приречена на повільне вмирання, якщо загине королева.

3. Якщо мураха не знайде дорогу назад в формікарій?

Буває, що мураха може випадково виповзти з ферми – це просто розвідник, який шукає ресурси для колонії, він обов’язково повертається назад. Якщо мураха заблукав, через пару днів він загине. Вони дуже соціальні істоти і не можуть жити поза колонією.

4. Чи можна взяти мурашину ферму з собою у відпустку?

Так, знаю, що невелику ферму в літак брали, перевозили вже з комахами.

Але взагалі, її можна без проблем залишити вдома – залишити пробірку з водою і забезпечити достатньою кількістю корму.

5. Мурахи кілька днів якісь мляві. Що з ними, вони помирають?

Іноді буває, що люди дзвонять і кажуть – щось не так з мурахами. Притому, що можуть дати комашкам воду газовану замість чистої мінералізованої. Багато хто не любить читати інструкцій, в Європі з цим менше проблем.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі