Національний музей Голодомору-геноциду в Києві пропонує українським школярам за кордоном долучитися до онлайн-екскурсій, щоб дізнатися більше про трагічні події 1932–1933 років.
Як повідомила голова Світової координаційної виховно-освітньої Ради Світового конгресу українців (СКВОР СКУ) Любов Любчик, тепер кожен охочий може відвідати музей із дому або будь-якого куточка світу.
Відеоекскурсії, доступні українською та англійською мовами, орієнтовані на дві вікові групи: молодші школярі (1–6 класи) дізнаються про Голодомор через розповідь 10-річної школярки, яка відвідує музей, а старші учні та дорослі можуть заглибитися в експозицію, ознайомлюючись з унікальними експонатами та спогадами очевидців.
Мета онлайн-екскурсії — передати історії людяності та боротьби українців за життя в умовах геноциду. Реєстрація та деталі доступні на сайті музею і тут.
Нагадаємо, що українка Таня Муіньо зняла кліп до нової пісні Леді Гаги (ВІДЕО).
До виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» у тематичному супермаркеті «Сільпо» додали нові елементи дизайну. Відтепер на вході до магазину гостей зустрічає сталкер у повному екіпіруванні, а вивіска магазину отримала новий акцент: крапку над «і» замінили на артефакт «Душа». Його сяйво нагадує про містичну енергетику та небезпеку Зони відчуження.
Про це повідомляє пресслужба Сільпо.
У відділі з овочами та фруктами «оселився» легендарний снорк — один із найбільш впізнаваних персонажів гри, чия поява відразу нагадує про небезпеки, які чекають у Зоні. Також у супермаркеті встановили чортове колесо, яке стало символом зони відчуження. Його можна знайти у відділі непродовольчих товарів.
Крім того, до виходу релізу гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», 20 листопада, у тематичному «Сільпо» відбувся розшук артефактів. Гості магазину мали змогу знайти тематичні бляшанки, сховані серед полиць, та обміняти їх на унікальні призи:
Супермаркет «Сільпо» в Києві, на вул. Березневій, 12а, був створений у співпраці з розробниками гри GSC Game World та уже став знаковим місцем для фанів «S.T.A.L.K.E.R.». Дизайн магазину відтворює естетику постапокаліптичного світу: стіни нагадують закинуті індустріальні споруди, колони стилізовані під сосни, а на стінах — концепт-арти гри.
Цьогоріч команда журналістів суспільно-політичного порталу «Сектор правди» зняла документальну стрічку про життя в прифронтових громадах Сумської області. Прем’єра фільму «Прифронтове життя. Сумщина» відбулася на початку листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету.
Фільм розповідає про життя в регіоні, який постраждав від війни, пережив окупацію і продовжує підтримувати ЗСУ. У кадрі — історії людей із Сум та 12 громад області, зокрема Свеської, Кролевецької, Путивльської та Тростянецької. Герої стрічки — ті, хто втратив домівки, волонтери, які плетуть маскувальні сітки, та місцеві жителі, що створюють ткацькі вироби.
На показ у Сумах завітали учасники фільму — жителі прифронтових громад. Фільм уже побачили у Києві, Тернополі та німецькому Гуммерсбасі. Крім того, стрічку транслювали на телеканалі «ЕСПРЕСО».
Де подивитися
Документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» стане доступним на платформі «Київстар ТБ» з листопада. Наразі можна переглянути тизер, який дає змогу відчути атмосферу стрічки.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кард з фільму «Прифронтове життя. Сумщина».
У переліку фіналістів — Дмитро Купріян, Оксана Омельчук, Анна Жулян, Євгенія Первак та Ігор Чекачков. Їхні роботи стали частиною виставки, яка триває у паризькій галереї Talmart.
Що це означає для авторів
Виставка надає митцям унікальну можливість презентувати свої твори широкій аудиторії. Її відвідують не лише глядачі, але й куратори, колекціонери та професіонали у сфері фотографії. Участь у цьому проєкті відкриває двері до міжнародного визнання та нових перспектив у творчому розвитку.
Виставка триватиме до 22 листопада 2024 року включно. Місце проведення — галерея Talmart у Парижі.
Form Photo Award — це одна з найавторитетніших премій у галузі фотографії, що відзначає талановитих митців з усього світу. Участь українців у шорт-листі підкреслює їхній високий рівень майстерності та здатність конкурувати на світовій арені.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Коментарі