Суспільство
МОЗ встановить “стелю” цін для найпопулярніших ліків
Міністерство охорони здоров’я встановить граничні ціни на лікарські засоби із Національного переліку, які купуються найчастіше. Про це повідомили у МОЗ.
“Для лікарських засобів з Нацпереліку, що найчастіше приймають українці, міністерство встановить граничні ціни. Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює у програмі “Доступні ліки” і дає позитивні результати”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у Національному переліку основних лікарських засобів є близько 60 (із 427) дуже популярних ліків. У грошовому вимірі вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах.
Для чого це потрібно?
“Експерти переконані, що запровадження регулювання саме на ці препарати дозволить медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Тож пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі”, – зазначили у МОЗ.
У відомстві наголосили, що ціни на 23 діючі речовини вже регулюються через урядову програму реімбурсації “Доступні ліки”.
Читайте також: Доступні ліки за е-рецептом: як і коли це запрацює
“Для ще 30 препаратів МОЗ планує вже в цьому році запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення (порівняння цін на ліки в 5 сусідніх країнах). Обмеження цін на лікарські засоби буде діяти на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Модель зовнішнього реферування застосовуватиметься для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становлять більше ніж 5 млн грн”, – поінформували у МОЗ.
Що змінюється?
За словами заступника міністра охорони здоров’я, обсяги закупівель життєво необхідних ліків в лікарнях зростають.
“Ми постійно моніторимо, як політика Нацпереліку реалізується по всій Україні. Ми бачимо як позитивні, так і окремі негативні тенденції. Обсяги закупівель життєво необхідних ліків в медзакладах зростають. Відповідно, знижуються і витрати з кишень пацієнтів. З негативу – на деякі лікарські засоби з Нацпереліку фармвиробники необґрунтовано завищують ціни. Отже, очевидно, що ця ситуація потребує регулювання державою цін на такі препарати”, – сказав чиновник.
Нагадаємо, уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, який зокрема передбачає продаж антибіотиків лише за рецептом.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі