

Суспільство
МОЗ отримало від міжнародних партнерів гуманітарну допомогу. Що до неї увійшло
Міністерство охорони здоров’я минулого тижня отримало від міжнародних партнерів ліки, медвироби та автівки швидкої медичної допомоги.
Про це повідомили на сайті МОЗ.
Медичну гуманітарну допомогу МОЗ отримало від Урядового агентства стратегічних резервів Польщі, Благодійного фонду «Medical Life Lines» з Великобританії, корпорації «Pall Corporation» зі США і фармацевтичної компанії «Medeferent Group» з Молдови.
Зокрема, благодійники передали:
- 3 автомобілі швидкої медичної допомоги;
- 73 палети лікарських засобів;
- 35 палет медвиробів.
Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині
«Гуманітарна допомога у вигляді “швидких”, лікарських засобів і медичних виробів дозволяє закривати потреби. Адже ворог продовжує нищити як медичну інфраструктуру, так і санітарний транспорт. Так, станом на зараз 103 авто швидкої медичної допомоги було пошкоджено, 253 – зруйновано, 125 – захоплено», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Нагадаємо, Полтавщина отримала 27 карет екстреної меддопомоги від МОЗ.
Окрім того, Прага передала чотири реанімобілі вартістю майже мільйон крон чеському Червоному хресту, який доставить їх українським медикам.
Фото: facebook.com/moz.ukr.
Суспільство

До святкування головного антарктичного свята під назвою Мідвінтер у Львові запустили благодійну інформаційну кампанію «Відчуй Антарктиду». У межах ініціативи популяризують українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», розповідають про побут і роботу полярників, а також підтримують тих із них, хто служить у Силах оборони України.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
У межах кампанії запланували два основні заходи. Перший — «Коктейль з Антарктики». У закладах Львова та деяких інших міст з’являться напої, створені за рецептами зі старовинної коктейльної книги бару «Фарадей», що працює на станції з британських часів. Частину коштів з продажу передадуть на підтримку полярників-військових.
Другий захід «Зустріч з полярниками» відбудеться в онлайн-форматі 21 червня у Державному природознавчому музеї НАН України. Під час події глядачі зможуть поспілкуватися з українськими дослідниками в прямому етері з Антарктиди.
Нагадаємо, що айсберг біля «Вернадського» назвали на честь морського дрона «Маґура».
Раніше ми писали, що українські науковці в Антарктиді зафіксували рідкісне атмосферне гало (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

16 червня в Україну повернули ще 1245 тіл загиблих, які за твердженням російської сторони належать українським громадянам, зокрема військовослужбовцям. Це завершальний етап репатріаційних заходів, що відбувалися в межах Стамбульських домовленостей. Загалом за цією угодою вдалося повернути 6057 тіл.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Найближчим часом фахівці правоохоронних органів спільно з установами МВС проведуть усі необхідні експертизи для ідентифікації тіл.
Репатріацію здійснили завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, ЗСУ, МВС, офісів уповноважених з прав людини та з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони України.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
У Координаційному штабі висловили подяку Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння, а також особовому складу Центрального управління ЦВС ГШ ЗСУ та Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС ЗСУ за організацію перевезення та передачу тіл у спеціалізовані державні установи.



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»