Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

МОН запустило сайт для абітурієнтів із пошуку профтехів за регіоном і професією

Опубліковано

МОН запустило сайт “Профтех онлайн”, який допоможе абітурієнтам швидко знаходити потрібний заклад за регіоном та професією.

Про це йдеться на сайті установи.

На сайті можна дізнатися про напрями навчання та отримати відповіді на поширені питання про вступ. Також є доступний пошук профтехів за 39 галузями, зокрема IT-технології, медицина, сільське господарство, енергетика, готельний та ресторанний бізнеси, будівництво, сфера обслуговування, цивільний захист, радіотехніка.

“Трансформація профтехів на інфраструктурному рівні триває, однак недостатньо змін лише всередині профтехів. Для справжньої трансформації сфери потрібна потужна комунікаційна підтримка закладів ззовні. Цією вступною кампанією ми прагнемо переконати молодь і батьків, що професії у профтехах – це не просто затребувано та перспективно, але й цікаво, круто і сучасно”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тривалість навчання у профтехах — від 6 місяців до 3 років. Усе залежить від обраної професії, наявного на момент вступу рівня освіти (9/11 клас) та кваліфікації.

Стипендія у профтехах — від 1350 грн.

Заклади самостійно визначають терміни приймання документів від вступників. Для вступу потрібні:

  • заява;
  • оригінал або копія свідоцтва про закінчення 9 або 11 класу;
  • 6 фотокарток 3х4;
  • медична довідка;
  • копії документів, що підтверджують право на пільги (за наявності);
  • копія паспорта чи ID-картки (пред’явити під час вступу).

Читайте також: Як створити електронний кабінет для магістратури: стартувала реєстрація

Заяву можна подати у кілька закладів одночасно.

Важливо, що для вступу до профтехів не потрібно складати ЗНО чи НМТ. Натомість є конкурсний добір — його етапи кожний заклад визначає самостійно. Але зазвичай рейтинг вступників формується за середнім балом шкільного свідоцтва.

«Профтехи сьогодні активно змінюються. Ми інвестуємо в них як державні кошти, так і партнерські. Створюємо сучасні майстерні із класним обладнанням, додаємо актуальні освітні програми, заохочуємо більше співпрацювати з бізнесом. Усе це заради того, щоб випускники профтехів були конкурентоспроможними на ринку праці», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

У сучасних майстернях, навчально-практичних центрах профтехів, є можливість навчання дорослих. Там можна опанувати нову професію з нуля, підвищити кваліфікацію або набути нову навичку. Навчатися можна на бюджеті або контракті, зокрема за кошти роботодавця.

Нагадаємо, українські військові знищили два російських «Гради» за допомогою ударних FPV-дронів.

Фото: з відкритих джерел

Технології

Український виробник бронетехніки показав нову бронемашину «Джура»

Опубліковано

Український виробник бронетехніки НВО «Практика» вперше представив свій легкий тактичний бронеавтомобіль «Джура». «Джура» — це легкий бронеавтомобіль утилітарного типу, побудований на базі цивільного позашляховика Toyota Land Cruiser 70.

Про це інформує «Мілітарний».

«Джура» призначений для виконання тактичних завдань малого ризику та використання підрозділами поліції та Сил спеціальних операцій. Його особливістю є відносно низка вага та невеликі габарити, які дозволяють діяти максимально непомітно.

Конструктори модифікували оригінальне шасі Land Cruiser 70, відоме своєю простотою та надійною конструкцією, посиливши залежну підвіску та встановивши нову гальмівну систему відповідно до збільшеної маси.

Машина вагою 5 тонн оснащена потужним 200-сильним дизельним двигуном із крутним моментом 430 Нм. За словами розробників, у Land Cruiser 70 він достатньо потужний та дуже надійний, з мінімумом електроніки. На вимогу замовника, він комплектується автоматичною, напівавтоматичною або механічною коробкою передач.

Читайте також: В мілітарній грі Arma Reforger з’явилася українська локалізація

«Джура» отримав відкриту турель для кулемета калібру 7,62 з невеликим бронещитом. Таке послаблення порівняно з повноцінною закритою з усіх боків туреллю, як на старших машинах компанії, пов’язане потребою у легкому модулі, який не піднімав би центр маси, що неодмінно тягло б за собою ризик перекидань на поворотах.

Нагадаємо, у Дніпрі запрацює служба 112.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

В мілітарній грі Arma Reforger з’явилася українська локалізація

Опубліковано

Розробники зі студії Bohemia Interactive повідомили про додавання української локалізації у свою гру Arma Reforger, п’яту частину серії Arma, що розгортається у сеттингу «холодної» війни між США та СРСР, яка раптово переросла у гарячу фазу.

Про це повідомляє Х.

«Повна українська локалізація тепер у грі з оновленням 1.2. Ми раді вітати нашу українську спільноту в Arma Reforger!» — написали розробники в офіційному акаунті гри у X (раніше Twitter).

Хоча формулювання «повна локалізація» зазвичай вживається, коли в грі є не лише локалізований текст, а й озвучення, в Arma Reforger з’явилася лише текстова українська локалізація. Це підтверджується відповідною позначкою на сторінці проєкту в Steam. Повністю локалізована Arma Reforger лише англійською мовою.

Читати також: Показали проєкт реставрації зруйнованого музею Шухевича у Львові

Про гру

Arma Reforger — це самостійна гра, випущена у 2022 році в ранньому доступі для PC та Xbox Series X/S. Вона отримала версію 1.0 у листопаді 2023 року. Дія Arma Reforger відбувається на острові Еверон (з гри Operation Flashpoint: Cold War Crisis), де розгортається конфлікт між Сполученими Штатами, Радянським Союзом та повстанцями, що базуються на острові, під час «гарячої холодної війни».

Reforger значною мірою фокусується на мультиплеєрі, й містить змагальні та кооперативні режими гри, які демонструють широкомасштабні піхотні та автомобільні бойові дії. В грі доступний кроссплей, який може бути ввімкнений на офіційних і приватних серверах, що дозволяє гравцям з платформ PC та Xbox грати один проти одного.

Нагадаємо, що український фільм про журналістику «Редакція» покажуть на кінофестивалі в Ірландії.

Фото: Arma Reforger.

Читати далі

Технології

В Дії згенеровано 200 000+ посвідчень ветерана

Опубліковано

Минув місяць відтоді, як захисники, захисниці та члени їхніх сімей можуть користуватися посвідченням ветерана без необхідності носити його в кишені. Тепер вони мають можливість використовувати цифровий документ у застосунку Дія для вирішення різних життєвих ситуацій — від оформлення іпотеки до отримання соціальних та медичних послуг.

Про це повідомляє Дія.

Майбутні плани

Зовсім скоро ветерани та їхні родини матимуть можливість отримувати лише цифрове посвідчення, а паперове — за бажанням. Ці зміни вже ухвалив Уряд, наразі очікується затвердження Парламенту. Така інновація забезпечить ще більшу зручність і доступність для наших захисників.

Читати також: Жінки-підприємці отримають $15 тисяч від уряду: як це зробити

Як додати посвідчення у Дію

Додавайте документ у Дію, якщо ви належите до однієї з наступних категорій:

  • Учасник бойових дій;
  • Людина з інвалідністю внаслідок війни;
  • Учасник війни;
  • Постраждалий учасник Революції Гідності;
  • Член сім’ї загиблого ветерана війни;
  • Член сім’ї загиблого захисника і захисниці України.

Як отримати цифрове посвідчення:

  • потрібно авторизуватися у мобільному застосунку «Дія»;
  • прогортати всі електронні документи та натиснути «Додати документ»;
  • обрати «Посвідчення ветерана» з переліку.

Нагадаємо, що українські інженери оновили карту бойових дій DeepStateMap до версії 2.0.

Фото: Дія.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство4 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство6 днів тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: