Суспільство
МОН визначило рамку фінансових компетентностей для дітей та молоді
Міністерство освіти і науки України визначило набір фінансових компетентностей, що мають опанувати діти й молодь у віці від 5 до 18 років.
Про це повідомили в МОН.
Набір знань, умінь, навичок щодо питань у сфері керування особистими фінансами окреслили в спеціальному документі – Рамці фінансових компетентностей дітей та молоді України,
У відомстві кажуть, що документ має уніфікувати розуміння фінансових компетентностей для дітей і молоді серед усіх, хто популяризує навчання фінансової грамотності.
У міністерстві визначили орієнтовно 900 фінансових компетентностей, які мають опанувати учні до моменту закінчення дошкільної початкової (4-й клас), базової середньої (9-й клас) і профільної середньої освіт (12-й клас).
Читайте також: «Оцінки не є показником успіху». Вчителька з Маріуполя відкрила на Дніпропетровщині центр для дітей, аби розвивати їхні таланти
Документ складається з чотирьох розділів:
- гроші та угоди;
- планування та управління фінансами;
- ризики та винагорода;
- фінансовий ландшафт.
«Фінансові компетентності – це обов’язкова частина життя кожного й кожної з нас, адже рівень опанування ними визначає те, наскільки грамотно ми розпоряджаємося власними ресурсами. Ця Рамка допоможе сформувати цілісне й універсальне уявлення про рівень фінансової грамотності в дітей та молоді в Україні. Та водночас удосконалити навчання фінансових компетентностей, зокрема й у закладах освіти», – пояснює міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Передбачається, що використання Рамки на практиці сприятиме реалізації державної політики у сфері фінансової грамотності та фінансової інклюзії.
Рамка доступна для вільного використання державними органами, приватними організаціями та громадянським суспільством за посиланням.
Для зручності користування в пригоді стане інструмент для швидкого добору фінансових компетентностей у форматі Excel.
Нагадаємо, в Україні за підтримки ЮНІСЕФ запустили онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки».
Фото: МОН України.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі