Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

МОМ оголошує грантовий конкурс для організацій, що працюють з ветеранами

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) проводить грантовий конкурс для українських організацій та установ, які працюють з ветеранами.

Про це повідомляють на сайті МОМ.

Про конкурс

МОМ за фінансової підтримки Німеччини оголошує конкурс для громад України в межах проєкту «Шлях стійкості: підвищення стійкості українців через посилення можливостей психосоціальної підтримки ветеранів».

«Ветерани, які повернулись до цивільного життя, є не лише вирішальними для майбутнього соціально-економічного розвитку, а й відіграють важливу роль у розв’язанні локальних конфліктів. Вони є частиною суспільних зусиль, спрямованих на розвиток стійких і згуртованих спільнот і зменшення ймовірності майбутніх переміщень», – кажуть у МОМ.

Для кого

Грантовий конкурс розрахований на громадські організації та установи, які:

 • офіційно зареєстровані та діють;
 • мають велику потребу та/або збитки, спричинені війною в громадах, учасниками яких є обрані організації/установи;
 • мають спроможність охопити ветеранів, їхні родини, у тому числі сімей загиблих та інших членів громади;
 • мають бажання сприяти позитивній соціальній реінтеграції;
 • зосереджені на посиленні реінтеграції ветеранів, реабілітації та/або соціальної підтримки вразливих груп, таких як люди з інвалідністю, національні меншини, а також представники інших груп;
 • мають в наявності об’єкт інфраструктури, що перебуває у комунальній власності, або об’єкт соціальної інфраструктури, орендований організацією та/або установою, що надає різноманітні послуги (соціальні, освітні, медичні, реабілітаційні, культурні тощо) для населення та широко використовується усіма представниками громадськості.

Умови

Організатори зазначають, що проєкти будуть відібрані відповідно до наступних вимог:

 • найбільші потреби та/або збитки, спричинені війною в громадах, учасниками яких є обрані організації/установи;
 • здатність установи та/або організації охопити розмаїття ветеранів, їхніх родин та інших членів громади;
 • готовність установи/або організації сприяти позитивній соціальній реінтеграції;
 • відсутність інших організацій і служб на території, які б забезпечували найбільш ефективне використання ресурсів;
 • відсутність підтримки з боку інших державних або місцевих органів влади, міжнародних/національних/місцевих організацій, донорів;
 • кількість зареєстрованих ветеранів/-ок, у тому числі людей з інвалідністю,  членів сімей загиблих у громаді/регіоні, де базується організація та/або установа, не менше ніж 1000 людей.

Фінансування

Зазначається, що приблизно до 52 500 євро буде розраховано для кожної обраної установи та/або організації, однак точні асигнування залежатимуть від деталей ініціативи установи та/або організації, які будуть знайдені та підтверджені в результаті оцінки потреб МОМ.

Як взяти участь

Для участі у конкурсі представникам ветеранських та суміжних організацій та установ та/або організацій необхідно заповнити анкету, та надіслати її підписану та відскановану копію на електронну адресу [email protected] із зазначенням у темі листа «Назва установи та/або організації – Анкета».

Дедлайн

Надсилати заявки можна 27 березня 2023 року (включно).

Раніше ми повідомляли, що в Україні стартує новий проєкт щодо посилення підтримки українських ветеранів війни та їхніх сімей – «Шлях стійкості».

Крім того, Данський інвестиційний фонд Seier Capital планує інвестувати €10 млн у блокчейн-стартапи в Україні.

Фото: facebook.com/mva.gov.ua

Можливості

Мрієте про власний яблуневий сад? Держава допоможе. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Давно мрієте про власний яблуневий сад, ягідник із чорницею чи теплицю для троянд? Можливо, вже навіть підібрали сорти рослин, які хотіли б вирощувати, але немає грошей на саджанці? Та й банківські кредити кусаються. Добра новина – до банку йти й не потрібно, адже кошти на власну справу дає держава.

Завдяки урядовій програмі безповоротних грантів єРобота можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та теплиць – Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирали українці, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.

Що потрібно зробити, щоб здобути грант за програмою «Свій сад» чи «Своя теплиця» від єРобота, розповідаємо у матеріалі.  

Власні сад або теплиця: із чого почати?

Якщо ви вже гортали каталоги дерев та кущів, то знаєте, що вибір тут надзвичайно великий. Проте, щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства. Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду.  За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.

Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів. 

Скільки дерев треба посадити?

Скільки рослин буде у вашому саду чи теплиці, ви обираєте самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів. 

Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара – тоді допомога держави становитиме до 2 млн. гривень. Якщо площа теплиці становитиме від  0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 млн. гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 млн. гривень. Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді – на термін не менше 7 років. 

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?

Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень. Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі «Дія». На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду. 

Для отримання гранту на теплицю – потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі «Дія». Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті. 

Читайте також: Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів

Важливо: для отримання грантів за програмами «Свій сад» та «Своя теплиця» треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

Повертати гроші державі не потрібно

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми – повертати гроші державі не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника – не менше 5 років. Для власника теплиці – не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки. 

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Також ми повідомляли, що Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку тепличного господарства.

Фото: istockphoto.cоm

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс для організацій, що працюють з ВПО

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.

Про конкурс

Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.

Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.

Для кого

Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.

Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.

Фінансування

На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.

Як взяти участь

Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити  громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»). 

Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський Союз надає гранти для розвитку сільськогосподарської та харчової продукції.

Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.

Про конкурс

Ключовою метою цього конкурсу є розробка рішень, які сприяють розвитку сталої системи виробництва сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, стійкої до екологічних та соціальних порушень.

Для досягнення прогресу в цій галузі потрібне нове покоління технологій, обладнання та матеріалів, які базуються на принципах відновлюваного сільського господарства та підтримуються інноваційними технологіями.

Для кого

В межах цього конкурсу організатори чекають на пропозиції з новаторськими інноваціями, які призведуть до радикальної трансформації, що виходить за межі сучасного рівня техніки внесення добрив, захисту рослин, зрошення та практики управління ґрунтом.

Умови

Зазначається, що рішення мають бути легкими для масштабування та/або тиражування в різних умовах навколишнього середовища.

Конкретні цілі цього конкурсу:

 • розробка та розширення міждисциплінарних рішень для відновного землеробства та здоров’я ґрунту в областях;
 • стійке внесення добрив;
 • захист сільськогосподарських культур за принципами інтегрованої боротьби зі шкідниками з акцентом на механічні/фізичні та біологічні заходи;
 • управління, охорона та відновлення ґрунтів;
 • управління рослинництвом і тваринництвом;
 • нові процеси, матеріали, обладнання, методи управління та мікроорганізми, адаптовані до суворого середовища, потреб адаптації до клімату та дефіциту ресурсів, включаючи диверсифікацію культур, змішані системи землеробства, міжсезонні культури та технології для підвищення адаптації культур до змін клімату.

Фінансування

Фінансування грантового конкурсу – від 500 000 до 17 500 000 євро.

Як взяти участь

Подати заявку можна на сайті EIC Accelerator.

Дедлайн

Останній день подачі заявок – 07 червня 2023 р. 17:00 за брюссельським часом.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...