Франція, Велика Британія та Європейська комісія оголосили про ще один внесок на суму 42,5 мільйона євро для тимчасового ремонту та повного відновлення арки нового безпечного конфайнменту (НБК).
Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
20 червня в лондонській штаб-квартирі ЄБРР провели засідання Асамблеї вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. Представники донорів і міжнародних організацій оцінили результати обстеження конструкцій арки та завершені підготовчі роботи. Рахунок уже направив чотириста тисяч євро на дослідження пошкоджень НБК у березні цього року.
Читайте також: Чоловік із Закарпаття врятував та доглядав травмованого птаха, що занесений у Червону книгу
Додаткові внески донорів:
- Франція виділила 10,6 мільйона євро;
- Велика Британія надала 6,9 мільйона євро;
- Європейська комісія перерахувала 25 мільйонів євро.
Грантова угода № 5 передбачає п’ять мільйонів євро на аналіз пошкоджень та тимчасовий ремонт Арки.
Світлана Гринчук зазначила, що ці кроки підтверджують готовність партнерів підтримувати Україну в відновленні Чорнобильської зони. Міністерство готує технічні угоди з експертами та розпочинає укріплення конструкцій, щоб гарантувати довготривалу експлуатацію й безпеку арки.
Нагадаємо, що у Чорнобильському заповіднику помітили дитинча оленя шляхетного (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології