Суспільство
Міжнародні компанії вклали 900 тисяч гривень в університет Франківська
Українські розробники з Івано-Франківська отримали мільйони інвестицій для України на розробку систем розвідки та видобутку нафти і газу від світових концернів. У лабораторії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу інвестують світові компанії.
Лабораторія кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем є загальноуніверситетським майданчиком, на якому проводять конференції, реалізують міжнародні проекти, влаштовують наукові дискусії.
Читайте також: У Хмельницькому відкрили завод із виробництва обладнання для Volkswagen
Компанії Siemens, Phoenix-Contact та Honeywell фінансують їхні дослідження. Тут розробляють системи розвідки та видобутку копалин, а величезні корпорації замовляють у них вдосконалення своїх систем і надали обладнання на 900 000 гривень.
Вчені розробили комплекс для контролю за буровими в сейсмічно небезпечних районах. А ще декілька років тому вони просто відстежували крадіжки газу з мережі. Навіть писали дисертації на цю тему. Сьогодні про університет знають нафтовики з усього світу. А найкращі студенти вузу проходять практику у світових компаніях.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі