Суспільство
Міноборони запустило платформу для оперативної допомоги ЗСУ
Міністерство оборони України спільно з YouControl запустило платформу для оперативної допомоги Збройним Силам України.
Про це оборонне відомство повідомило на своїй фейсбук-сторінці.
Онлайн-платформу «Люди для України» розробили за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Вона доступна за посиланням.
Мета проєкту — об’єднати та скоординувати дії всіх волонтерів, які працюють над забезпеченням потреб ЗСУ і тероборони.
Платформа дозволить профільним фахівцям МОУ в реальному часі відстежити можливості волонтерів щодо закриття конкретних потреб для армії.
Як працює платформа?
Волонтери реєструються на платформі people4ua.com. Далі – швидка верифікація через BankID задля унеможливлення ризиків шахрайства та випадків ДРГ.
Волонтер заповнює коротку анкету: яку допомогу готовий надавати, в яких об’ємах, у якому населеному пункті, як швидко може закрити потребу. Для зручності потреби розбиті за категоріями: одяг, харчування, транспорт, грошова допомога тощо.
Читайте також: 17 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
Маючи відповідну інформацію, координатори МОУ зможуть оперативно закривати нагальну потребу. Платформа дозволяє автоматизовано розподіляти допомогу по території всієї України в ті місця, де вона наразі найнеобхідніша та скоординувати логістику для найшвидшої доставки товарів і послуг.
Завдяки платформі «Люди для України» Міноборони акумулює всі сили в одному місці.
Переваги онлайн-платформи
- Швидкий спосіб передати допомогу туди, де вона потрібна. Не треба робити холодних дзвінків, шукати і розпитувати. Модератори платформи знають де і яка допомога потрібна саме зараз, тож «зв’язують» необхідні контакти за лічені хвилини.
- Дозволяє уникнути хаотичних закупівель. Централізовані оптові закупівлі дозволяють зняти навантаження на продавців і фонди допомоги, а також будувати більш оптимальну логістику та відвантажувати допомогу партіями, а не поштучно. Економічна доцільність – важлива сьогодні.
- Дозволяє уникнути шахраїв. На жаль у війну шахраї також активізуються. Щоб запобігти махінаціям та фальсифікаціям, вхід до платформи відбуваються лише після ідентифікації та перевірки волонтерів. Модератори платформи від МОУ залишають за собою право не пояснюючи причин відмовити у реєстрації на платформі тому, хто не пройшов верифікацію.
- Допомога має передаватись за призначенням. Спеціалісти Міноборони координують надання і отримання допомоги. На сайті можна переглянути статус наданої вами допомоги прямо в особистому кабінеті (запит на надання допомоги, підтвердження по факту отримання тощо).
- Сильне ком’юніті небайдужих громадян. Кожен з нас – крапля в океані, але разом ми перетворюємося на надпотужну хвилю, здатну вирішити будь-яке завдання. Платформа “Люди для України” створена саме для того, аби об’єднати всіх волонтерів та спрямувати їх потенціал і силу саме туди, де їх допомога є найбільш потрібною. Такий скоординований волонтерський центр дозволить Міністерству оборони якісно розподіляти допомогу по всій Україні, закриваючи потреби ЗСУ та ТРО по всій країні.
Читайте також: Підготували маршрути, якими краще їхати на зі сходу на захід України
Розробку, тестування, доопрацювання/покращення проєкту відповідно до нових потреб МОУ забезпечує компанія YouControl. Безпеку даних платформи гарантує Міністерство оборони України. Після завершення війни портал «Люди для України» використовуватиметься для розподілення гуманітарної допомоги на відновлення країни.
Нагадаємо, гуманітарний штаб Києва надає продукти для військових, тероборони і людей в укриттях.
Як ми повідомляли раніше, вийшов довідник для волонтерів, які хочуть допомогти українським військовим.
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі