Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

17 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

17-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:40

Українська армія звільнила ще два населених пункти на Чернігівщині.

18:30

Українські військові збили два російські гелікоптери у Скадовському районі Херсонської області

18:20

Головнокомандувач Збройних Сил України опублікував відеозапис знищення російської реактивної системи залпового вогню за допомогою безпілотника Bayraktar.

17:25

Український сервіс «ЛУН Місто» запустив «Корисну карту», мета якої – обʼєднати інформацію, яка потрібна людям для життя під час війни.

17:00

З 24 лютого українські військові знищили понад 2500 одиниць російської техніки. Це 362 танки, 1205 бойових броньованих машин, щонайменше 58 літаків та 83 гелікоптери. Загальна вартість усієї техніки, яку РФ втратила упродовж повномасштабного вторгнення в Україну, сягає понад $5,1 млрд.

16:00

Міністерство оборони України спільно з YouControl запустило платформу для оперативної допомоги Збройним Силам України.

15:30

Бійці 112-ї бригади територіальної оборони столиці спалили п’ять одиниць російської техніки під час бою біля села Скибин, що на Київщині. Для цього українські захисники задіяли вітчизняний ПТРК “Стугна”.

15:00

Бійці Збройних Сил України та інших підрозділів, що захищають нашу країну, знищили чи вивели з ладу приблизно 30 батальйонних тактичних груп російської армії. Це третина війська, яке РФ завела до України, повідомив заступник голови Офісу президента Олексій Арестович.

14:45

У Харкові затримали диверсантів, які планували підриви військових та цивільних об’єктів.

14:30

В Одесі з’явився пристрій американської супутникової системи інтернет-зв’язку Starlink. Системи супутникового зв’язку надав Україні Ілон Маск.

14:00

На Луганщині зведений загін прикордонників та бійців Збройних Сил України вигнав загарбників з околиці одного з український міст. Відомо, що захисники України знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки, також в окупантів є втрати в живій силі.

13:30

Військове командування повідомило про знищення на Чернігівщині одного бомбардувальника загарбників Су-34 і пошкодження ще одного. 

13:05

Військовослужбовці Збройних Сил України дали відсіч російським окупантам, які намагалися здійснити наступ у Донецькому операційному напрямку. Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

12:25

Обкладинку березневого випуску Vogue Portugal присвятили Україні та українцям.

12:00

Мінометники 30 окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького знищили колону російської техніки. Відео з результатом успішної роботи українських захисників оприлюднили на сторінці бригади.

11:30

Сили української протиповітряної оборони ліквідували ще один ворожий літак Су-34. Тепер він не завдаватиме шкоди мирним людям.

11:00

ІТ-бізнес продовжує працювати та вже пожертвував $24,5 млн для підтримки Збройних Сил України та держави в цілому.

10:50

Українська ППО збила російську ракету над Черкащиною.

10:30

Артилеристи 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади поділилися кадрами знищення бронетехніки російських окупантів. Відео оприлюднили на сторінці Закарпатського легіону.

10:15

На Сумщині тероборона голіруч зупинила три російські танки та одну самохідну артилерійську установку окупантів.

10:00

Сьогодні, 12 березня, з самого ранку кілька сотень мелітопольців на вулиці Івана Алексєєва біля будівлі зеленої поліклініки вийшли на акцію підтримки захопленого окупантами міського голови Івана Федорова.

09:50

Українські зенітники в суботу вранці знищили російську крилату ракету над містом Дніпро.

09:30

Від початку бойових дій 31-ша батальйонно-тактична група противника, що діяла на території України, втратила боєздатність.

09:10

Канада відправить до України великий гуманітарний вантаж, а також виділить $30 мільйонів, щоб подвоїти благодійні внески Червоному хресту, які її громадяни зробили на користь України. 

08:50

Понад 10 тисяч громадян звільнено з окупації на Київщині. Вчора, 11 березня, понад 20 автобусів вивезли жителів Бучі, Бородянки, Андріївки, Микуличів, Казаровичів та Гостомеля.

08:40

Сили спеціальних операцій Збройних Сил України в Чугуївському районі на Харківщині знищили колону військової техніки окупанта.

08:20

Відеохостинг YouTube заблокує канали російських пропагандистських державних медіа у всьому світі.

08:00

Українські захисники збили штурмовик противника СУ-25 на Житомирщині.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі