Колонки
Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?

Коли я запитую у підприємців, яка їхня роль в економіці, вони часто відповідають – створювати робочі місця та сплачувати податки. А у коментарях люди пишуть, що підприємці тільки й задирають ціни для споживачів та платять копійки найманим працівникам.
Виявляється, що роль підприємців не розуміє більшість людей, включно з самими підприємцями.
Отже, підприємець – це єдиний творець багатства, заможності та добробуту всіх без винятку людей. Споживачів, працівників, чиновників та соціальних груп населення. І потрібно осягнути один простий факт – економіку рухають лише підприємці. Більше це немає кому робити.
Підприємець – це людина, яка комбінує фактори виробництва – капітал (засоби виробництва, сировину), природні ресурси та найману працю для створення потрібних людям продуктів. У свою чергу прибуток підприємця – це різниця між цінністю загальнодоступних ресурсів, які він використовує та цінністю продуктів для суспільства, які він створив.
Читайте також: Як хендмейд-виробникам почати свій шлях у міжнародному eCommerce? Покрокова інструкція
Тобто підприємництво – це створення додаткових цінностей у суспільстві. Чим більшим є прибуток підприємця, значить тим більше користі приніс він суспільству, яке її потребувало.
Тому боротьба з надприбутками, контроль цін, регулювання діяльності та оподаткування підприємця гальмує створення цінностей та користі людям.
Так, підприємець не свята людина і не має на меті збагачення людей, він мотивується лише власними інтересами. Але щоб отримати прибуток, він мусить створити робочі місця, перетворити менш цінні ресурси на більш цінні продукти. Результат його діяльності – не тільки власне збагачення, а й багатство всіх, хто контактує з ним – споживачів, працівників, інвесторів та контрагентів.
Тож не потрібно боротися з підприємцями та заважати їм працювати, значно розумніше буде просто користуватися плодами їхньої праці.
Колонки

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.
Про це повідомляє видавництво.
Що нового у Balcony Chic
Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу
Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.
Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися
Балкон як дзеркало часу
Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.
Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.
Фото: видавництво «Основи».
Колонки
Колонки

Статистика проєкту
