

Суспільство
Меми і жарти про Кримський міст: як українці реагують на новину дня
Українці миттєво відреагували на масштабну пожежу на Кримському мосту та почали публікувати меми і жартувати з окупантів.
Секретар РНБО України Олексій Данілов потролив росіян і опублікував у твіттері пісеньку Мерілін Монро Happy Birthday на тлі зруйнованого Кримського мосту, натякаючи, що ЗСУ привітали із вчорашнім днем народження російського диктатора путіна.
Співзасновник Монобанку Олег Гороховський опублікував скін для Apple Pay та Google Pay. Вони точно будуть на всіх айфонах країни.
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підхопив конспірологічну версію росіян про ракету і пожартував, зробивши мем із плаваючим снарядом у Керченській протоці біля мосту.
Також українці у соцмережах жартували про «подарунок», який зробив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.



Служба безпеки України навіть заговорила віршами з такого приводу.
- Світає,
- Міст гарно палає;
- Соловейко у Криму
- СБУ зустрічає.
«Сьогодні – чудовий привід, щоб трішки перефразувати слова нашого Кобзаря», — написали у відомстві.
Радник офісу президента Олексій Арестович опублікував фрагмент радянського мультфільму «Чарівний перстень» 1979 року, де цар гнівно запитує, де дівся його міст.
Пожартували і в Словаччині. На офіційній фейсбук-сторінці поліції Словаччини написали, що «на Кримському мосту відбувся референдум. 99,7% мосту виступило за приєднання до моря».
Нагадаємо, у суботу вранці, 8 жовтня, спалахнула залізнична гілка Кримського мосту. Вогонь охопив залізничну частину мосту, також значно пошкоджено автодорогу, деякі ділянки обвалилися в море.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зʼявився у куртці з нової колекції українського бренду DAMIRLI, створеної спільно з енергетичною компанією ДТЕК. Капсулу присвятили фахівцям, які відновлюють енергосистему України.
Про це повідомили в ДТЕК.
Це вже четвертий публічний вихід Джонсона в речах бренду DAMIRLI та другий у межах його благодійних ініціатив.
«Ця капсула натхненна формою українських енергетиків — тих, хто від перших днів повномасштабної війни невтомно повертає світло в наші міста та домівки»‚ — написали в компанії.
Усі кошти від продажу колекції перекажуть ГО «Gen Ukrainian», що допомагає дітям, які пережили окупацію.
Раніше ми писали, що Борис Джонсон завітав до «Книгарні “Є”» у Києві й підписав свої книги (ВІДЕО).
Також ми повідомляли, що ДТЕК здобула шість «золотих» нагород на Davos Communications Awards 2025 (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДТЕК
Суспільство

Колись Орест Сирватка зі Львова був сантехніком, а сьогодні працює моделлю, знімається в кіно та кліпах українських співаків і у свій 71 рік каже, що «не працює, а кайфує»!
Фото обкладинки: з ютуб-каналу Орвеста Сирватки
Суспільство

У селі Садовод, що на Харківщині, надзвичайники врятували кролика. Тварину витягли із сараю, який загорівся після прильоту керованих авіабомб.
Про це повідомили в UAnimals.
На місці удару спалахнуло 130 квадратних метрів території. Рятувальники вчасно помітили, що всередині хтось є, та одразу ж відреагували.
Також ми писали, що пасажирка знайшла у потязі книгу з листом із фронту: власницю відшукали у Threads.
Фото: ГУ ДСНС в Харківській області