Звяжіться з нами

Економіка

Медзаклади первинної медичної допомоги отримали 1 млрд грн

24.07.2019

Кабмін перерозподілив 1 млрд грн на оплату послуг у медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, повідомляє Урядовий портал.

Чому знадобилося додаткове фінансування?

“Уже понад 28 млн українців обрали своїх сімейного лікаря, терапевта або педіатра для своїх дітей. Через дуже високу динаміку укладання декларацій, виникла потреба у додатковому фінансуванні на гарантовану оплату послуг первинної медичної допомоги Національною службою здоров‘я”, – ідеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні з’являться нові посади для медиків

“Гроші йдуть за пацієнтом” – як це працює?

Зазначається, що всі комунальні заклади первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” – тепер вони отримують кошти за послуги, які надають пацієнтам. Дохід залежить від обсягу роботи. В ефективних закладах первинної допомоги, які долучилися до трансформації, зарплати медичних працівників зросли в 2-4 рази.

“Для багатьох лікарів, медсестер та медбратів первинки це відображається в зарплаті у понад 10, 15 і 20 тис. грн”, – наголосили у пресслужбі.

Читайте також: В Україні зібрали новий автомобіль «швидкої»

Як відомо, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) з початку року виплатила закладам первинної допомоги більше 9,6 млрд грн за договором.

Економіка

У 2020 році розпочнеться реконструкція аеропортів Дніпро, Мукачево та Ізмаїл

У Мінінфраструктури України анонсували реконструкцію аеропортів Дніпро, Мукачево, Ізмаїл у 2020 році коштами бюджету.

Так, у бюджеті 2020 року закладено 1 млрд грн, що в 5 разів більше, ніж було в 2019 році.

Для модернізації аеропортів планується також залучати кошти приватних інвесторів. Для цього буде проведена концесія аеропортів Херсон, Чернівці та Запоріжжя.

Окрім того, у Мінінфраструктури зазначили, що метою уряду є підвищення авіамобільності населення України з 5% до 15%.

“Збільшення кількості українців, що користуються авіаційним транспортом, має відбутись за рахунок зростання частки лоукостів на авіаційному ринку України, у 2020 році  – до 45%, у подальшому – до 63%”, – наголошують у відомстві.

Читати далі

Економіка

На Прикарпатті запустили дві черги заводу кабельної продукції

Державна архітектурно-будівельна інспекція України ввела в експлуатацію другу та третю черги будівництва заводу кабельної продукції німецької компанії Leoni в м. Коломия. Про це повідомляє пресслужба ДАБІ.

Що збудували?

Згідно з проєктним рішенням, ці черги передбачають розміщення об’єктів промислового призначення для кращої організації роботи заводу та збільшення його потужностей.

“У рамках другої черги було встановлено додаткові гардеробні та створено кімнати відпочинку для працюючих загальною площею 900 м²”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Третя черга загальною площею 15 тис. 334 м² включала добудову частини виробничого цеху та будівництво пожежного депо з влаштуванням відповідних паркувальних місць та проїздів.

Які потужності?

Запроєктована потужність третьої черги складає виробництво 190 комплектів автомобільних джгутів в день, кількість створених нових робочих місць – 922.

Нагадаємо, будівництво заводу Leoni в місті Коломия було розпочато у 2016 році. Це найпотужніший інвестиційний проект у галузі виробництва електричного устаткування для двигунів і транспортних засобів впродовж останніх років на території Івано-Франківської області.

Як зазначили у ДАБІ, успішна реалізація німецького проєкту є прикладом для інших інвесторів, що працювати на території України можна ефективно, без остраху наштовхнутися на штучні перешкоди.

Читати далі

Економіка

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

ФОПам третьої групи потрібен касовий апарат (РРО) у разі безготівкових платежів, повідомив голова Державної податкової служби Сергій Верланов.

“Щодо третьої групи. На сьогодні за нормами, які є в законі, у разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок, потрібно застосовувати РРО”, – наголосив очільник податкової.

Ці норми набудуть чинності з 2021 року.

Раніше ми повідомляли, що ФОПи можуть надати звіти у податкові через месенджери.

Читати далі

Економіка

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордних 7,5 млрд доларів. Про це повідомляється на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

“У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 23% і сягнув рекордного показника у 7,5 млрд дол. США”, – поінформував заступник директора  член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, позитивне сальдо склало 3,2 млрд дол. США.

З ким торгуємо?

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн – Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія.

Читайте також: Україна на 60% збільшила експорт соків

На помітне місце у рейтингу претендує Бельгія, з якою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги взаємної торгівлі України аграрною продукцією збільшились на 19% – до 401 млн дол. США.

Сукупна частка цих семи країн складає близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн для України далеко не вичерпаний.

Що продаємо?

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

За даними на середину жовтня, у 2019 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду (основна і додаткова), цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова), пшениці, м’яса птиці і вершкового масла.

Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або незначним відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку.

Загалом, при збереженні існуючих тенденцій Україна за результатами повного 2019 року встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу, спрогнозував Микола Пугачов.

Читати далі

Економіка

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Український виробник кормів для тварин Кормотех може отримати кредит ЄБРР на будівництво заводу в Литві. Про це повідомляє видання “НВ”.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може видати 10 млн євро українській компанії Кормотех для розширення виробничих потужностей.

Які умови кредиту?

Як зазначили в ЄБРР, кредит може бути виданий Кормотеху на будівництво заводу з виробництва кормів для домашніх тварин в Литві і розширення потужностей із виробництва кормів в Україні.

«Банк підтримає першу транскордонну інвестицію української компанії, яка передбачає будівництво нового виробничого об’єкта в Литві», — сказано в повідомленні банку.

Читайте також: Український лідер з виробництва корму для тварин зведе фабрику в Литві

За інформацією ЄБРР, Кормотех є одним з трьох найбільших виробників кормів для домашніх тварин в Україні.

Рішення щодо надання кредиту може бути схвалено ЄБРР 11 грудня 2019 року.

Кормотех у 2018 році почав будівництво заводу з виробництва кормів у Литві з плановою потужністю 5 тис. т мокрих кормів на рік.

Довідково про “Кормотех”

Компанія “Кормотех” створена 2003 року у Львові. Вона виробляє корм для котів і собак.

У планах компанії увійти в топ-50 виробників кормів для домашніх тварин в світі і збільшити присутність на європейських, зокрема на скандинавському, і на американських ринках.

Потужності підприємства включають два заводи з виготовлення сухих і вологих кормів. Компанія виробляє продукти для кішок і собак під власними брендами Optimeal, “Клуб 4 лапи”, “Мяу!”, “Гав!”.Компанія експортує свою продукцію до 19 країн, минулого року вона отримала дозвіл експортувати її у США.

Читати далі

Економіка

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Як тільки берешся за нову справу, одразу мучать сумніви. А якщо бізнес з самого початку йде не так як треба, запал у більшості людей одразу згасає. Але не у наших героїв. Двом і них довелось двічі розпочинати справу з нуля, інший – примусив рахуватись із собою-школярем серйозних бізнес-партнерів, ще один – посперечався з партнером і залишив йому свій особистий винахід. 

Але як показує час, все виходить, коли спокійно і планомірно “лупати сю скалу”. Отже, нагадуємо вам про п’ятьох бізнесменів з наших історій, які не опустили руки і подолали труднощі на шляху до власного підприємства. І зараз ні про що не жалкують.

Посперечався з партнером, а потім – перевершив його

Денис Охріменко – колишній співвласник бренду дерев’яних конструкторів Ugears. Каже, що сам же цей конструктор і винайшов. Але коли між співвласниками виникла суперечка, він продав свою частку в компанії. А після сновидіння про золотий нарізаний батон подумав: це воно, конструктори ж можна робити і залізними. Сьогодні його новий проект Time 4 Machine зібрав на Кікстартері 433 тисячі доларів. Ще під його патронатом запустили Pagl – екологічний конструктор, таке собі паперове “лего”.

“Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золота жила. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила”, – каже він.

Відродив бізнес з нуля і шиє для французів

Такий шлях довелося пройти підприємцю з Луганщини Ігорю Шостаку

Сьогодні на місці його бізнесу дислокується воєнна база бойовиків так званої “ЛНР”. 

З початку бойових дій швейний бізнес працював, але як тільки з’явились перші жертви арт-обстрілу, стало несила терпіти такі умови і виробництво виїхало.

“Це була наша помилка: з першим пострілом потрібно було все обладнання забирати. Сьогодні все, що можна було розграбувати, розграбували” – розповідає Ігор. 

Спочатку чоловік прийняв рішення перевезти підприємство до Харкова, але каже: виявилось, що оренда там просто непідйомна. Тому довелось поїхати до Кременчуга. Сьогодні Ігорю вдалось налагодити своє текстильне підприємство. Тепер він шиє білизну для відомих українських і французьких компаній.

Три рази прогорів на 3D-принтерах. Четверта спроба вивела у світ

Можливо, ви чути щось про стартап Kwambio Володимира Усова? Компанія сьогодні займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти! Стартап відомий на весь світ своїми інноваціями. Зараз Володимир розпочав переговори про співпрацю з NASA і Tesla.

Проте до цього Володимир Усов тричі прогорів на тих же 3D-принтерах: спершу побудував бізнес на невірній гіпотезі – що у ринку, на який виходять, є такі принтери і досвід роботи з ними.

Потім все прогоріло через якість друку, і нарешті, коли впритул підійшли до персональної “золотої жили” – не знайшли принтера, який би друкував кераміку. І винайшли самі. А сьогодні у його компанії мільйонні прибутки. 

“Із упевненістю кажу: велика кількість поразок – це складова майбутнього успіху. Тільки йдіть від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси”

Спочатку інвестори не хотіли рахуватись з ним через його… вік

Зараз Дмитру Макарову 17 років. А у бізнесі він вже 5 років. З 12-річного віку хлопець уже був співвласником найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж подумав і про рекламне агентство.

Але як, якщо йому тільки 12? Тоді хлопець знайшов помічника – як виявилось пізніше, і друга, через якого вів перемовини. 

“З самого початку нам вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка”.

Дмитро сказав, що інвестицію зробили чисто на довірі до Саші – інвестор був його другом. А сьогодні його агентство – в списку лідерів рекламних агентств. 

Вивіз з окупованого Донецька найдорожче

Валентин Пашко – переселенець, якому довелось організовувати роботу клінінгової фірми двічі: вперше у Донецьку, вдруге – у столиці. У Донецьку його компанія займалась прибиранням фасадів багатоповерхівок, офісів та хімчисткою. Під час війни чоловікові вдалось врятувати найбільш дорогий пристрій – професійний миючий пилосос. Із ним можна було починати справу будь-де наново. 

На початку війни довелось переїхати спочатку до Запоріжжя, потім – до Києва.

Наразі фірма з трьох людей вирішує великі комерційні завдання – наприклад, почистити лаунж-зону аеропорту “Бориспіль” на 200 місць за півтори доби.

Читати далі
Суспільство58 хв. тому

У 2020 році відновлять 4000 км доріг

Суспільство1 годину тому

У скейт-парку на Троєщині відкрили дві нові траси

NewСхід2 години тому

На Донбасі з’явився унікальний стріт-арт

Технології2 години тому

Український стартап з переробки опалого листя став призером міжнародного конкурсу

Суспільство2 години тому

Українські Багами очистили від скла і пластику

NewСхід3 години тому

У Сєвєродонецьку після 9-річної перерви запрацював світломузичний фонтан (ВІДЕО)

Економіка3 години тому

У 2020 році розпочнеться реконструкція аеропортів Дніпро, Мукачево та Ізмаїл

Технології3 години тому

На Житомирщині створять інноваційно-космічний кластер

Технології4 години тому

Українці розробили унікальний мобільний додаток для догляду за домашніми тваринами

Суспільство4 години тому

Український лоукостер запускає новий маршрут до Італії

Суспільство4 години тому

В яку країну українці зможуть подорожувати за внутрішніми паспортами

NewСхід5 години тому

Відновлення Донбасу: на Донеччині втілили в життя чотири важливі соціальні проєкти

Суспільство5 години тому

Які будівництва чекають на столицю у 2020 році

Суспільство5 години тому

Як громадам отримати 200 тисяч гривень на енергоефективність

Суспільство6 години тому

В Україні планують втричі наростити річкові перевезення

Суспільство6 години тому

У Києві почнеться реконструкція ще однієї гілки швидкісного трамвая

Технології6 години тому

Армія отримала першу сотню серійних ракет “Вільха”

Суспільство7 години тому

На Львівщині збудують “сухий порт”: що це означає

Суспільство7 години тому

Дивіться рекламу компанії Puma, яку знімали у Києві (ВІДЕО)

NewСхід7 години тому

Французи допоможуть модернізувати системи теплопостачання Маріуполя

Економіка8 години тому

На Прикарпатті запустили дві черги заводу кабельної продукції

Суспільство8 години тому

На кордони відправили партію нових патрульних автомобілів

Суспільство8 години тому

Подбати про культурну спадщину та отримати 5000 євро: конкурс

Суспільство9 години тому

В Україні хочуть заборонити виробництво хутра — законопроєкт

Суспільство9 години тому

У Києві облаштують зону активних розваг із мотузковим парком

Суспільство9 години тому

В Україні провели випробування дрона-камікадзе

Суспільство10 години тому

В Одесі з’явився “розумний” світлофор: як він працює

Суспільство11 години тому

У ЗСУ завершили тестування суто жіночої форми одягу

Суспільство12 години тому

На Вінниччині запустили нову сміттєсортувальну лінію

Суспільство24 години тому

Дивіться тизер серіалу, який знімають за романом української письменниці

Суспільство24 години тому

Буковинський кооператив продає дикорослі гриби по всьому світу. Як їм це вдалось?

NewСхід24 години тому

На Донеччині розпочали ремонт ще однієї важливої автодороги

Технології1 день тому

Українські кордони обладнують системами радіаційного контролю

Економіка1 день тому

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

Суспільство1 день тому

На Херсонщині відремонтують дороги до туроб’єктів

NewСхід1 день тому

У Бахмуті створять пункт стерилізації безпритульних тварин

Суспільство1 день тому

У Києві планують реконструювати стадіон заводу «Арсенал»

Економіка1 день тому

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

Суспільство1 день тому

Україна серед світових лідерів за зростанням кількості замовлень на AliExpress

Суспільство1 день тому

На Київщині з’явився новий мурал, присвячений кримській татарці

Суспільство1 день тому

У 12 школах Одеси запровадили сортування сміття

Технології1 день тому

Усі старі світлофори у Хмельницькому замінять на світлодіодні

NewСхід1 день тому

У Маріуполі стартують безкоштовні курси з вивчення української мови

Суспільство1 день тому

До Запоріжжя прибув перший європейський тролейбус

Суспільство1 день тому

Як громадам розпочати співпрацю з USAID: детальна інструкція

NewСхід1 день тому

112 мільйонів витратять на ремонт доріг та мостів на Донеччині

Суспільство1 день тому

Агенти змін показали, як може виглядати учнівський е-квиток (ФОТО)

Суспільство1 день тому

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Економіка1 день тому

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Суспільство1 день тому

У курортних містах Львівщини з’являться великі парки розваг

Суспільство1 день тому

У київському ЦУМі вперше запрацював кінотеатр

Суспільство1 день тому

Як випробовують новий газопровід на Шулявському шляхопроводі

Суспільство1 день тому

Почали випробування нового поїзда для Kyiv Boryspil Express (ФОТО)

Суспільство1 день тому

В Україні з’явилось нове медіа про культуру, філософію і мистецтво

Суспільство1 день тому

Куди віддати вживані речі: інтерактивна мапа

Суспільство1 день тому

Українські супермаркети увійшли у топ-25 магазинів Європи за інноваційністю дизайну

Технології1 день тому

Львівський музей Грушевського відтепер у 3D: подробиці (ВІДЕО)

Технології1 день тому

Патрульні катери «ISLAND» пройшли успішні випробування в Одесі

Суспільство1 день тому

У Рівному з допомогою каліфорнійських черв’яків перероблятимуть опале листя

Суспільство1 день тому

Біля залізничного вокзалу в Києві створять будинок соцдопомоги для безхатьків

Економіка2 дні тому

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Суспільство2 дні тому

В Одесі створять арт-об’єкт з монет номіналом у 5 копійок

Суспільство2 дні тому

Glovo хоче запустити «темні супермаркети та кухні» в Україні: як це працюватиме

Суспільство2 дні тому

Що відомо про українську антарктичну експедицію-2020

Суспільство2 дні тому

У Трускавці може з’явитися найбільший у Східній Європі аквапарк

NewСхід2 дні тому

На Донеччині створили чотири нові заказники

Суспільство2 дні тому

В Україні оберуть молодіжну столицю: подробиці

Суспільство2 дні тому

В Україні створили Національну комісію зі стандартів державної мови

Суспільство2 дні тому

Україна підписала безвіз з Монголією

Економіка3 дні тому

В Україні запустять портал про всі кредитні програми для малого бізнесу

Суспільство3 тижні тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство3 тижні тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство3 тижні тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство1 місяць тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство1 місяць тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство1 місяць тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство1 місяць тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство1 місяць тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство2 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство2 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка2 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка2 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство2 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка2 місяці тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство2 місяці тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід2 місяці тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство2 місяці тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід2 місяці тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство2 місяці тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка2 місяці тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід2 місяці тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології2 місяці тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство2 місяці тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство2 місяці тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід2 місяці тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство2 місяці тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід2 місяці тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство3 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка3 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство3 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід3 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство3 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід3 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство3 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство3 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід3 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології3 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство3 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід3 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство3 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство3 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство3 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство3 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство3 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід3 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка3 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство3 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство3 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство3 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід4 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід4 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство4 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід4 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.