Суспільство
Мед із замінованих полів України стане елементом дипломатії
Міністерство закордонних справ України запускає проєкт «Мед мінних полів». Ініціатива допомагатиме привертати увагу міжнародної спільноти до замінованих земель України та збирати кошти на розмінування.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС України.
Відомо, що понад 30% території нашої країни заміновано. Проте завдяки цій спільній ініціативі частина цих полів знову стане корисною. Уже у 2024 році мед мінних полів, виготовлений у співпраці зі Спілкою пасічників України на замінованих полях, помандрує разом з українськими дипломатами у різні куточки планети.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
Зазначається, що дипломати даруватимуть іноземцям мед мінних полів для мобілізації додаткових ресурсів на розмінування української землі.
«Мед мінних полів — наш новий проєкт з Saatchi & Saatchi Ukraine та агропромисловою компанією Kernel, який стартуватиме вже навесні 2024 року та допомагатиме збирати кошти на розмінування України», — повідомили дипломати.
Ідея полягає в тому, щоб уникнути контакту з мінами, дрони засіватимуть заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.
Українські ж дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі, аби привернути увагу до проблеми замінованих земель України.
Дивіться відео: Як розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам
«Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів», — відзначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Передзамовлення вже доступне на сайті. Запуск проекту запланований на весну 2024 року.
Нагадаємо, українська компанія Beehive також експортує мед до країн Близького Сходу.
Також ми розповідали, як бджоляр з Миколаївщини відновив зруйновану окупантами пасіку та налагодив експорт меду до Нідерландів.
Фото: minefieldshoney.onepage.me.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі