Суспільство
Майже 30 тис. людей підтримали перейменування вулиці Києва на честь Романа Ратушного
З-поміж різних варіантів перейменування вулиці Волгоградської, що у Солом’янському районі столиці, найбільше голосів – 29923 – українці віддали за перейменування на честь загиблого на війні активіста Романа Ратушного.
Про це стало відомо з результатів голосування у застосунку Київ Цифровий.
«До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ. Кожен із нас усвідомлює те, що присвоєння нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення», – зазначив заступник мера, секретар Київської міскради Володимир Бондаренко.
Наразі отримані результати голосування передано в Київську міську раду для подальшого розгляду експертної комісії. Згодом на основі експертних висновків депутати офіційно перейменують вулицю.
Хто такий Роман Ратушний
Роман народився в Києві 5 липня 1997 року. Відомий боротьбою за збереження Протасового Яру. Син письменниці, журналістки Світлани Поваляєвої та журналіста, активіста руху «Збережи старий Київ» Тараса Ратушного.
У 15 років хлопець брав участь у Революції Гідності. Був серед тих, хто постраждав від атаки «Беркута» в ніч на 30 листопада 2013 року. У 2018 році Ратушний очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», яка за рік стала громадською організацією. Її метою було зберегти зелену зону у Протасовому Яру в центрі Києва і не допустити забудови.
З першого дня повномасштабного російського вторгнення Роман брав участь в боях під Києвом. Потім увійшов до складу 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр». Брав участь у звільненні Тростянця, воював на Сумщині. Потім його бригада відправилась Схід.
Роман Ратушний загинув 9 червня на Ізюмському напрямку. За інформацією ГО «Протасів Яр», Роман був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання. Його тіло декілька днів було не непідконтрольній території, доки його вдалося забрати.
Фото: censor.net
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі