Суспільство
Майстриня вчить вишивати на прикладі врятованої 100-літньої сорочки з Харкова (ВІДЕО)
Майстриня Тетяна Чорна врятувала особливу вишиванку, коли залишила рідний Харків. Тепер на прикладі цієї сорочки стародавнім технікам вишивання вчаться усі охочі у Кропивницькому.
Про відродження прадавніх традицій, розповідає ШоТам.
Рятуючись від бомб, вона вхопила лише кашу для онука й бабусину сорочку. Тепер на прикладі 100-літньої сорочки вчить вишивати в Кропивницькому.
Тетяна Чорна – програмістка, бухгалтерка і вишивальниця із Харкова. 24 лютого прокинулась від вибухів за вікном, думала – салюти.
Рішення родина ухвалила блискавично: син пішов до військкомату, а Тетяна під обстрілами побігла на роботу – нарахувати зарплату людям.
«Я годину бігла на роботу, а кругом – бахкання, гахкання… І от коли я бігла на роботу, це було чорно-біле таке кіно, абсолютно чорно-біле. І оце бахкання, і такий сірий ліс, і трошки зі снігом – чорно-біле кіно. Страшне», — розповідає вишивальниця з Харкова Тетяна Чорна.
Читайте також: «Наш шеф-кухар вийшов із міста пішки». Героїчна доставка суші з Маріуполя «Алло, Лосось» відкрилася в Запоріжжі
Разом із невісткою та онуком знайшли прихисток у Кропивницькому. Плетучи сітки з місцевими волонтерами, розповідала про вишивку. Охочих освоїти прадавні техніки та помедитувати з голкою виявилось чимало.
«І кожна ниточка для мене – це крок до Перемоги, це натхнення, це якісь сили», — каже Тетяна, яка вчиться вишивати мережкою.
«Я прийшла 3-го квітня, і ось скоро носитиму першу сорочку. Сорочка класичного крою, старого українського. Тут вирізання, лиштва, пухлики, полтавський черв’ячок, тут змережування…», — розповідає Ольга, яка вже завершує свою першу сорочку.
Усього від бабусі Тетяна успадкувала дві сорочки. На щастя, вдалося врятувати і другу, котру зберігала на роботі. Урятовані з Харкова сорочки в Кропивницькому стали для багатьох натхненням.
«Оцю сорочку як потримаєш у руках – вишивати захочеш. Ці сорочки пережили Другу світову… Тепер вони повинні пережити цю війну…», — каже вишивальниця з Харкова Тетяна Чорна.
Нагадаємо, у Львові запустили виробництво вишиванок Bayraktar.
Також ШоТам розповідав, як вишиванки від «Етнодому» допомагають ЗСУ з перших днів вторгнення.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі