

Суспільство
«Мав 91 порушення дихання за годину сну»: В «Охматдиті» врятували хлопчика з синдромом Прадера-Віллі
Женю з синдромом Прадера-Віллі доправили в лікарню у критичному стані. Хлопець важко дихав, хрипів, мав постійну сонливість, сині губи та обличчя. У «Охматдиті» Жені призначили спеціальний апарат, що допомагає дихати під час сну. Завдяки роботі лікарів стан хлопчика стабілізувався, і пацієнта вже виписали додому.
Про це повідомили в НДСЛ «Охматдит».
Історія Жені
Коли Жені було 10 місяців, мама помітила, що він не розвивається так, як інші діти — має надмірну вагу, реагує на зовнішній світ по-іншому. Батьки відвідували лікарні, записували дитину на масажі. Проте значних покращень не було. У 2018 році в «Охматдиті» генетики встановили маленькому пацієнту діагноз — синдром Прадера-Віллі. Це рідкісне генетичне захворювання, яке часто призводить до порушення мʼязового тонусу, небезпечного для життя збільшення ваги, гормональних порушень та інших ускладнень.
Читайте також: Росіяни розлучали їх з батьками, намагалися мобілізувати: 11 українських дітей врятували з окупації
Цьогоріч Женя знову потрапив до лікарні, проте вже в критичному стані. У нього було ускладнене дихання, сині губи та обличчя, постійна сонливість, холодні руки, хрипи. Дитину одразу направили на полісомнографічне дослідження — діагностику дихання під час сну.
За результатами полісомнографії,у Жені виявили по 91 порушенню дихання за годину під час сну. Загалом за період сну — 658 епізодів дихальних розладів. Середній рівень сатурації під час дослідження становив 59%. Фахівці говорять, що це серйозна гіпоксія для всього організму. Лікарі додали, що мінімальний рівень сатураціі був критично низьким — всього 21%.
Завідувач дитячої лабораторії сну НДСЛ «Охматдит» Роман Шевченко називає це одним із найважчих випадків у його практиці. Лікар додав, що окрім синдрома хлопчик мав лор-патологію — викривлення носової перегородки і збільшені мигдалинки.
Лікування та одужання
Жені терміново призначили неінвазивну вентиляцію легень — спеціальний апарат, що допомагає дихати під час сну. «І вже після першої ночі він наче ожив», — описують лікування хлопчика фахівці з лікарні. За їхніми словами, у Жені зникла сонливість, повернувся інтерес до життя. Хлопець захотів гуляти Києвом, просився в зоопарк і навіть проходив по 18 тисяч кроків у день, милуючись столицею.
Наразі маленького пацієнта вже виписали додому з умовою повторного обстеження за пів року. Лікарка Жені Гюнай Ахмедова говорить, що їй та її колегам вдалося досягти хороших результатів і вони будуть продовжувати лікування.



Нагадуємо, що в Рівному народився хлопчик, зачатий після загибелі свого батька-військового.
Фото: фейсбук-сторінка «Охматдиту»
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.