Суспільство
Машиніст Укрзалізниці виготовляє екоприкраси із дерева (ВІДЕО)
Машиніст локомотива Костянтин Фулитка із дитинства захоплюється столярним мистецтвом і створює оригінальні дерев’яні прикраси. Кулони й підвіски не лише тішать око, а й ніби закликають берегти природу. Про залізничника, який знайшов себе в прикрасах, розповідає ШоТам.
Вдень водить локомотив, а ввечері створює прикраси. Костянтин працює машиністом в Укрзалізниці, а у вільний час робить дерев’яні підвіски, при виготовленні яких жодне дерево не страждає.
Костянтин народився й виріс на Закарпатті. Він з дитинства бачив, як незаконно вирубують український ліс. Ще хлопцем замислювався над збереженням дерев, коли навчався столярству в сусіда. І вирішив використовувати в своїй роботі лише вторинні матеріали.
Вибір упав на деревину, яка вже, можна сказати, нікому не потрібна. Я переробляю старі шкатулки, столи та інші дерев’яні меблі, які можу знайти в своїй місцевості, — Костянтин Фулитка, машиніст локомотива, майстер по дереву.
У вправних руках майстра дерев’яні відходи перетворювалися на прикраси. Багато років Костянтин працював із деревом просто для душі. Та якось зрозумів: хоче за допомогою мистецтва нести ідею піклування про природу. І почав робити екологічні прикраси на замовлення.
У себе вдома чоловік обладнав майстерню, де працює з деревиною. Перші свої роботи Костя називає страшненькими. Але трішки наполегливості й бажання — і почала виходити така краса.
Невдовзі він отримав перше замовлення: емоції від цього не згасли й сьогодні.
Дивіться відео: Маріуполець створив майстерню дронів для ЗСУ
«Радість від того, що ти комусь потрібен, потрібне те, чим ти займаєшся. І ти готовий старатись для того, щоб задовольнити бажання свого першого клієнта», — Костянтин Фулитка, машиніст локомотива, майстер по дереву.
Після важкого робочого дня на залізниці творчість стає відпочинком та медитацією.
«Коли я займаюся цим ділом удома в майстерні, то я відпочиваю душею. На роботі займаюся роботою, з повною серйозністю ставлюся до своїх обов’язків. А в майстерні я можу, як кажуть, віддатися поклику душі і насолоджуватися тим, чим займаюсь», — Костянтин Фулитка, машиніст локомотива, майстер по дереву.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові
Його сторінки в соцмережах сповнені розмаїттям робіт із дерева та любові до природи. А кожен замовник знає: при виготовленні прикрас жодне українське дерево не постраждало.
«Якщо люди все ж таки навчаться жити в гармонії з природою, то, можливо, навчаться жити в гармонії самі з собою. Люди не будуть так агресивно ставитись одне до одного і старатимуться привносити красу в цей світ», — Костянтин Фулитка, машиніст локомотива, майстер по дереву.
Нагадаємо, дружина військового запустила виробництво ялинкових прикрас із «Патроном», «Привидом Києва» та котиками ЗСУ.
Також ми розповідали, що ювелірний дім OBERIG дарує обручки військовим, які одружуються під час війни.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі