Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Натуральний лимонад у вас вдома. П’ять українських виробників та рецепти для приготування

Опубліковано

У спекотний літній день багатьом смакує чудовий напій — лимонад. Його часто асоціюють із не дуже корисним продуктом — щось на кшталт солодкої газованої води. Насправді ж в Україні є виробники, які виготовляють лимонад повністю натуральним, спеціально вирощуючи фрукти та ягоди. Пропонуємо вам п’ять компаній, які створюють не лише смачний та освіжаючий, а й корисний продукт. А ще перегляньте простий рецепт приготування домашнього лимонаду, який точно слід собі зберегти.

Класика та грейпфрут від «Лепрекон»

Насолодитися освіжаючим лимонадом і згадати молодість можна з напоями від компанії «Лепрекон». У їхньому асортименті є добре відомий кожному «Буратіно», названий на честь однойменного казкового героя. Раніше цей лимонад виготовляли у Запоріжжі на базі потужностей пиво-безалкогольного комбінату №1, який вже припинив своє існування. Тепер виробництво перейняло для себе підприємство «Лепрекон». А ще в асортименті компанії — лимонад зі смаком грейпфрута: ви відчуєте солодкість, терпкість і трохи гіркоти з медовим присмаком. Цей фрукт прекрасно втамовує спрагу й освіжає, залишаючи приємний посмак. Якщо ж ви фанат класики, компанія готує і напій на основі лимону.

Фото: www.facebook.com/leprekon.zp

«Лепрекон» у 2015 році заснували два ентузіасти-любителі сидру як стартап. Вони почали з виробництва яблучного напою за власною рецептурою. Поступово розширювали свій асортимент новими, ексклюзивними сортами, яких ще не було на ринку. Зараз в них можна ще придбати квас та різні коктейлі.

Ціни: від 17 гривень за літр

Де придбати: у торгових точках «Leprekon» та «Ведмідь» у різних містах, зокрема в Запоріжжі та Маріуполі. Повний список місць можна знайти на карті

Лимонад з огірка та м’яти від Topfruits

Для поціновувачів хенд-мейду пропонуємо лимонади, які ще потрібно доготувати вдома. Компанія Topfruits з Одеси продає фасоване фруктове пюре. Його потрібно у склянці залити сильногазованою водою в об’ємі 280 мілілітрів, після чого утвориться готовий напій. Серед смаків лимонаду в асортименті є огірок з лимоном та м’ятою, манго з маракуєю, хуго та класичний мохіто. Виробник вказує, що поєднання огірка досить незвичне на смак, але точно не залишить вас байдужим.

Фото: www.facebook.com/Graniltd

У Topfruits — повний цикл виробництва, від вирощування фруктів і ягід, до готового продукту. Вони виготовляють чаї, лимонади та пюре. До складу входять лише натуральні фрукти та ягоди вищого сорту, які проходять ретельний відбір. Вони зберігають усі корисні властивості завдяки циклу глибокого заморожування за технологією IQF — шокове заморожування.

Ціни: 16 гривень за штуку

Де придбати: у соцмережах, відправляють поштою

Крем-сода і тархун по-чернігівськи в Bierwelle

Ситро та крем-сода прямісінько з Чернігова. Крафтова броварня Bierwelle тішить своїх покупців не лише десятками сортів пива, а й різними видами лимонаду власного виробництва. В асортименті ще є напій Дюшес, лимонад з бузини, тархун та «Буратіно». Їх можна придбати винятково в торгових точках, тож не факт, що в одному місці ви зможете скуштувати всі шість смаків.

Фото: www.facebook.com/Bierwelle

Чернігівська крафтова броварня Bierwelle працює вже понад вісім років. Співвласник пивоварні Андрій Осіковський свого часу теж опановував науку пивоваріння. Запускати процес виготовлення напоїв запросили угорських фахівців, які навчали працівників Bierwelle секретам майстерності. За основу броварня бере традиційно-класичні рецепти, додаючи трохи авторства. Асортимент налічує приблизно двадцять основних сортів пива та десять сезонних. Також є широкий вибір сидру та лимонад власного виробництва.

Ціни: від 20 гривень за 0,9 літра

Де придбати: у торгових точках Bierwelle у різних містах, зокрема в Одесі та Дніпрі, та закладах Хряк, Robata, Buddka Bar. Повний список місць можна знайти тут. У Чернігові працює адресне доставлення

Освіжаюче мохіто прямісінько з Умані

Цей лимонад ви, можливо, вже куштували, адже компанія «Уманьпиво» виготовляє його понад 28 років — з 1993-го. В асортименті пропонують класичний «Уманський лимонад», який можна відрізнити з тисячі, а також яблучний напій та мохіто. Виробник вказує, що не додає жодних штучних барвників і підсолоджувачів до свого лимонаду — тільки чисту воду, цукор і фрукти. Тому ці напої пропонують навіть малечі.

Фото: www.facebook.com/uman.lemonade

Підприємство розвиває свої потужності з 1878 року. Там поєднують стародавні традиції та новітні технології, щоб ви могли придбати дійсно якісну продукцію з натуральної сировини. Уманські технологи постійно консультуються з німецькими експертами пивоваріння. Особливість компанії в тому, що сировину для виробництва вони вирощують самі, на власних полях. А на бджолиних пасіках збирають свій мед для приготування медового пива.

Ціни: від 195 гривень за бокс із 6 склянок 0,33 літри

Де придбати: на сайті, у соцмережах, у низці супермаркетів

Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

М’ятний анчан та білий чай від Eat easy

Українська компанія-виробник ферментованих cлабогазованих безалкогольних напоїв-пробіотиків та корисних альтернативних снеків Eat easy серед продукції також пропонує лимонади. Виробник створює живий напій завдяки подвійній ферментації симбіотичною культурою бактерій tibicos з природною газацією. Туди він додає якийсь із чотирьох смаків. Ви можете придбати дюшес, білий чай, м’ятний анчан, а також поєднання квітів розели, малини та шипшини

Фото: www.facebook.com/eateasy.ua

Eat easy — це перший бренд цілісного і здорового харчування в Україні, його заснували у 2014 році. Тут можна знайти збалансовані страви для сніданку, обіду чи вечері, продукти з home collection, щоб готувати смачно та корисно вдома, напої, guilt-free десерти та снеки. Зокрема, виробник створює унікальні альтернативи шкідливим смаколикам — чипси з буряку, батату, а також лляні хлібці з різними спеціями. 

Ціни: 79 гривень

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Сиропи з ананаса й барбарису від EKAFOOD

Сироп — ще один варіант майже самостійного приготування лимонаду вдома. Компанія «Гранд Хорека» випускає їх під торговою маркою «EKAFOOD». Цей продукт виробник створює на основі натурального концентрованого соку з ягід і фруктів. Розчин є сумішшю глюкози та фруктози. Сироп насичений солодким смаком і запашним ароматом тих інгредієнтів, які були використані при його створенні.

Фото: abyhom.com

Придбати можна як класичний лимонад, так і мохіто та смаки ананасу, малини й барбарису. Приготувати напій таким чином — досить просто. Достатньо вилити вміст пакування до склянки й додати пів літра води та кілька кубиків льоду. І вуаля — освіжаючий лимонад готовий. Продукцію працівники EKAFOOD виготовляють самостійно, із натуральних відбірних інгредієнтів найвищого ґатунку. Купити її ви можете як у роздріб, так і гуртово, по Києву — безкоштовне доставлення.

Ціни: 7,6 гривні за одне пакування

Де придбати: на сайті, у соцмережах

Лимонад власноруч: готуємо вдома

Для приготування класичного лимонаду вам знадобляться 160 грамів цукру-піску, три великих лимони, один літр води та приблизно 40 хвилин часу. Цукор слід висипати в каструлю і залити його 200 мілілітрами води. Поставте варитися, поки не розтануть всі кристали цукру. Постійно помішуйте, а одержаний сироп залиште охолонути. З лимонів слід вичавити сік, змішати його з цукровим сиропом. У підсумку в вас вийде шість порцій лимонаду, подавайте його охолодженим.

Якщо ви не споживаєте цукор, маємо для вас інший. Вам слід використовувати у приготуванні дуже стиглі та солодкі фрукти. Це може бути медова диня, солодкі сорти манго, кокосове молоко. З останнього, до речі, можна приготувати дві порції напою всього за п’ять хвилин. Беремо 400 мілілітрів кокосової води (можна придбати готову або взяти свіжу з кокоса), 30 мл лимонного соку, три лаймові часточки та пучок листків м’яти. У кокосову воду додайте лимонний сік і збовтайте. У ступку складіть листочки м’яти та часточки лайма. Розімніть, щоб м’ята і цедра віддали запах. Розкладіть по склянках м’яту з лаймом. Залийте кокосовою сумішшю. Додайте кубики льоду і подавайте.

Суспільство

В Укрзалізниці розповіли, як готуються до міжнародних перевезень влітку

Опубліковано

З початку року “Укрзалізниця” вже перевезла майже 800 тисяч пасажирів у міжнародному сполученні та очікує влітку пожвавлення попиту на міжнародні рейси. Найбільше пасажирів цьогоріч було перевезено у сполученні з Перемишлем – 451 тис, у сполученні з Хелмом – 226 тис, та у сполученні з Варшавою – понад 82 тис.

Про це повідомляє пресслужба УЗ в Telegram.

“Наразі компанія активно готується до літнього сезону перевезень та нагадує, що в міжнародному сполученні курсує загалом 28 поїздів: 14 – з найбільших міст України, ще 14 – з прикордонних містечок. Зокрема, поїзди курсують з українських населених пунктів до Польщі, Австрії, Чехії, Молдови, Угорщини, Словаччини”, – йдеться у повідомленні.

При цьому найбільш популярним залишається поїзд №67/68 Київ – Варшава, кількість місць обмежена через специфіку вагонів.

Читайте також: Сім’ї з прифронтових територій можуть отримати додаткові виплати: що відомо

“Тут використовуються вагони RIC, які можуть курсувати і українською, і європейською колією. Їх кількість у парку компанії обмежена.

Тому, якщо ви не встигли купити квиток на цей поїзд, рекомендуємо розглянути поїзд Львів – Рава-Руська – Варшава, а також рейси до Хелма та Перемишля”, – додали в компанії.

Нагадаємо, жителі Києва можуть запропонувати ескізи для нових муралів в місті.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Міноборони створили Раду донорів інституційних реформ

Опубліковано

З метою формування «єдиного вікна» для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси, в Міністерстві оборони України створено Раду донорів інституційних реформ.

Про це інформує Міністерство оборони України.

«Рада донорів допоможе нам спростити комунікацію з партнерами через регулярне інформування щодо прогресу реформ та стане прозорим механізмом запиту донорської підтримки для проєктів реформ міністерства», — зазначив заступник Міністра оборони України Станіслав Гайдер.

У межах роботи Ради донорів використовуватимуться наступні типи підтримки: експертна допомога, матеріально-технічна підтримка, підготовка експертних пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань державної політики у сфері оборони, а також консультації щодо взаємосумісності з НАТО.

Читайте також: Які безкоштовні послуги можна отримати у сімейного лікаря

Діяльність Ради не стосуватиметься механізму залучення міжнародної військової допомоги, який функціонує в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн або інших платформ.

Під час першого засідання Ради міністерство представило прогрес щодо трансформаційних процесів у Міноборони, а також поінформувало про заплановані наступні кроки за напрямами, реалізація яких потребуватиме підтримки партнерів.

До Ради донорів інституційних реформ увійшли представники більше 20 країн та організацій, зокрема аташе з питань оборони, дипломатичні представники країн-партнерів, а також міжнародних організацій у сфері оборони, які працюють в Україні.

Нагадаємо, в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес.

Фото: Міноборони

Читати далі

Суспільство

Які безкоштовні послуги можна отримати у сімейного лікаря

Опубліковано

Кожен пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем, має право безоплатно отримати певні лабораторні та діагностичні дослідження. Безпосередньо на прийомі лікар може оглянути пацієнта, провести скринінг та зробити швидкі тести на інфекційні захворювання.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Безоплатно можна пройти:

  • інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), вимірювання гостроти зору, слуху; отримати направлення для консультації з лікарем-спеціалістом;
  • скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
  • скринінгове обстеження на виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Читайте також: У комунальному транспорті Миколаєва можна скористуватися послугою “гнучних грошей” від Monobank

Які аналізи безоплатні:

  • загальний аналіз крові, сечі;
  • аналіз рівня холестерину;
  • аналіз рівня глюкози в крові.

Для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на обстеження.

“Не потрібно додатково платити за витратні матеріали! Пробірка для аналізу крові, рукавички, шприці, спиртові серветки — все це входить до вартості послуг Програми медичних гарантій і оплачується Національною службою здоров’я України”, – пояснили в уряді.

Нагадаємо, “Нова пошта” відкрила нове відділення в Іспанії.

Фото: МОЗ

Читати далі