Суспільство
Мама загиблого пілота створила центр реабілітації (ВІДЕО)
Після загибелі сина вона знайшла розраду в допомозі захисникам України. Наталія Тарабалка — мама легендарного пілота Степана Тарабалки, який був одним із прообразів «Привида Києва». Що їй гріє серце і дає стимул жити далі, розповідає ШоТам.
Вона втратила сина на війні й вирішила в пам’ять про нього творити добро. Гроші від держави, отримані після смерті сина, Наталія Тарабалка віддала на допомогу захисникам.
Купила їм авто й збудувала на Коломийщині центр реабілітації військових. ЗМІ називали 29-річного Степана одним із прообразів «Привида Києва».
Він загинув у бою 13 березня, не допустивши ворожого авіаудару в районі Житомира. Степанові Тарабалці посмертно присвоєно звання Героя України.
А його мама знайшла розраду у волонтерстві, облаштувавши центр «Тепло крилатої душі».
«Я деколи стою — відчуваю його присутність, сиджу — відчуваю його присутність. І вона мене настільки надихає дійсно», – Наталія Тарабалка, мама Героя.
Остеохондроз, сколіоз, грижі — мама Степана дуже добре знає захворювання наших воїнів. Тепер завдяки центру захисники мають змогу позбутися болю в хребті.
Тут є багатофункціональні тренажери, які лікують та зміцнюють м’язи спини. А з військовими працюють професійні травматологи і масажисти.
Читайте також: Донати на ЗСУ не роблять вас волонтером. Але цього можна навчитися. Дорожня карта від Української Волонтерської Служби
«Травми спини в кого були, воно крепко допомагає. Ти відчуваєш після декількох відвідувань, як фізичні навантаження розробляють та й плюс масаж реабілітолог робить», – Василь, військовослужбовець.
Із кожним днем захисникам стає легше. І це гріє серце Наталії.
«Ти маєш свої переживання, ти мусиш з ними далі рухатися, далі жити і, можливо, своїм прикладом показати, щоб родини загиблих не замикалися в собі, далі намагалися плідно жити, допомагаючи їхнім дітям жити в їхніх серцях», – Наталія Тарабалка, мама Героя.
Нагадаємо, у Чернігові з’явилась кав’ярня на честь загиблого захисника.
Також ШоТам розповідав, як мати загиблого воїна продовжила його справу і стала добровольцем.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі