

Суспільство
Макарівська громада Київщини презентувала концепцію відбудови (ФОТО)
ГО «Інститут розвитку суспільних інновацій» 29 березня презентували концепцію відновлення та розвитку Макарівської громади, що на Київщині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
Концепцію розробили в межах проєкту «Стійка громада: післявоєнна концепція відновлення та розвитку Київщини».
Зазначається, що у ході роботи були проведені фокус-групи з жителями громади, інтерв’ювання працівників місцевого самоврядування, просторові дослідження архітекторами та спеціалістами з розвитку транспорту і аналітична робота експертів.
«Макарівська громада зазнала значних збитків. Пошкоджено 2 830 житлових будинків, зруйновані мости та естакади, більше частина закладів культури в громаді потребують ремонтних робіт», — зазначила координаторка проєкту Ольга Гвоздік.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Концепція описує проблеми громади та містить рекомендації з розвитку, серед яких:
- Технології енергозбереження. Зокрема орієнтуватися на місцеві джерела енергії, максимально диверсифікувати джерела генерації, застосувати системи датчиків, smart-лічильників тощо.
- Компактність і багатофункціональність у плануванні майбутніх житлових кварталів. Створення багатофункціональних просторів, що поєднує різного роду активності (житло, робота, шопінг, відпочинок).
- Зелені зони. Облаштування зелених зон, парків, скверів, набережних тощо сучасними елементами благоустрою, з урахуванням принципів універсального дизайну.

- Популяризація туризму та розбудова відповідної інфраструктури. Навколо Макарова є давньоруське городище Х-ХІ століття, маєток фон Мекка, Змійові вали, церква ХІХ століття у Гавронщині, цілюще джерело поблизу Карашина, хасидський огель на могилі Іцхака Якова тощо.
- Транспорт. Деякі села не сполучені між собою, жителі мусять долати три кілометри до найближчої зупинки. Також громадський транспорт від багатьох сіл їздить рідше, ніж п’ять разів на день. Вулиці спроєктовані за застарілими радянськими нормами, на багатьох немає тротуарів. Зокрема, у Макарові відсутній міський громадський транспорт.

- Водопостачання та водовідведення. Наразі не всі господарства мають доступ до каналізації. Також будинки не мають централізованого теплопостачання й натомість опалюються індивідуальними котлами.
- Економіка. Експерти пропонують створити центри підтримки малого та середнього бізнесу, аби стимулювати появу нових робочих місць та пожвавити ділову активність.
Ознайомитись із повною презентацією можна за цим посиланням.
Нагадаємо, уряд Німеччини запустив проєкт «Платформа відновлення України», спрямований на відновлення інфраструктури та бізнесу в Україні.
Крім того, у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.
Фото: скриншот з презентації
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ