Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Литва ремонтуватиме пошкоджені в Україні гаубиці PzH 2000

Опубліковано

Литва допоможе Україні з ремонтом пошкоджених у боях німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000

Про це у фейсбуці повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

«Литва бере на себе нову місію – самокеровані PzH 2000, якими володіють українці, будуть відремонтовані, і після цього вони зможуть виконувати свої задачі в протидії російській агресії», – написав міністр.

Анушаускас також додав, що загальний обсяг військової допомоги Україні від Литви складає 214 мільйонів доларів, з них більшість (209 мільйонів) припадає на ЗСУ, а решта – на правоохоронні структури.

Водночас у твіттері Міноборони Литви зазначили, що пошкоджені гаубиці вже прямують на ремонт, а литовські бронетранспортери М113 продовжують свій шлях на поле бою в Україну.

«Військова підтримка Литви Україні продовжується. Гаубиці з бойовими пошкодженнями прямують до Литви, де ми організуємо їх ремонт», – заявили в Міноборони Литви.

Раніше ми повідомляли, що Литва відправила до України партію 105-мм гаубиць М101.

Крім того, литовці передали Черкасам медичні засоби для оперативних втручань на 220 тисяч євро.

Фото: facebook.com/arvydas.anusauskas.

Суспільство

«Батько маркетингу» з українським корінням

Опубліковано

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?

ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.

Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах 

Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.

Автобіографічна книжка Філіпа Котлера. Фото: Amazon

Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь. 

Кар’єра та перша книжка для студентів

Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.

«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.  

Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок. 

Філіп Котлер писав: «Маркетинг — це перегони без фінішної прямої». Фото: pkotler.org 

Зробити світ кращим

У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності. 

«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.  

Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.

«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.

У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.

Котлер та Україна

94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію. 

Філіп Котлер в Україні на лекції у Києво-Могилянській академії. Фото: Фотогалерея НаУКМА

А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:

«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».

Фото обкладинки: Branding Mag

Читати далі

Суспільство

На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Опубліковано

У Києві на станції метро «Вокзальна» задля покращення доступності 18 червня почали монтувати пандуси на сходах при вході та виході.

Про це повідомили в КМДА.

Першу конструкцію вже встановили вночі 18 червня. Завершити монтаж другого пандуса планують до кінця тижня. Роботи виконують у нічний час, щоб не заважати пасажирам. У КМДА зазначили, що всі пандуси відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам безбар’єрності.

Також в адміністрації нагадали про можливість замовити супровід для пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Для цього слід зателефонувати за номером (044) 238-55-11, бажано за годину до поїздки, і повідомити час та маршрут. У травні такою послугою скористалися майже 950 пасажирів.

Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Раніше ми писали, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Суспільство

У Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО)

Опубліковано

У Львові з’явився новий простір для ветеранів, молоді та всієї громади — муніципальний тир «Стрільниця». Його відкрили 17 червня в будівлі колишнього стрілецького товариства.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Це перший в Україні простір, що поєднує спортивну підготовку, допомогу ветеранам та навчання молоді. «Стрільниця» вже стала частиною спільноти UNBROKEN.

У хабі облаштували сучасний 50-метровий тир, також тут є центр для молоді, де вчать надавати першу допомогу, збирати й розбирати зброю та стріляти з лазерної та пневматичної зброї.

Читайте також: У Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур

Для ветеранів облаштували окрему зону з бібліотекою, кав’ярнею, кардіозалою і простором для зустрічей. А на даху створили місце для стрільби з лука, занять йогою та тренінгів.

Усі приміщення зробили доступними для людей з інвалідністю: є ліфт до даху, зручні санвузли, душові кабіни та підіймач для крісел колісних.

Нагадаємо, що у Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору.

Фото: сайт Львської міської ради

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...