

Суспільство
Литва ремонтуватиме пошкоджені в Україні гаубиці PzH 2000
Литва допоможе Україні з ремонтом пошкоджених у боях німецьких гаубиць Panzerhaubitze 2000
Про це у фейсбуці повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.
«Литва бере на себе нову місію – самокеровані PzH 2000, якими володіють українці, будуть відремонтовані, і після цього вони зможуть виконувати свої задачі в протидії російській агресії», – написав міністр.
Анушаускас також додав, що загальний обсяг військової допомоги Україні від Литви складає 214 мільйонів доларів, з них більшість (209 мільйонів) припадає на ЗСУ, а решта – на правоохоронні структури.
Водночас у твіттері Міноборони Литви зазначили, що пошкоджені гаубиці вже прямують на ремонт, а литовські бронетранспортери М113 продовжують свій шлях на поле бою в Україну.
«Військова підтримка Литви Україні продовжується. Гаубиці з бойовими пошкодженнями прямують до Литви, де ми організуємо їх ремонт», – заявили в Міноборони Литви.
🇱🇹Lithuania's military support to 🇺🇦Ukraine continues. Howitzers with battlefield injuries are on their way to Lithuania, where we will organise their repair. At the same time, our M113 armoured personnel carriers continue their journey to the battlefield in🇺🇦. Разом до перемоги! pic.twitter.com/c93xCxMdJR
— Lithuanian MOD 🇱🇹 (@Lithuanian_MoD) September 16, 2022
Раніше ми повідомляли, що Литва відправила до України партію 105-мм гаубиць М101.
Крім того, литовці передали Черкасам медичні засоби для оперативних втручань на 220 тисяч євро.
Фото: facebook.com/arvydas.anusauskas.
Суспільство

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?
ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.
Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах
Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.
Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь.
Кар’єра та перша книжка для студентів
Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.
«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.
Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок.
Зробити світ кращим
У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності.
«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.
Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.
«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.
У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.
Котлер та Україна
94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію.
А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:
«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».
Фото обкладинки: Branding Mag
Суспільство

У Києві на станції метро «Вокзальна» задля покращення доступності 18 червня почали монтувати пандуси на сходах при вході та виході.
Про це повідомили в КМДА.
Першу конструкцію вже встановили вночі 18 червня. Завершити монтаж другого пандуса планують до кінця тижня. Роботи виконують у нічний час, щоб не заважати пасажирам. У КМДА зазначили, що всі пандуси відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам безбар’єрності.
Також в адміністрації нагадали про можливість замовити супровід для пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Для цього слід зателефонувати за номером (044) 238-55-11, бажано за годину до поїздки, і повідомити час та маршрут. У травні такою послугою скористалися майже 950 пасажирів.


Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).
Раніше ми писали, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото: сайт КМДА
Суспільство

У Львові з’явився новий простір для ветеранів, молоді та всієї громади — муніципальний тир «Стрільниця». Його відкрили 17 червня в будівлі колишнього стрілецького товариства.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Це перший в Україні простір, що поєднує спортивну підготовку, допомогу ветеранам та навчання молоді. «Стрільниця» вже стала частиною спільноти UNBROKEN.
У хабі облаштували сучасний 50-метровий тир, також тут є центр для молоді, де вчать надавати першу допомогу, збирати й розбирати зброю та стріляти з лазерної та пневматичної зброї.
Читайте також: У Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур
Для ветеранів облаштували окрему зону з бібліотекою, кав’ярнею, кардіозалою і простором для зустрічей. А на даху створили місце для стрільби з лука, занять йогою та тренінгів.
Усі приміщення зробили доступними для людей з інвалідністю: є ліфт до даху, зручні санвузли, душові кабіни та підіймач для крісел колісних.





Нагадаємо, що у Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору.
Фото: сайт Львської міської ради