Спеціалісти Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова одночасно пересадили серце і нирку 47-річному львів’янину Віктору Абрашкіну, який 18 років страждав від ниркової недостатності та переніс два інфаркти. Це другий випадок в Україні, коли одній людині пересадили одночасно два органи.
Про це повідомляє пресслужба Першого медичного об’єднання Львова.
Проблеми зі здоров’ям у чоловіка почалися коли йому було 29 років. Довгі роки цього було достатньо для підтримки роботи органу. Аж поки, три роки тому, чоловік не переніс інфаркт. Після цього нирки відмовили остаточно і хворому знадобився гемодіаліз – штучне очищення крові. Потому Віктор переносить ще один інфаркт.
Упродовж наступних півтора року життя чоловіка перетворюється на суцільну муку. Він не може вдихнути на повні груди та втрачає останні сили, яких стає хіба що на те, аби витримати чергову процедуру діалізу.
Фото: Пресслужба Першого медичного об’єднання Львова
За словами чоловіка, йому не вистачало повітря, він не міг пройти навіть метра, не міг спати. Взагалі думав, що це його останні дні. Врятувати хворого могла лише трансплантація відразу двох органів. Але щоб він переніс пересадку нирки, спочатку потрібно було «полагодити» серце.
Таку складну операцію в України виконували лише один раз в Інституті серця. Тому львів’янин майже втратив надію на порятунок. Але так збіглося, що шанс на повноцінне життя чоловік отримав на свій день народження.
Під час операції працювали дві бригади лікарів: кардіохірурги та абдомінальні хірурги. Обидві пересадки пройшли успішно.
«Ми дуже пишаємося, адже за весь час незалежної України – це лише друга така трансплантація і вона успішна. А це означає, що відтепер у нашому Центрі ми можемо виконувати і такі складні трансплантації та рятувати ще більше життів»,– сказав керівник Центру трансплантології Максим Овечко.
Нагадаємо, київські хірурги вперше в Україні провели немовляті унікальну операцію на грудній клітці.
Фото: Пресслужба Першого медичного об’єднання Львова
Перед оновленням правил забронювати працівників можна було через Дію та офлайн. Наразі це вдасться зробити тільки через платформу.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Нові правила бронювання
Аби забронювати людей, тепер підприємство має відповідати трьом критеріям:
середня зарплата на підприємстві не менше 20 тисяч гривень;
відсутність податкових боргів;
третій критерій можна самостійно з переліку: резидентство в Дія.City; понад півтора мільйона євро сплачених податків за рік; 32 мільйонів євро надходжень або важливість для національної економіки чи потреб громади.
Ті підприємства, що зберегли статус критичності під час останнього аудиту, повинні будуть оновити його до 28 лютого 2025 року. Вони зможуть забронювати людей, але бронь діятиме до 28 лютого.
Нових співробітників працедавці зможуть бронювати одразу. Та необхідно, щоб у працівника була зарплата понад 20 тисяч гривень (окрім державних і комунальних підприємств, а також резидентів Дія.City).
Як отримати або підтвердити критичність підприємства
Підприємство повинно зібрати документи, котрі підтверджують відповідність критеріям бронювання, і подати їх до профільного держоргану відповідно до своєї сфери. Наприклад, до Міністерства енергетики, Міністерства аграрної політики і продовольства тощо.
Якщо компанія сплачує понад півтора мільйона євро податків за рік, має понад 32 мільйонів євро надходжень або вона важлива для національної економіки, то документи необхідно подавати до Міністерства економіки.
Детальніше про бронювання можна прочитати на сайті Міністерства цифрової трансформації.
Як вказують у Мінцифри, від грудня параметри бронювання та критичності підприємств стануть чіткішими.
Нагадаємо, що Україна та Meta разом працюватимуть у сфері штучного інтелекту.
Першу серію «Прикордонників» глядачі зможуть подивитися 2 грудня цього року на телеканалі «НТН».
Про це повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби.
Сюжет «Прикордонників»
Історія розпочинається у 2021 році. Курсанти знайомляться зі своїм наставником, який воював під час АТО, Іваном Криницьким. Його роль виконав бойовий офіцер Нацгвардії Володимир Ращук.
«Це історія про мужність, вірність обов’язку та справжню підготовку до викликів, які визначають долю країни», — написали в ДПСУ.
У новому інтерактивному просторі можна безплатно зануритися у велику ковдру або в шубу з іграшок, а також взаємодіяти з м’якими артоб’єктами. Він знаходиться у Національному музеї Тараса Шевченка.
Мистецький проєкт присвятили темам безпеки, емоційної рівноваги та людяності у важкі часи.
«Відвідувачі зможуть дослідити інсталяції, які дарують відчуття затишку та тепла, побачити ілюстровані історії людей, які пережили окупацію або втратили близьких після повномасштабного вторгнення, знайти момент тиші та гармонії всередині себе», — написали у пресцентрі музею.
Цей проєкт об’єднав роботи українських митців і мисткинь:
Лесі Патоки;
Василини Буряник;
Олега Шпудейка;
Олександра Грехова.
Інтерактивну локацію відкрили 28 листопада. Вона працюватиме до 15 грудня цього року.
Простір створила агенція та ГО Port of Culture за підтримки Українського Консорціуму із Захисту, ініціативи Save the Children, Данської ради у справах біженців (DRC) та БФ «Право на захист».
Нагадаємо, що у Києві відкриють резиденцію святого Миколая: коли та де вона працюватиме.
Фото: фейсбук-сторінка Національного музею Тараса Шевченка
Коментарі