Технології
Львів’янка підключила квартиру до сонячних батарей і вітряка
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Оксана Денис зробила квартиру енергоефективною ще 15 років тому. Львів’янка підключила її до сонячних панелей та вітряка.
За електрику Оксана Денис платить до 1000 грн взимку, а влітку лише 300 гривень. При цьому жінка взагалі не користується природним газом.
Читайте також: Лікарня встановила сонячні панелі й економить 300 тис. гривень на рік
Від мережі у цій квартирі працюють лише холодильник, пралка, телевізор. А сонячні панелі живлять теплу підлогу та освітлення.
Ще 15 років тому дах у її квартирі зовсім протікав, а комунальники 3 роки відмовляли у ремонті. Тож жінка самотужки встановила сонячні панелі замість черепиці, утеплила вікна плівкою, а стіни мінеральною ватою. А ще встановила світлодіодні лампочки та рекуператор тепла і планує повністю відмовитись від електроенергії з мережі.

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укргазвидобування у березні 2023 року запустило дві свердловини із добовим дебітом 300-400 тисяч кубічних метрів.
Про це повідомили у пресслужбі НАК «Нафтогаз України».
«Ми не тільки забезпечуємо роботу наших об’єктів, а й працюємо над бурінням нових свердловин. Тільки за березень ми запустили дві нові потужні свердловини, які дають 300-400 тис куб. м на добу. Значного результату на цих свердловинах вдалося досягти завдяки застосуванню сучасних підходів до розроблення родовищ вуглеводнів», — відзначив голова правління Олексій Чернишов.
Раніше ми повідомляли, у середині березня 2022 року Укргазвидобування оголосило про запуск нової оцінювально-експлуатаційної свердловини завглибшки 5950 м, яка дає 340 тис. куб. м на добу.
Під час її проєктування за допомогою 3D-моделі родовища фахівці змогли визначити перспективну ділянку продуктивного пласта родовища, яка досі не розроблялася.
Читайте також: Нафтогаз запустив перше родовище газу щільних порід
Відомо, що Нафтогаз ставить за мету збільшити власний видобуток природного газу на 1 млрд куб. метрів у 2023 році.

Довідка
Укргазвидобування — державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі. Займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їхньою розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія забезпечує видобуток 70 % українського газу.
Нагадаємо, за 2022 рік в Україні пробурили 47 нових газових свердловин.
Також ми повідомляли, що на Харківщині запустили нову газову свердловину на 140 000 м³ на добу.
Фото: naftogaz.com.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У канадській провінції Нова Шотландія стартувало будівництво космодрому для українських ракет-носіїв «Циклон-4М». Уже залитий перший бетон на майданчику.
Про це повідомив у соціальній мережі лінкендін головний операційний директор компанії Maritime Launch Services Харві Доан.
«Це майданчик Phase I, який є частиною космодрому Нова Шотландія, першого в Канаді комерційного пускового комплексу», – написав Доан.
Дивіться відео: Історія українця, ім’я якого закарбоване в музеї NASA
Про космодром
У листопаді 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія відбулася презентація космічного пускового майданчика для української ракети-носія «Циклон-4М».
Під час церемонії закладки першого каменя канадською стороною було оголошено, що майбутньому командному центру пускового майданчика буде надано ім’я Олександра Дегтярева – генерального конструктора КБ «Південне» у 2010-2020 роках.
В основу спільного комерційного українсько-канадського проєкту фахівці КБ «Південне» поклали технічні та конструкторські рішення, які дозволять максимально швидко вивести на ринок пускових послуг нову ракету-носій середнього класу «Циклон-4М».
Читайте також: Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який подарував людству космос (ТЕСТ)
Планується, що КБ «Південне» відповідатиме за розроблення, відпрацювання й експлуатацію ракети-носія та об’єктів і систем наземного комплексу. Південний машинобудівний завод має стати виробником та постачальником РН «Циклон-4М» для компанії Maritime Launch.
Провінція Нова Шотландія ідеально підходить для пусків космічних ракет, адже має тисячі кілометрів океану на сході. Окрім фактора безпеки Нова Шотландія надасть можливість відправляти корисне навантаження на низькі та середні колові й еліптичні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні.
Нагадаємо, американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт із NASA на $112 млн.
Також ми повідомляли раніше, українська команда здобула перемогу в хакатоні від NASA.
Фото: linkedin.com/in/harveydoane.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американсько-українська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, що займається комплексними космічними перевезеннями, підписала контракт із NASA на $112 мільйонів.
Про це повідомили на сайті підприємства Firefly Aerospace.
Контракт розрахований до 2026 року і передбачає доставку корисного вантажу на місячну орбіту та зворотний бік Місяця.
Відомо, що компанія використовуватиме свій космічний корабель Blue Ghost, щоб спочатку вивести супутник на орбіту Місяця, а потім доставити два дослідницькі корисні вантажі на зворотний бік Місяця.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
«У цій місії дебютує унікальний двоступеневий космічний корабель Firefly Blue Ghost, який пропонує NASA та іншим клієнтам кілька варіантів розгортання, оскільки ми спільно будуємо інфраструктуру для поточних операцій на Місяці та дослідження планет», — сказав Білл Вебер, генеральний директор компанії Firefly Aerospace.

Доставлені корисні вантажі сприятимуть місячним дослідженням та інфраструктурі у поєднанні з дорожньою картою NASA від Місяця до Марса.
Читайте також: Україна приєдналася до проєкту NASA з освоєння космосу
Перед посадкою на Місяць транспортний корабель компанії Blue Ghost розгорне супутник Європейського космічного агентства Lunar Pathfinder на місячну орбіту, щоб забезпечити зв’язок для майбутніх космічних кораблів, роботів і людей-дослідників.
Після приземлення на зворотному боці Місяця місячний посадковий апарат Blue Ghost буде забезпечувати безперебійний зв’язок для дослідження Місяця.
Першу місію планують запустити в 2024 році. Вона доставить 10 корисних вантажів від NASA і два комерційні корисні вантажі.
Про Firefly Aerospace
У 2017 році компанію Firefly Space Systems викупив український бізнесмен Максим Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні. Компанія розробляє ракети-носії, космічні апарати і послуги, щоб забезпечити найкращу в галузі доступність, зручність і надійність для державних і комерційних клієнтів.
Нагадаємо, американсько-українська компанія Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX.
Також ми повідомляли раніше, українська команда здобула перемогу в хакатоні від NASA.
Фото: fireflyspace.com.