Економіка і бізнес
Луганський «Мікрохім» запустив виробництво у Києві
Фармацевтична компанія «Мікрохім» з Луганської області, яка втратила виробничі потужності через війну, запустила виробництво у Києві.
Про це повідомили у Міністерстві економіки.
Обладнання, необхідне для відновлення статусу виробника медичних препаратів, компанія купила за грантові кошти, отримані від Мінекономіки у межах програм для переробних підприємств «Новий рівень».
Зазначається, що через війну компанія втратила понад 14 000 кв. м фармацевтичної виробничої площі в Рубіжному. Експортна складова впала до 5% від загальних обсягів продажів.
За словами одного зі співвласників підприємства Іллі Адамчука, вдалося вберегти найцінніше – наукові розробки, дослідницькі напрацювання та контроль якості продукту.
Замість відновлення виробництва, на яке потрібно понад 25 млн євро, вирішили переорієнтувати бізнес та сконцентрувалися на контрактних угодах. Зараз Мікрохім працює із шістьма різними виробниками.
Частину працівників – 70 людей – перевезли на нову виробничу базу до Києва. Вже у столиці додатково набирають нові кадри.
«Ринок змінився, і ми також змінили стратегію свого розвитку, щоб залишатися активними гравцями на ринку та виробляти свої ліки. Наша компанія зберегла усі ліцензії», – зазначив Ілля Адамчук.
Про компанію
ТОВ НВФ «Мікрохім» працює понад 30 років, займається виробництвом субстанцій та готових лікарських засобів. Понад 90% продукції продається на внутрішньому ринку України. До війни в портфелі компанії було 92 найменування. Продукцію «Мікрохіму» добре знали також за кордоном: у Казахстані, Азербайджані, Узбекистані, на Кубі, в Кувейті.
Про грант
Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, у Луцьку дві дівчини-підприємиці на грант відкрили бізнес здорових десертів.
Також ми розповідали, як український виробник олії модернізував обладнання завдяки виграному гранту.
Фото: me.gov.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі