Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Логотип мелодії “Щедрик” став головним культурним брендом Вінниччини (ВІДЕО)

Опубліковано

На Вінниччині презентували відеовізуалізацію логотипу «Щедрик» – мелодія Вінниччини». Він став головним культурним брендом регіону, пише “День”.

Як розробляли логотип і що він символізує?

Зазначається, що упродовж кількох місяців науковці, дослідники творчості Миколи Леонтовича, мешканці територій, де жив і творив композитор, працювали над створенням головного культурного бренду Вінниччини – «Щедрика». Він поєднує символи, які асоціюються з цією мелодією, як в Україні, так і за кордоном – це ластівка і сонце, дзвоники і нотний стан, і, звичайно ж, – перші чотири ноти твору, за якими «Щедрик» впізнають в усьому світі.

«Різноманіття кольорів і супровідних змістів створюють логотипу широке варіативне коло, не змінюючи суті. Він може трансформуватися як в афішу, так і в мурал, як в поліграфічний продукт, так і в сувенірну продукцію. Таке функціональне багатство робить його універсальним, – йдеться у дописі групи «Культура Вінниччини». – Наш «Щедрик» лунає в усьому світі, вражає кожного і резонує з мільйонами сердець. «Щедрик» об’єднує країни і континенти, але варто пам’ятати, що мелодія, як і її автор Микола Леонтович, народилися на Вінниччині, і ввібрали в себе все багатство музичної палітри рідного краю».

Навіщо це потрібно?

Розробка логотипу «Щедрик», як головного компоненту маркетингової стратегії культури Вінниччини, – це лише перший етап культурної ідентифікації Вінниччини на рівні держави. У майбутньому цей логотип має стати символом культурних подій всеукраїнського та міжнародного масштабу, які відбуватимуться на теренах області. 

Фото: vezha.ua

Крім цього, у планах у розробка туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» та вшанування історичної спадщини композитора у селі Шершні, де провів свої дитячі роки Леонтович. Попри те, що батьківський будинок не зберігся, пам’ять про композитора можна використати як ресурс для розвитку громади.

Читайте також: Український «Щедрик» пролунав на найвищій вежі Канади

Про пісню

“Щедрик” — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, а й в усьому світі під назвою “Дзвінка колядка, Колядка дзвонів”.

Читайте такожОдеський музей випустив власну настільну гру

Перша її редакція була написана до 1901–1902 рр., а п’ята аж у 1919-му.

Уперше “Щедрика” виконав хор Київського університету 1916 року.

5 жовтня 1921 року “Щедрик” вперше виконали на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку.

Головне фото: vezha.ua

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі

Суспільство

На Нацвідборі Євробачення 2025 зібрали понад 3 млн на розмінування України

Опубліковано

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.

Про це повідомляє «Суспільне мовлення».

У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:

  • 1 пікап Mitsubishi L200, 
  • 9 Старлінків, 
  • 10 підривних машинок «Вихор», 
  • 10 мавіків 
  • наземний роботизований комплекс ZMIY. 

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву. 

«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото: «Cуспільне мовлення»

Читати далі

Суспільство

У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Опубліковано

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.

Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».

Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.

Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.

Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Фото: інстаграм Анни Герез

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»

Читати далі

Шопочитати