Суспільство
Лікарі поставили на ноги українця, який 16 років не міг ходити (ВІДЕО)
Володя Приріз із міста Стебника на Львівщині став на ноги після 16-ти років у колісному кріслі. Як це вдалося зробити лікарям, розповідає ШоТам.
- — Хвилюєшся перед операцією?
- — Ні. Я вже готовий на все.
Ці слова 20-річний Володя сказав перед операцією, яка мала змінити його життя. І тепер, після 16 років у колісному кріслі, він може ставати на ноги та навіть мріє зіграти в футбол.
У хлопця рідкісне генетичне захворювання — торсійна дистонія. Через недугу мозок посилає у м‘язи неправильні імпульси. У м‘язах виникає біль, а тіло викручує.
Дивіться відео: Лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками
Він народився здоровою на вигляд дитиною: до 2,5 років хвороба не давала про себе знати. Але потім ноги почали слабшати, а ліва стопа — відхилятися вбік. Згодом хлопчик уже не зміг ходити.
Тривалий час лікарі не могли зрозуміти, що відбувається з Володею. Та якось мама побачила по телевізору історію дівчинки, в якої були такі самі симптоми.
«Я побачила схожі симптоми, як у свого сина Володі. Так головочка йшла в бік», — Іванна Приріз, мама.
Лікарі підтвердили: у Володі був той самий діагноз — торсійна дистонія. Це не лікується, але є технології, за допомогою яких люди з торсійною дистонією можуть жити повноцінно.
І Володя завдяки київським лікарям скористався цією можливістю.
«Йому поставили внутрішньочерепний нейростимулятор. … У зв’язку з цим наступив значний прогрес у лікуванні цього пацієнта», — Галина Гачкевич, завідувачка ортопедично-травматологічного відділення.
Нейростимулятор спрямовує правильні імпульси до головного мозку, а він уже — до м’язів. Це полегшило Володі життя: тепер він почав краще їсти, говорити та навіть виконувати фізичні вправи.
Однак роки хвороби змінили тіло хлопця. Обидві стопи були повністю вивернуті всередину. Крім того, у нього розвинувся нервово-паралітичній сколіоз.
Стопи виправили фахівці ортопедично-травматологічного відділення Лікарні св. Миколая. А хірурги лікарні та американські колеги взялися вирівняти хлопцеві хребет.
Поверх хребта лікарі наклали металеві конструкції, аби викривлення більше не прогресувало. І сталося диво. Після операції Володя робить перші кроки. Далі його чекає тривале відновлення, та прогрес уже відчутний.
«Він уже рівніше сидить, він у нас вищий став трошки, бо сколіоз його перехиляв на одну сторону. Поки що так», — Іванна Приріз, мама.
Володя поставив собі за мету навчитися ходити самостійно. А його найбільша мрія — зіграти у футбол на НСК «Олімпійський».
«Я все своє життя йшов до цього дня. І ще в мене є мрія поїхати на стадіон Олімпійський і там зіграти в футбол із Денисом Бойком», — Володя Приріз.
Нагадаємо, львівські медики першими в Україні задіяли спеціальний апарат для пересадки нирки.
Також ми повідомляли, як медики провели унікальну трансплантацію: пересадили одночасно підшлункову і нирку.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі