Суспільство
Leopard 2 вже в Україні. Польща першою передала Україні сучасні танки
Польща відправила в Україну перші танки Leopard 2, вони вже прибули до країни.
Про це повідомив міністр оборони Маріуш Блащак під час засідання ради безпеки.
#NaŻywo | Wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy otwierające posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego [Sygnał udostępniony przez TVP INFO] https://t.co/XY1igGKKhP
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 24, 2023
Інформацію про передачу танків напередодні також підтвердив речник уряду Польщі Пйотр Мюллер у твіттері.
Читайте також: Фортеця Бахмут, підбиті флагмани та вільний Херсон. 15 головних досягнень ЗСУ за рік повномасштабної війни
«Перші Leopard з Польщі прибули до наших сусідів з України. Сьогоднішній візит прем’єра має поміркований характер для безпеки України і Європи. Одночасно ми реалізовуємо наступні постачання і замовлення для польської армії. Дбаємо про безпеку Польщі», – зазначив речник.
Pierwsze Leopardy z Polski trafiły do naszych sąsiadów z Ukrainy. Dzisiejsza wizyta premiera @MorawieckiM ma wymierny charakter dla bezpieczeństwa Ukrainy i Europy.
— Piotr Müller (@PiotrMuller) February 24, 2023
Równolegle realizujemy kolejne dostawy i zamówienia dla polskiej armii. Dbamy o bezpieczeństwo Polski.
Про танки Leopard 2
Leopard 2 оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою виробництва Rheinmetall, як у танка M1 Abrams. Її боєзапас складає 27 снарядів, у кормі башти є ще 15 додаткових снарядів. «Леопарди» здатні влучати в цілі на відстані у 2 км. Також танк оснащений двома кулеметами. Німецькі, швейцарські та голландські моделі використовують різні типи цієї зброї. На борту Leopard 2 є 4750 патронів до кулеметів.
Танк здатний розганятися до 68 км/год. Машина має реверсний хід на швидкості 31 км/год. Повний розворот на місці може здійснити за 10 секунд. Leopard 2 форсує водні перешкоди глибиною до 4 м за допомогою шноркеля або глибиною 1,2 м без підготовки. Також танк здатний перебиратися через перешкоди висотою до 1 м.
Передісторія
20 cічня під час зустрічі на авіабазі «Рамштайн» країни-партнери обговорювали передачу Україні німецьких танків Leopard 2. Єдиною країною, що не підтримала цю пропозицію, стала Німеччина. Це спровокувало акцію протесту під Бундестагом. Її гасло – «Звільніть леопардів!» – швидко вийшло за межі Німеччини та перетворилося на міжнародний флешмоб із закликом якомога швидше передати танки Україні.
Через 5 днів, 25 січня, стало відомо, що Німеччина погодила передачу Україні 14 танків Leopard 2 і дозволила реекспорт іншим країнам. Це рішення розблокувало постачання сучасних німецьких танків до України.
Нагадаємо, Україна наприкінці цього тижня також отримає від Франції легкі танки AMX-10 RC.
Раніше ми повідомляли, що українські танкісти розпочали навчання на німецьких танках Leopard 2.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі