Суспільство
Легендарна харківська піца збирає у Києві харків’ян і гроші для ЗСУ (ВІДЕО)
Він мріяв про власний бар у Харкові, а тепер пече особливу піцу в Києві.
Як із ностальгії за рідним містом виросла мережа кафе «ХА» та в чому секрет легендарної харківської піци – розповідає ШоТам.
Війна зруйнувала їхню мрію про власний бар у Харкові. Втративши все, вони поїхали до Києва і почали пекти особливу піцу.
Квадратна піца із кафе «ХА» вже допомогла зібрати кошти на Starlink для ЗСУ. Рік тому Андрій і Катя Гудімови навіть не думали про бізнес у столиці. У січні всі свої кошти вклали в оренду й ремонт приміщення під омріяний бар.
24 лютого дофарбував стіни у кав’ярні в Харкові…
«24 лютого о першій годині ночі я дофарбовував стіни, пішов додому, а вже прокинулись ми всі у стані війни», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».
Підвал став прихистком для родини на 7 днів.
«Вирішили ми їхати рівно через тиждень після початку вторгнення. Останньою краплею стало те, що зовсім поруч з нами стався дуже сильний вибух. Вимкнули світло. А коли немає світла, то заблоковане все у підвалі, і вентиляція в тому числі. І ми розуміли, що так уже не може бути. І прийняли рішення виїжджати. Найстрашніше було їхати із порізаними шинами, бо в центрі не було жодного цілого вікна, усюди були осколки», — Катерина Гудімова, дружина Андрія.
Читайте також: «У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця
Родина рушила на захід країни, Андрій влаштувався працювати офіціантом.
«Так як грошей не було зовсім, пішов на роботу. Попрацював 3 місяці і на гроші, які я заробив, приїхав у Київ і почав розробляти цю ідею, яка була в мене в голові», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».
Орендував невеличке приміщення на Шота Руставелі, сам зробив ремонт. У меню – улюблена їжа з Харкова: квадратна пухка піца й окрошка.
За три місяці відкрив три кафе
«ХА – це маленький шматочок Харкова в Києві. Концепція закладу така: показати, наскільки крутий Харків, показати це киянам, усім гостям столиці. Розказати про його гастрономічні фішки, про культурні особливості, розказати про людей Харкова», — Андрій Гудімов, власник кафе-піцерії «ХА».
На стінах – написи й малюнки, зрозумілі кожному харків’янину. А ще дошка оголошень для харків’ян, де можна пропонувати свої послуги.
За 3 місяці Андрій відкрив у столиці вже три кафе «ХА». Таку популярність Андрій і Катя конвертують у допомогу ЗСУ.
Уже зібрали кошти на Starlink для 72-ї бригади. А кошти, виручені за піцу «Харків», передають волонтерам рідного міста.
Тож зазирайте у «ХА» – підтримати харків’ян та поласувати легендарною піцою.
Нагадаємо, миколаївці відкрили магазин шашлику в Одесі.
Також ШоТам розповідав, як до столиці переїхав культовий паб із Сєвєродонецька.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі