Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Латвійський гурт Brainstorm випустив чутливу пісню українською (ВІДЕО)

Опубліковано

Латвійський гурт Brainstorm представив щемливу пісню українською мовою, пише slukh.media.

Текст написав український поет Сергій Локшин, відомий як автор хітів «Плакала» та «Свята» гурту KAZKA.

У записі «Моя пісня» взяв участь ризький госпел-хор, хор євангелістів і струнний квартет Juno. Для Brainstorm це перша пісня українською мовою.

Гурт Brainstorm також поділився нотами та текстом пісні, їх можна зберегти за посиланням.

Читайте також: Танцюючий воїн Олександр «Хук» захищає Україну і створює антитривожні ролики (ВІДЕО)

Пісню представили на благодійному телемарафоні Save Ukraine — #StopWar, під час якого відбувався збір коштів на гуманітарну допомогу Україні.

Нагадаємо, щогодини на європейських радіостанціях звучатиме українська пісня.

Також в Україні запустили нове Радіо Байрактар.

Як ми повідомляли раніше, черкаський гурт записав мотивуючий кліп про перемогу у війні.

Фото: slukh.media.

Суспільство

Перетворив власний косметологічний центр на шпиталь для ЗСУ

Опубліковано

Аби ставити на ноги поранених воїнів, Станіслав перетворив власну приватну косметологічну клініку на хірургічний шпиталь. За два роки війни через його заклад пройшли вже понад 400 військових! На базі косметологічної клініки “Брасс” Станіславу ще в перший місяць повномасштабної війни вдалося зібрати команду професіоналів-добровольців і ставити на ноги захисників Маріуполя.

А завдяки сучасному європейському обладнанню, отриманому від німецького інвестора ще до повномасштабної війни, якість лікування в шпиталі виявилася надзвичайно високою. Також “Брасс” – один з небагатьох в Україні медичних закладів, де не тільки оперують і лікують, а ще й реабілітують поранених воїнів!

Історія Станіслава

Сланіслав Онищук – засновник Першого добровольчого хірургічного шпиталю “Брасс”. Ще студентом він захоплювався ідеями підприємництва та користі для суспільства.

“Мені хотілося спілкування людей, випробовувати світ навколо, пробувати свої можливості, пробувати, як мислять люди, як цей світ влаштований врешті-решт”, – каже чоловік.

Торгівля косметикою привела чоловіка до відкриття у 2014 власного косметологічного кабінету.

“У нас оця клініка косметології, яка з одного кабінету почала розвиватися і розвиватися. Ми доремонтували кабінети в тому ж будинку, потім домовилися з міською кліничною лікарнею номер 1 про т, що ми в них почнемо робити пластичні операції”, – ділиться Станіслав.

Початок реалізації

Успіхи запалили Станіслава та захопили ідеєю відкрити власну сучасну клініку косметологічної медецини. Шукаючи порад фахівців, він відвідував інвестиційні форуми, де й познайомився з німецьким інвестором. Вони обладнали сучасну, ораєнтовану на німців клініку на Прикарпатті, та на шляху стала пандемія Covid.

“Ми мали на ходу перебудовувати нашу концепцію, змінюючи, мабуть, акцент з німецького пацієнта на все-таки українського пацієнта. Також ми розуміли, що, мабуть, в період пандемії не буде такого великого попиту саме в пластичній хірургії. І ми вирішили більше робити нахил на вирішення медичних проблем, ніж естетичних”, – відзначає Станіслав.

Повномасштабне вторгнення

Клініка пережила Covid і в листопаді 2021 почала працювати як центр пластичної хірургії. Та 24.02 життя Станіслава змінилося, а мрія могла обернутися невдачею. І все через росію. Після перших боїв за Україну та поранень захисників Станіслав вирішив переобладнати новенький центр. І на його базі лікувати тих, хто жертвував собою заради України!

“Це буде благодійна робота, ми не будемо мати з того фінансового заробітку, але ми, по крайній мірі, будемо відчувати, що ми робимо те, заради чого ми покликані”, – каже він.

Інвестор погодився за 2 хвилини та надав Станіславу повну автономію в діях центру. Основним завданням стало знайти команду, здатну професійно працювати з пораненими. Станіслав зробив пост на фейсбуці де повідомив, що шукає команду медичного шпиталю.

“Я проснувся від того, що телефон дзвонив без перестанку. Люди дзвонили і дзвонили з Харкова, з Маріуполя, з Херсону, з Києва, з Бучі, з Сум. Ті люди, які і почали творити історію першого добровольчого хірургічного шпиталю”, – розповідає засновник.

Реабілітація постраждалих

З різних куточків України лікарі зʼїхалися на допомогу. Першими пацієнтами стали тяжкопоранені захисники Маріуполя й операції пройшли успішно. З часом окрім операцій і лікування в центрі почали й реабілітувати воїнів.

“Людина, яка прожила не стільки травматичні події, як війна, вона може потребувати цієї саме допомоги, це і дихальні техніки і так далі. Сюди ж відноситься якраз віар-окуляри, які ми використовуємо, тобто укуляри вітальної реальності, в яких є програми, які дозволяють опанувати певні вправи – що робити, якщо я так себе почуваю, чи що робити, якщо я так себе почуваю”, – каже психологиня, Анна Галущак.

Через шпиталь пройшли вже понад 400 військових, а разом з переселенцями – понад 550 людей.

“Зараз ми активно освоюємо технології доповненої реальності для використання в операційній. Ми велику ставку робимо на введення інструментів штучного інтелекту в обробці і медичних даних, і в полегшенні документальної роботи”, – каже Станіслав.

Війна продовжується, і клініка “Брасс” не зупиняється в прагненні ставити на ноги воїнів. Станіслав запевняє – працюватиме до самої Перемоги та навіть після неї.

“Якщо війна закінчиться завтра, то стільки, скільки в нас вистачить сили і можливостей, ми ще будемо, бодай, рік, два чи три, продовжувати працювати так само, як ми працюємо зараз”, – наголошує Станіслав.

Читати далі

Суспільство

Показали кадри реставрації хреста центрального куполу Софійського собору

Опубліковано

У київському заповіднику “Софія Київська” показали процес реставрації хреста з центрального купола Софійського собору.

Про це повідомляє перший заступник гендиректора заповідника Вадим Кириленко.

фото: Вадим Кириленко

Про реставрацію

Заступник гендиректора зазначає, що під час ремонтних робіт вже було проведено детальні виміри, описи та огляд хреста. Крім того, фахівці вже почали безпосередню реставрацію його декоративного оздоблення.

Також були проведені: хіміко-технологічні дослідження, створена тривимірна модель святини, а також складені карти дефектів та пошкоджень, що є на них.

фото: Вадим Кириленко

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Для точного встановлення віку хреста дослідникам довелося отримати через величезну кількість архівних та фондових документів.

Раніше вважалося, що головний хрест Софії Київської було замінено під час реставрації собору в 1970 році. Ця інформація містилася в деяких архівних документах, але виявилася не зовсім точною. Під час огляду хреста перед його демонтажем виявилося, що його каркас датується 1970-ми роками, проте навколо каркаса знаходиться давня різьблена поверхня.

Нагадаємо, що 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли.

Також ми повідомляли, що в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Фото: Вадим Кириленко

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору

Опубліковано

У столиці України відкрито безкоштовний освітньо-реабілітаційний центр “Трініті ХАБ”, спрямований на допомогу людям із порушеннями зору. Під час війни центр зосереджується на реабілітації ветеранів.

Про це повідомляють в ТиКиїв з посиланням на пресслужбу центру.

Про ініціативу

У зв’язку з повномасштабною війною в Україні значно зросла кількість людей, які стали жертвами втрати або погіршення зору. Це стосується як дітей, так і дорослих. За даними Національної служби здоров’я України, з лютого 2022 року по липень 2023 року майже 39 тисяч українців отримали діагноз, пов’язаний із втратою або погіршенням зору. Це становить 28% від загальної кількості травм, які були завдані внаслідок війни.

Про Трініті ХАБ

Це унікальний соціально-освітній простір без бар’єрів. Основною метою центру є реабілітація, освіта, профорієнтація, спорт і розваги для людей із порушеннями зору. Реабілітаційні послуги надаються безкоштовно.

Читати також: У Борисполі в ліцеї “Патріот” будують протирадіаційне укриття

Хаб включає в себе різноманітні відділи, що спрямовані на розвиток зорового сприймання, орієнтування та мобільності, відновлювальну терапію, рекреацію та профорієнтацію, танцювально-рухову терапію, освітні технології, підтримку та супровід сімей, психологічну реабілітацію.

Робота з людьми із порушенням зору здійснюється за єдиною в Україні комплексною програмою реабілітації та соціалізації, спрямованою на відновлення і адаптацію до сучасних умов життя.

Майбутні плани

У найближчих планах “Трініті ХАБу” є відкриття “Трініті Хауса” на 20 осіб для проживання іногородніх реабілітантів та їхніх родин. Крім того, передбачається надання допомоги працевлаштування для реабілітантів. Зараз центр може одночасно працювати з 60 учасниками освітньо-реабілітаційних програм щомісяця, але в майбутньому планується досягти максимальної кількості в 80 реабілітантів.

Нагадаємо, Дія веде перемовини щодо введення функції купівлі квитків до театру.

Також ми повідомляємо, що в Україні запрацювала безкоштовна програма з бізнес-освіти для дітей.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Разом можна зробити більше: громади на Закарпатті об’єдналися, аби боротися з навалою сміття

Буштинську територіальну громаду, що об’єднує 9 сіл, утворили чотири роки тому. Після початку співпраці з...

Суспільство2 дні тому

Геть радянську літературу — тут буде молодіжний простір. На Волині зі старого книгосховища зробили місце для молоді

Ще минулого року молодь Горохівської територіальної громади Волинської області та переселенці зустрічалися в кафе або...

Суспільство4 дні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство5 днів тому

Навчитися, щоб допомогти іншим. Як на деокупованій Чернігівщині громада через тренінги береже мешканців

Понад два роки триває розмінування Чернігівщини, а жителі подекуди досі знаходять вибухонебезпечні предмети у своїх...

РЕКЛАМА: