Суспільство
Китайська компанія почне розводити сайгаків на Херсонщині
Китайська компанія “Шічжень Тан фармасьютикал” планує розводити в Чаплинському районі Херсонської області сайгаків у промислових масштабах, повідомляє “Новий день”
Китайці уклали договір з місцевою владою про оренду земельної ділянки в 97 га на сім років. На цій площі змонтували спеціальний вольєр і поставили “електричного пастуха”, який повинен відлякувати від вольєра диких хижаків.
Читайте також: Закарпатські фермери роблять екзотичну згущівку з молока буйволиць
Вольєр забезпечений також камерами спостереження, протипожежною системою та сонячними батареями. У проект вкладено 10 млн грн.
У вольєрі вже є 23 сайгаки, які фірма придбала у заповідника “Асканія-Нова”.
Навіщо китайцям українські сайгаки?
Інвестори хочуть виконати одночасно два завдання: підвищити поголів’я сайгаків в Україні, а також використовувати роги антилопи в фармакології. З них можна виготовляти жарознижувальне і створювати засоби, що зміцнюють чоловічу потенцію.
“Колись по землі бродили мільйонні стада диких сайгаків, що уособлюють сам дух степів. Однак до 2005 року їх поголів’я скоротилося на 95%. А в Казахстані від епізоотії в 2015-му загинули близько 200 тисяч цих тварин. Врятувати їх від вимирання – наша загальне складне завдання. Сподіваюся, наші країни зможуть обмінятися корисним досвідом з розведення сайгаків, а підприємства збудують ефективну співпрацю”, – заявив віце-президент Китайського фонду охорони дикої природи Хуао Дефа.
Читайте також: В училищі на Вінниччині завели віслюків і продають молоко по 58 євро
Для українських вчених з “Асканії-Нової” важливий сам проект розведення сайгаків на кошти приватного інвестора. Заповідник вважає його пілотним – можливістю в деталях відпрацювати технологію вирощування, профілактики захворювань та охорони представників рідкісного виду тварин, щоб її могли переймати і в інших регіонах України.
Зокрема, відповідні для цього землі, які не використовуються для посівів, є в Генічеському та Новотроїцькому районах. Їх в достатку також в Запорізькій і Черкаській областях. Сайгакам не потрібні ні дорогий комбікорм, ні ферми з освітленням і обігрівом та цілою армією працівників – досить зеленого різнотрав’я.
Суспільство
Знайшли будинок мрії на ОLX
Нам було важливо, щоб поблизу не було сусідів, школи чи зупинки — це мав бути будинок на віддаленому хуторі.
Багато років мріяла розводити овець
Свою першу козу на хуторі отримала в подарунок, та ще й з бонусом
На той час я вже створила власний блог в інстаграмі, щоб руйнувати стереотипи про життя в селі. Я хотіла показати своїм читачам, що можна працювати, ким хочеш, і бути самодостатнім, незалежно від того, де живеш. Що село — це не тільки про важку фізичну роботу та втому, але й про можливість займатися улюбленою справою.
Було дуже складно самій, коли чоловік пішов служити
Хутір зберіг історію колишніх власників
На ОLX купую і національний стрій, і сіно
За рік змогла створити власний бізнес на хуторі
Тільки на хуторі почуваюся на своєму місці
Нас із чоловіком часто запитують, чи не шкодуємо ми, що переїхали зі Львова на хутір. У мене завжди одна відповідь — ми шкодуємо лише про те, що не зробили цього раніше.
Коментарі
Суспільство
Київ отримав 34 комп’ютери для реабілітації військових та 24 ноутбуки зі спеціальним обладнанням для людей з порушеннями зору.
Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.
Реабілітація та кіберспорт
Комп’ютери й необхідне обладнання на суму три мільйони гривень передають у межах «Проєкту екстреного відновлення та реконструкції» Японського агенства міжнародного співробітництва (JICA). Після зустрічей представників Японії та України визначали, що першу допомогу від JICA отримає столиця.
«Київ уже отримав десять комплектів комп’ютерного обладнання для “Київ Мілітарі Хаб“. Після завершення реконструкції там буде простора зала для занять кіберспортом. Міжнародний досвід реабілітації військових показує, що відеоігри підвищують концентрацію уваги, координацію рухів, покращують комунікативні навички, що теж корисно для відновлення психологічного здоров’я», — сказала заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
Читайте також: «Знаю бабусь і дідусів по іменах»: як мобільні аптеки рятують літніх людей у прифронтовій Харківщині
Спеціальне обладнання
Київ також отримав і 24 ноутбуки із системою NonVisual Desktop Access (NVDA). Ця програма озвучує все, що відбувається на екрані під час наведення курсора. Це дозволяє людям користуватися пристроєм самостійно.
Спеціальне обладнання передадуть центрам реабілітації в Києві, що надають послуги людям з інвалідністю та людям старшого віку.
Нагадаємо, що Світовий банк виділив $4,8 мільярда для підтримки України: як залучать гроші
Фото обкладинки ілюстративне: Accessibly
Коментарі
Суспільство
Перше відео проєкту
- ділитися роликами;
- розповідати про волонтерські ініціативи на місцях;
- долучитися до активізму та волонтерства;
- підкреслювати важливість щоденних маленьких дій для перемоги.
Коментарі