Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Київводоканал» чи ЖЕК не можна самостійно: де тут кома, якщо затопили сусіди

Опубліковано

Більшість жителів мегаполісу не спілкуються з сусідами, а деякі навіть не знайомі між собою. І добре, коли це знайомство врешті-решт стається за філіжанкою кави. А що робити, коли приводом завітати в гості до сусіда зверху є мокра стеля? Київводоканал, приватні служби чи власні зусилля? Хто зарадить, коли тече зі стелі?

Київводоканал, ЖЕК чи сусід: кому дзвонити першому

Як тільки побачили на стелі чи стіні ознаки затоплення, перше, про що необхідно подбати  – власна безпека. Якомога швидше необхідно знеструмити квартиру. Це можна зробити самостійно (на щитку) або зателефонувати в ЖЕК (керуючу компанію) чи знайомому електрику.

Наступне питання – знайти джерело затоплення та по можливості ліквідувати причину. І ось коли сусід не відчиняє або просто закрутити кран недостатньо, у гру вступає “Київводоканал”. Телефонуємо до Диспетчерсько-аварійної служби (1581) та просимо відключити воду у будинку.

Читайте також: У Києві відмовляються від очищення води хлором: подробиці

Де чия відповідальність

Квартиру знеструмлено, воду вимкнено, а на стіні продовжуються процеси. Рідина може проступати на поверхню протягом 2-3 наступних днів, розширюючи масштаби пошкоджень майна та вашого справедливого роздратування. То хто винен і кому виставляти рахунок за дорогі італійські шпалери, а іноді й меблі та підлогу? Питання складне та залежить від конкретної причини затоплення. Отже, винен

  • Київводоканал, якщо прорвало трубу в зовнішніх комунікаціях. Тобто, пошкоджено труби ДО їх підведення до будинку
  • ЖЕК або керуюча компанія, якщо проблема в трубах всередині будинку, але ПОЗА квартирами (тріщина на стояку чи проблема з міжквартирними комунікаціями). Як пояснюють співробітники ЖЕКу, “все, що до лічильника  –  наше, після лічильника – ваше”)
  • сусід, якщо затоплення сталося через людський фактор (забули закрутити кран, неправильно підключили пральну машину) або прорвало будь-яку трубу, яка знаходиться ВСЕРЕДИНІ квартири.

Ніби все зрозуміло, але часто виникає ряд нюансів, коли конкретну точку витоку води знайти непросто. У панельному будинку, побудованому з бетонних блоків, потік рідини може поводити себе, мов у фантастичному фільмі: невидимо для ока текти між панелями, щоб проступити на стіні двома-трьома поверхами нижче, або зовсім у протилежному боці від аварії. Як знайти винного? 

Сусід зверху? Каже, що у нього сухо. 

ЖЕК (керуюча компанія)? Видимі труби в порядку, а щоб проінспектувати стояк між поверхами, потрібно демонтувати частину підлоги у сусіда, можливі конструкції у вас на стелі, а іноді й розбивати частину стіни, де вмонтовано трубу. Така собі перспектива, погодьтесь. І вже не так шкода шпалер, і все виразнішою стає надія, що проблема імовірно, в старих трубах у сусіда згори, які давно пора міняти.

Київводоканал? Виходячи з зон розподілення відповідальності, комунікації, за які відповідає Київводоканал, рідко можуть бути причиною потопу в квартирі. Претензії до них закінчуються на точці врізки будинкових комунікацій до мережі.

Читайте також: У Києві запустили додаток для сплати за воду

Алгоритм дій при затопленні

У випадку ознак затоплення у квартирі необхідно:

  1. Знеструмити квартиру.
  2. Піднятися до сусіда та по можливості  усунути причину затоплення
  3. Якщо сусід не відчиняє або перекрити воду власноруч не вдається, телефонуємо у Київводоканал з проханням відключити воду у будинку.
  4. Викликати сантехніка (приватного, з ЖЕКу чи керуючої компанії) для ремонтних робіт. 
  5. Якщо винуватцем визнано сусіда, а він не готовий компенсувати завдані збитки “по-сусідськи”, готувати необхідні документи для стягнення компенсації у суді:
  • запрошуємо комісію з ЖЕКу для фіксації залиття та складання Акту. Присутніми мають бути 2-3 сусіди у якості свідків та винуватець затоплення
  • фіксуємо на фото та відео завдані збитки
  • додаємо документ-підтвердження факту виклику сантехніка з фіксацією причини залиття
  • за необхідності, викликаємо експертів для оцінки рівня завданої шкоди
  • додаємо чеки з цінами вартості пошкодженого майна (за наявності таких)
  • передаємо справу до суду.

Якщо сусід все-таки погоджується на компенсацію, усні домовленості варто зафіксувати хоча б розпискою. 

Застарілі комунікації. Неякісні матеріали… Некомпетентні майстри…Ніхто з нас не застрахований як від ролі “сусіда зверху”, так і від ролі “сусіда знизу”. Тому завжди варто мати напоготові конктакти Київводоканалу та знати, як діяти в подібних ситуаціях. А ще – дружити з сусідами 😉

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення