Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Київводоканал» чи ЖЕК не можна самостійно: де тут кома, якщо затопили сусіди

Опубліковано

Більшість жителів мегаполісу не спілкуються з сусідами, а деякі навіть не знайомі між собою. І добре, коли це знайомство врешті-решт стається за філіжанкою кави. А що робити, коли приводом завітати в гості до сусіда зверху є мокра стеля? Київводоканал, приватні служби чи власні зусилля? Хто зарадить, коли тече зі стелі?

Київводоканал, ЖЕК чи сусід: кому дзвонити першому

Як тільки побачили на стелі чи стіні ознаки затоплення, перше, про що необхідно подбати  – власна безпека. Якомога швидше необхідно знеструмити квартиру. Це можна зробити самостійно (на щитку) або зателефонувати в ЖЕК (керуючу компанію) чи знайомому електрику.

Наступне питання – знайти джерело затоплення та по можливості ліквідувати причину. І ось коли сусід не відчиняє або просто закрутити кран недостатньо, у гру вступає “Київводоканал”. Телефонуємо до Диспетчерсько-аварійної служби (1581) та просимо відключити воду у будинку.

Читайте також: У Києві відмовляються від очищення води хлором: подробиці

Де чия відповідальність

Квартиру знеструмлено, воду вимкнено, а на стіні продовжуються процеси. Рідина може проступати на поверхню протягом 2-3 наступних днів, розширюючи масштаби пошкоджень майна та вашого справедливого роздратування. То хто винен і кому виставляти рахунок за дорогі італійські шпалери, а іноді й меблі та підлогу? Питання складне та залежить від конкретної причини затоплення. Отже, винен

 • Київводоканал, якщо прорвало трубу в зовнішніх комунікаціях. Тобто, пошкоджено труби ДО їх підведення до будинку
 • ЖЕК або керуюча компанія, якщо проблема в трубах всередині будинку, але ПОЗА квартирами (тріщина на стояку чи проблема з міжквартирними комунікаціями). Як пояснюють співробітники ЖЕКу, “все, що до лічильника  –  наше, після лічильника – ваше”)
 • сусід, якщо затоплення сталося через людський фактор (забули закрутити кран, неправильно підключили пральну машину) або прорвало будь-яку трубу, яка знаходиться ВСЕРЕДИНІ квартири.

Ніби все зрозуміло, але часто виникає ряд нюансів, коли конкретну точку витоку води знайти непросто. У панельному будинку, побудованому з бетонних блоків, потік рідини може поводити себе, мов у фантастичному фільмі: невидимо для ока текти між панелями, щоб проступити на стіні двома-трьома поверхами нижче, або зовсім у протилежному боці від аварії. Як знайти винного? 

Сусід зверху? Каже, що у нього сухо. 

ЖЕК (керуюча компанія)? Видимі труби в порядку, а щоб проінспектувати стояк між поверхами, потрібно демонтувати частину підлоги у сусіда, можливі конструкції у вас на стелі, а іноді й розбивати частину стіни, де вмонтовано трубу. Така собі перспектива, погодьтесь. І вже не так шкода шпалер, і все виразнішою стає надія, що проблема імовірно, в старих трубах у сусіда згори, які давно пора міняти.

Київводоканал? Виходячи з зон розподілення відповідальності, комунікації, за які відповідає Київводоканал, рідко можуть бути причиною потопу в квартирі. Претензії до них закінчуються на точці врізки будинкових комунікацій до мережі.

Читайте також: У Києві запустили додаток для сплати за воду

Алгоритм дій при затопленні

У випадку ознак затоплення у квартирі необхідно:

 1. Знеструмити квартиру.
 2. Піднятися до сусіда та по можливості  усунути причину затоплення
 3. Якщо сусід не відчиняє або перекрити воду власноруч не вдається, телефонуємо у Київводоканал з проханням відключити воду у будинку.
 4. Викликати сантехніка (приватного, з ЖЕКу чи керуючої компанії) для ремонтних робіт. 
 5. Якщо винуватцем визнано сусіда, а він не готовий компенсувати завдані збитки “по-сусідськи”, готувати необхідні документи для стягнення компенсації у суді:
 • запрошуємо комісію з ЖЕКу для фіксації залиття та складання Акту. Присутніми мають бути 2-3 сусіди у якості свідків та винуватець затоплення
 • фіксуємо на фото та відео завдані збитки
 • додаємо документ-підтвердження факту виклику сантехніка з фіксацією причини залиття
 • за необхідності, викликаємо експертів для оцінки рівня завданої шкоди
 • додаємо чеки з цінами вартості пошкодженого майна (за наявності таких)
 • передаємо справу до суду.

Якщо сусід все-таки погоджується на компенсацію, усні домовленості варто зафіксувати хоча б розпискою. 

Застарілі комунікації. Неякісні матеріали… Некомпетентні майстри…Ніхто з нас не застрахований як від ролі “сусіда зверху”, так і від ролі “сусіда знизу”. Тому завжди варто мати напоготові конктакти Київводоканалу та знати, як діяти в подібних ситуаціях. А ще – дружити з сусідами 😉

Суспільство

На Київщині створюють перший в Україні заказник для охорони вовків

Опубліковано

На Київщині створюють перший в Україні заповідник для захисту вовків. Його розташують у Вишгородському районі, він охопить Чортове болото поблизу річки Жидок, площею близько 200 гектарів.

Про це стало відомо із допису Київського еколого-культурного центру.

За даними екологів, вовк в Європі підпадає під захист Бернської конвенції та директиви Євросоюзу. У 15 країнах Європи вовк перебуває під повним захистом, а в п’яти – під частковим (як мисливський об’єкт).

У Болгарії нараховується 2712 вовків, і Італії – 3307, у Румунії – 3000, у Польщі – 1889, а в Україні – понад 2000. Однак, за словами екологічних активістів, Україна, хоч і ратифікувала Бернську конвенцію, не має спеціального заповідника для охорони вовків.

Дивіться відео: Вуличний котик Мурчик надихнув дівчину з Рівненщини на створення бізнесу

«Тому Київський еколого-культурний центр першим розпочав цю роботу. Проведені дослідження показали, що в Чортовому болоті, в дикій та важкодоступній місцевості, вже довгі роки проживає сім’я вовків, яка розмножується. Тому ми зараз готуємо документи для створення заповідника з метою охорони місця розмноження вовків. Крім вовків, тут можна спостерігати червонокнижного лося, багато кабанів, козулі та бобрів», — зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, в Києві облаштовують заказник «Совська пронька».

Також ми повідомляли, що гору Юрковицю на Подолі у Києві перетворять на ландшафтний заказник.

Фото: з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

У європейський прокат виходить український психологічний трилер «Між нами»

Опубліковано

Компанія Warner Bros. Discovery придбала український психологічний трилер «Між нами» режисерки Соломії Томащук для показу в Центральній та Східній Європі.

Про це пише FILM.UA Distribution.

Про фільм

Фільм «Між нами» досліджує складний вибір, який доводиться робити у близьких стосунках головним героїням — Саші (Анастасія Пустовіт) та Ані (Ірма Вітовська). Доленосні рішення призводять до несподіваних поворотів сюжету та докорінно змінюють їхні життя.

Трилер безпристрасно змальовує дві несхожі жіночі долі, пов’язані однією таємницею. Авторами сценарію стали режисерка Соломія Томащук та Юрій Дунаєв. Вони заглиблюються у складнощі сімейних цінностей та з рідкісною правдивістю ставлять незручні питання.

Читайте також«Я піду в далекі гори». 13 українських фільмів про наші Карпати – радять ШоТам і Такфлікс

Вчорашні незнайомки, Саша та Аня несподівано стають союзницями, кидаючи виклик власним упередженням. Фільм запрошує зазирнути у світ, де спільні секрети стають павутинням, що сплітає героїнь у неочікуваному зв’язку, розмиваючи грань між добром і злом.

У фільмі звучать пісні «Між нами» й «Касета» гурту «Вагоновожаті».

Головні роли зіграли Анастасія Пустовіт («Коли падають дерева», «Перші ластівки») та Ірма Вітовська («Брама», «Мої думки тихі», «Коза Ностра. Мама їде», «БожеВільні»).

Фільм після підписання угоди покажуть у Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Молдові (румунською мовою), Албанії, Болгарії та країнах біля Адріатичного моря.

Про Warner Bros. Discovery (WBD)

Warner Bros. Discovery (WBD) — провідна світова медіа- та розважальна компанія, що створює та розповсюджує найбільш диференційований та повний у світі портфель контенту та брендів на телебаченні, у кіно та стримінгових сервісах. Доступний у понад 220 країнах і територіях та 50 мовами.

Нагадаємо, вийшов офіційний трейлер української драми «Лишайся онлайн».

Також вийшов трейлер докфільму про порятунок тварин «Ми, наші улюбленці та війна».

Фото: Скриншот із трейлера до фільму.

Читати далі

Суспільство

У львівському центрі реабілітації Superhumans відкрили відділення реконструктивної хірургії

Опубліковано

У реабілітаційному центрі Superhumans відкрили нове відділення реконструктивної хірургії.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці центру Superhumans.

Відкриття відділення припало на старт етапу спеціальної міжнародної медичної місії — французькі хірурги оперуватимуть разом із двома командами українських медиків — зі Львова та Києва.

Фахівці оперуватимуть цивільних і військових, які отримали травми обличчя під час війни. Місія буде і навчальною — українські лікарі перейматимуть знання у реконструктивній хірургії й обмінюватимуться власним досвідом, зокрема в роботі з мінно-вибуховими травмами.

Це другий етап міжнародної медичної місії. Перший відбувся влітку 2023 року. Тоді французькі лікарі проконсультували 55 пацієнтів.

Читайте також: «Наші пацієнти – суперлюди, від яких відмовилися інші клініки». Як працює центр протезування Superhumans? Розповідає СЕО проєкту Ольга Руднєва

У межах українсько-французької медичної місії вже відібрано 8 пацієнтів, яким невдовзі зроблять складні реконструктивні втручання: заміщення дефектів твердих та м’яких тканин за допомогою аутотрансплантації, заміщення дефектів твердих тканин за допомогою пацієнт-специфічних-імплантів.

Про Superhumans Center

Superhumans Center – це проєкт, створений за ініціативи співвласника компанії TIS Андрія Ставніцера та члена наглядової ради TIS Філіппа Грушка. СЕО Superhumans – Ольга Руднєва, багаторічна керівниця благодійного фонду «АнтиСнід» в Україні. Клініка побудована на базі військового госпіталю. Клініка фокусується на протезуванні дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновленні понівечених частин тіла або обличчя, лікуванні посттравматичних розладів.

Нагадаємо, у Львові презентували концепцію ультрасучасної клініки Superhumans Center.

Крім того, у Львові відкрили сучасний корпус реабілітації Національного центру «Незламні». Його обладнали в старій будівлі міської поліклініки.

Фото: Superhumans/фейсбук.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

Суспільство22 години тому

«Не підходь, не чіпай, дзвони 101»: як у громаді на Київщині місцевих навчають ризикам вибухонебезпечних предметів

На городах, дорогах, у лісах та інших місцях на прифронтових територіях українці продовжують знаходити вибухонебезпечні...

Суспільство2 дні тому

Інклюзивні парки для дітей в Україні: як працюють та як створити у своїй громаді

В Україні ідея створення інклюзивних парків не нова – до повномасштабного вторгнення Росії в Україну...

Суспільство1 тиждень тому

Працевлаштування після мінно-вибухової травми: що потрібно знати роботодавцям і працівникам

Жителька Ірпеня Наталія Німченко отримала мінно-вибухову травму внаслідок російського обстрілу, коли евакуювалася разом з дітьми...

РЕКЛАМА: