

Суспільство
Київське «Динамо» стане першим спортивним клубом у світі, що продаватиме NFT-квитки
Футбольний клуб «Динамо» (Київ) запускає NFT-квитки на сезон 2021 року за підтримки американського блокчейн-партнера Moonwalk.
Про це повідомили у пресслужбі футбольного клубу «Динамо».
Як придбати квитки?
Ці квитки будуть розміщені виключно на маркетплейсі Binance NFT як частина кампанії «100 творців», що проводиться на честь запуску маркетплейсу Binance NFT. Київське «Динамо» стане першим великим спортивним клубом у світі, котрий регулярно продаватиме NFT як квитки та як предмети колекціонування.
Уболівальники «Динамо» зможуть придбати NFT-квитки тільки на маркетплейсі Binance NFT уже наприкінці червня 2021 року.
Moonwalk і Binance NFT будуть ексклюзивними постачальниками NFT-квитків. До початку сезону ексклюзивні, пов’язані з іграми NFT будуть випущені на провідній NFT-платформі Binance NFT.
Читайте також: ТОП-5 здорових звичок українців: дослідження
Moonwalk — це платформа цифрової економіки, котра дозволяє інтегрувати NFT і токени в реальні напрямки застосування: квитки на фізичні та віртуальні події, електронну комерцію, ігрові скіни, винагороди клієнтам та платіжні системи. У січні 2021 року Moonwalk оголосила про намір створити цифрову економіку для «Динамо», яка включатиме всеосяжну екосистему токенів. Зараз проєкт у стадії розробки.

NFT-можливості Moonwalk посилюються завдяки партнерству з компанією Blockparty. Це забезпечить роботу ринку NFT, вбудованого у веб-сайт «Динамо», і протоколу NFT, який дозволить перепродаж NFT-квитків у децентралізованому (peer-to-peer) форматі. Саме Blockparty є однією з перших компаній у світі, яка розпочала продаж квитків на блокчейні. Вона запустилася як платформа з продажу NFT квитків у 2018 році, згодом розширила свої можливості до продажу будь-яких NFT та стала платформою, що дозволяє проводити запуск NFT-маркетплейсу під брендом продавця.
З часом «Динамо» (Київ) розраховує продавати понад 25% від загальної кількості вхідних квитків на домашні ігри як NFT. Протягом скороченого сезону 2019/20 років клуб продав понад 400 000 квитків на домашні матчі «Динамо» в НСК «Олімпійському», що вміщує 70 000 відвідувачів. Після придбання NFT на маркетплейсі Binance NFT шанувальники можуть отримати ігрові квитки, ексклюзивні винагороди, бонуси та досвід, скориставшись цифровим гаманцем на базі Moonwalk на веб-сайті «Динамо».
Про «Динамо» (Київ)
ФК «Динамо» (Київ), заснований у травні 1927 року, є найбільш титулованим футбольним клубом України та СРСР. На міжнародній арені «Динамо» виграло два Кубки володарів кубків УЄФА (1975, 1986) та Суперкубок УЄФА (1975). Багато разів, як за радянських часів, так і з початку незалежності України, «Динамо» перемагало в різних міжнародних турнірах. Відомий не лише в Україні, а й за кордоном київський клуб подарував світові багато зірок футболу. Саме динамівцями є видатний гравець, а згодом легендарний тренер Валерій Лобановський, який вважається одним з найкращих тренерів в історії світового футболу, а також всесвітньо відомий футболіст та діючий тренер збірної України Андрій Шевченко.
Читайте також: Сумки зі “сміття”: як харків’янка заснувала бренд речей із рекламних банерів
Київське «Динамо» посіло 8 місце в списку найкращих клубів світу ХХ ст. за версією журналу Kicker, 16 місце у списку найкращих європейських клубів ХХ ст. IFFHS та 17 місце в переліку найбільш легендарних клубів світу за версією журналу France Football. Найкращий клуб Східної Європи ХХ ст. за версією France-Presse. За даними аналітичного агентства CK, за підсумками 2011 року «Динамо» було першим в Україні та 19-м у Європі футбольним клубом за кількістю реальних прихильників.
Про Moonwalk
Moonwalk — це блокчейн-компанія, завдяки якій бренди та творці можуть створювати власну цифрову економіку. Moonwalk взаємопов’язує доходи та винагороди на різних платформах, починаючи від соціальних та контентних і закінчуючи іграми та платежами. Вона використовує цифрові токени та API, що дозволяє користувачам безперешкодно заробляти та витрачати кошти в екосистемі бренду. Moonwalk працює зі знаковими брендами у спорті, музиці, медіа та комерції, поєднуючи найновіше у блокчейні, від токенів та NFT на Ethereum та Flow Blockchain, з наявною платіжною інфраструктурою, як Apple Wallet. Moonwalk базується в Нью-Йорку.
Про Binance
Binance — провідний світовий провайдер екосистеми блокчейну та криптовалютної інфраструктури з набором фінансових продуктів, що включає найбільшу за обсягом біржу для торгівлі цифровими активами. Платформа Binance, якій довіряють мільйони людей у всьому світі, присвячена збільшенню свободи грошей для користувачів і пропонує неперевершений портфель криптопродуктів та пропозицій, включаючи: торгівлю та фінанси, освіту, дані та дослідження, соціальне благо, інвестиції та інкубацію, децентралізацію й інфраструктурні рішення тощо.
Торгуйте на ходу за допомогою мобільного додатку для торгівлі криптовалютами Binance. Завантажте для Android або iOS.
Про маркетплейс Binance NFT
Маркетплейс Binance NFT пропонує відкритий ринок для художників, творців, ентузіастів криптовалют, колекціонерів NFT, для творчих шанувальників у всьому світі з найкращою ліквідністю та мінімальними комісіями. Binance NFT, що складається з двох частин, преміальних подій та маркетплейсу, пропонує цінні предмети колекціонування та зручний торговий ринок для всіх своїх користувачів.
Нагадаємо, українці взяли участь у найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run.
Головне фото: fcdynamo.kiev.ua.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24