

Суспільство
Київський «Їжачок у тумані» повернувся в оновлений сквер
У столиці скульптура «Їжачка в тумані» у четвер, 26 грудня, повернулася на колишнє місце, у скверик на вулиці Рейтарській, який перетворили в екопарк у центрі міста.
Про це повідомили у газеті Сьогодні.

Нагадаємо, сквер зустрів їжачка оновлений, адже тут зробили екопарк із сонячною панеллю, від якої живитимуться ліхтарі, а також нові лави та смітники.
Тим часом, їжачок встиг побувати на Контрактовій площі і подивитися на місцеве колесо огляду.

«Їжачок не був у сквері три тижні і дуже за всіма скучив. На ньому замінена повністю вся кераміка: очі, носик, вузлик. Відреставровано тріщини, замінено і відреставровано дві лапки. Їжачок, як новенький», – розповів автор популярного пам’ятника Костянтин Скритуцький.
Про скульптуру
Мультфільм «Їжачок у тумані» знятий в 1975 році. Режисер й аніматор – Юрій Норштейн, художник-постановник – Франческа Ярбузова, сценарій Сергія Козлова.
Роль Їжачка озвучувала Марія Виноградова, Ведмежати – В’ячеслав Невинний.
У 2003 році за результатами опитування 140 кінокритиків та мультиплікаторів різних країн «Їжачок у тумані» було названо кращим фільмом в історії мультиплікації.

Пам’ятник Їжачку в тумані встановили на перетині вулиць Золотоворітської, Рейтарської й Георгіївського провулку у Києві в 2009 році.
Ініціювала появу в столиці України такого авангардного монумента організація Київська ландшафтна ініціатива.
Читайте також: У Києві на Подолі встановили міні-скульптуру проекту «Шукай»
Основою пам’ятника Їжачку в тумані став стовбур дерева, яке зіпсувалося. Використали досить цікаву техніку під час виконання голок їжачка: пень обв’язали металевою сіткою, а в ній закріпили шурупи.

Багато туристів залишають монетки в сітці, що це символізує невідомо, але, швидше за все, такий жест означає бажання зустрітися з їжачком ще раз.
Їжачок сидить на високому пеньку й тримає в руках вузлик, наче б збирається рушати в мандрівку. Він задумливо дивиться вдалечінь, на конячку.
Нагадаємо, у Києві в Шевченківському районі створюють інноваційний екопарк.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.