

Суспільство
Київський музей запустив унікальну екскурсію у супроводі незрячого гіда
Столичний музей у темряві “Третя після опівночі” 13 червня запустив абсолютно новий формат екскурсій — прогулянку містом без допомоги зору! 60-хвилинну екскурсію проводитиме незрячий гід, який допоможе відчути місто по-новому, а також зрячий супроводжуючий, який подбає про безпеку.
Прогулянка відбуватиметься знайомими вулицями Києва, але без допомоги зору. Це дозволить сконцентруватись на власних відчуттях та не відволікатись на візуальне сприйняття світу.

“Це абсолютні інші відчуття, враження та емоції. Незрячі гіди нашого музею покажуть вам свої улюблені місця для прогулянок Києвом, допоможуть відчути це місто по-іншому: на дотик, запах, слух та навіть смак”, — каже Дарина Дячук, менеджерка нової екскурсії.
До того ж, це прекрасна нагода перевірити своє місто на доступність!
“Чому не варто паркувати своє авто прямо на тротуарі, як розрізняти купюри або ж як перейти дорогу, коли світлофор не озвучений? Все це ви зможете дізнатись вже з 13 червня!”, — Віталія Ясинко, гід музею.
Такий формат екскурсій стане цікавим й для тих, хто вже відвідав музей у темряві — це не лише новий досвід, а й зовсім інші відчуття.
“Я неодноразово була на екскурсіях в темряві в музеї — і щоразу отримувала незрівнянні емоції. Здавалося б, мене нічим не здивуєш. Але прогулянка Києвом змогла перевершила всі очікування! І хоч я досить добре знаю район, де ми прогулювались, все було для мене, наче нове. Я дійсно помітила чимало речей, на яких раніше взагалі не концентрувала увагу. Було не страшно, а захопливо!”, — Віліна, відвідувачка музею.
На пам’ять про цей унікальний досвід відвідувачі отримують у подарунок маску на очі та декілька фото з прогулянки. Відчуйте Київ разом з музеєм у темряві!
Читайте також: Людину бачать пальцями: як незрячі масажисти відкрили свій стартап (ВІДЕО)
Коли стартують екскурсії
Старт перших екскурсій: 13.06.2020
Бронювання: на сайті https://0300.com.ua/vidchuj_kyiv або за номером телефону 073 345 0300.
Вартість: 550 грн (50 з яких повертаються на початку екскурсії для витрат під час прогулянки).
Тривалість: 1 год.
Усі екскурсії проводитимуться із відповідними заходами безпеки.
Що варто знати про музей?
Музей «Третя після опівночі» — соціальний проект, створений двома киянами: Аліною Марненко і Володимиром Дідусом. Це єдиний музей в Україні, в якому всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів.
Місія проекту — знищити бар’єри в спілкуванні між зрячими та незрячими людьми та працевлаштувати незрячих. В команді музею 6 незрячих гідів, які провели екскурсії для більше 20 тис. відвідувачів.
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»