Суспільство
Київ відправить 70 тонн батарейок на переробку в Румунію
За результатами нового тендеру, який провели КП Київкомунсервіс, 70 тонн батарейок киян поїдуть на переробку на завод GreenWEEE до Румунії. Про це повідомляється на сторінці організації “Батарейки, здавайтеся”.
Звідки ці батарейки?
«Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у людей по Києву. Збір батарейок вони почали 5 років тому, як власну ініціативу: роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях.
Весь цей час підприємство зберігало батарейки у себе на складі, тому що не знали місця для їх надійної переробки.
Читайте також: Українці здали на переробку 2,5 тонни батарейок
Хто заплатить за переробку?
Переробку цих батарейок оплатить КП «Київкомунсервіс» із прибутків підприємства. Вони заробили ці кошти, надаючи послуги киянам із вивезення сміття.
“Втім, важливо розуміти, що фінансування батарейок із комунальних коштів – це відповідальне, але частинне рішення, яке не вирішить проблему переробки батарейок в масштабах Києва. В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, в 23 рази більше”, – розповідають активісти.
Щоб збирати та переробляти більше – комунальних коштів не вистачить, цей процес мають сплачувати та організовувати виробники батарейок та торгові мережі (так, як це відбувається в Європі).
Хто утилізує?
Директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич поінформував, що тендер на обрання компанії-підрядника проведений в системі ProZorro. Переможцем обране підприємство ТОВ «Екологічні інвестиції», що забезпечить транспортування батарейок і їхню переробку на румунському заводі GreenWEEE, що знаходиться поблизу міста Бузау. Завод має майже 9-річний досвід переробки акумуляторів.
«Ми закликаємо киян і надалі активно користуватися контейнерами для небезпечних відходів, де можна залишити батарейки, люмінесцентні лампи та термометри. Також ми просимо оперативно повідомляти на нашу сторінку в Фейсбук або за телефонами на сайті https://kks.kiev.ua/, якщо раптом ви зафіксували пошкоджені контейнери чи контейнери із невідповідним вмістом. Наші працівники відпрацьовуватимуть такі звернення. Безумовно, радимо уважно читати інформацію на контейнерах і не кидати сторонніх предметів. Переконаний, у співпраці ми збільшуватимемо обсяги відсортованого та переробленого сміття», – зазначив Ляшкевич.
Посадовець зауважив, що утилізація акумуляторів – лише частина комплексної роботи, що проводить місто в питанні сортування та правильного поводження із відходами.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі