Суспільство
Кияни закликають перейменувати вулицю на честь загиблого пілота «Джуса»
На сайті Київської міськради з’явилась петиція, із закликом перейменувати вулицю на честь загиблого українського пілота Андрія Пільщикова «Джуса».
Про це повідомляє ШоТам.
Автор петиції Антон Осьмак запропонував перейменувати вулицю «Нова» у Солом’янському районі столиці на честь загиблого пілота Андрія Пільщикова «Джуса».
«Саме така назва цієї вулиці створює на топонімічній мапі Києва часовий зв’язок від героїв Повітряного флоту УНР (Повітрофлотсського проспекту) до героїв сучасності – “Привидів Києва”, одним із образів якого, разом з усіма пілотами-Героями 40-ї Васильківської бригади тактичної авіації, був Андрій Пільщиков», – зазначив автор петиції.
Він також додав, що назва вулиці «Нова» зазвичай дається топонімічним об’єктам на час до отримання постійної назви.
Читайте також: «Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний українській напій, забутий в часи «совєтів»
Про Андрія Пільщикова
Андрій Пільщиков з позивним «Джус» – український військовий льотчик. Служив льотчиком винищувача МіГ-29 у складі 40-ї бригади тактичної авіації.
З початком широкомасштабного російського вторгнення захищав небо України. Брав участь у повітряній обороні Києва в складі підрозділу, який називали «Привиди Києва» та інших територій. Мав понад 500 годин нальоту.
Андрій Пільщиков зробив великий внесок у розбудову Повітряних сил ЗСУ. Неодноразово входив до офіційних делегацій на міжвідомчих груп, що лобіювали надання Україні сучасних багатофункціональних винищувачів та іншого сучасного озброєння.
Капітан Андрій Пільщиков загинув 25 серпня 2023 року під час зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 майора В’ячеслава Мінки та майора Сергія Проказіна на Житомирщині. Посмертно йому надали звання майора.
Нагадаємо, кияни створили петицію із закликом демонтувати серп і молот з мозаїки на Хрещатику.
Також ми повідомляли, що петиція про створення меморіалу полку «Азов» на Співочому полі набрала понад 25 тисяч голосів.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі