Суспільство
Кияни пропонують створити реабілітаційний центр у «Садибі Дмитрієва» на Подолі
Кияни пропонують створити музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі.
Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київської міськради.
Автором петиції є київський активіст Дмитро Перов, який вже тривалий час опікується долею історичної садиби, яку намагались знести, а ділянку – забудувати.
«Боротьба за збереження унікального комплексу триває впродовж останніх шести років. У різний час на захист садиби ставали активісти, які сьогодні на полі бою виборюють майбутнє нашої країни. Найвідомішим з них є боєць ЗСУ Олег Симороз», – ідеться в тексті петиції.
Станом на вечір 10 лютого пропозиція набрала 177 голосів із 6000 необхідних. Підтримати ідею активіста та підписати петицію можна за цим посиланням.
Про «Садибу Дмитрієва»
За словами автора петиції, Садиба Дмитрієва – унікальний комплекс пам’яток історії та архітектури в самому серці Подолу. Йосиф Дмитрієв, який об’єднав всі будинки комплексу, був унікальною на свій час людиною. Його головним завданням і принципом у роботі з міським середовищем (ще задовго до винайдення такої категорії) було створення нового без завдання шкоди старому. Так Дмитрієв одним із перших київських купців підійшов до питання вписування нової забудови в сталий архітектурний ландшафт місцевості.
Нагадаємо, депутати Київради на засіданні 9 лютого перейменували 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.
Також кияни обрали нові назви трьох станцій метро.
Фото: petition.kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі