Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Квір-кінофестиваль Sunny Bunny оголосив повну програму фільмів

Опубліковано

10 квітня була оголошена повна програма другого квір-кінофестивалю Sunny Bunny. Подія відбудеться у кінотеатрі “Жовтень” у Києві з 19 по 26 квітня 2024 року. Головною метою заходу є представлення глядачам широкого спектру сучасного кіно, присвяченого тематиці ЛГБТКІА+.

Про це повідомляє Лірум.

Абонементи та квитки на фестиваль Sunny Bunny – 2024 уже в продажу, придбати їх можна за посиланням

Фільм-відкриття

Дебютний фільм “Проблеміста” режисера Хуліо Торреса відкриє фестиваль. У цій стрічці актор і сценарист з “Saturday Night Live” не лише виконав роль режисера, але й відіграв головну роль. Серед інших акторів у фільмі знялися Тільда Свінтон, Ізабелла Росселліні, Ґрета Лі та репер RZA. Сюжет переосмислює концепцію “американської мрії”: дизайнер іграшок Алехандро прибуває до Нью-Йорка з Ель-Сальвадора, щоб здійснити свої мрії.

Документальне кіно

  • Національною прем’єрною документальною програми стане фільм “Транс-втікачі”, створений незалежною кінорежисеркою та активісткою ЛГБТКІА+ Жа Бабаєвою. Він описує життя трансгендерних активістів і біженців з України, які намагаються адаптуватися в Берліні під час російської агресії та геноциду в Україні. Фільм розповідає про Ганну і Кирила, чиї суперечки виникають через використання наративів про “поза політикою”.
Фото: кадр із фільму “Транс-втікачі
  • Документальний фільм “Життя — не змагання, але я перемагаю” від німецької режисерки Юлії Фур Ман отримав приз журі на Тижні критики у Венеції та був номінований на Queer Lion. Він розповідає про квір-атлеток, які створюють утопію, де ґендерні рамки спорту відсутні.
  • Ізраїльський документальний фільм “Табу: Амос Ґуттман” був показаний на різних кінофестивалях, включаючи Роттердам та Thessaloniki Documentary Film Festival. Він присвячений життю та творчості режисера квір-кіно Амоса Ґуттмана, який помер від СНІДу.
  • Документальний мюзикл “Засуджені” розповідає про життя квір-спільноти в’язниці Буенос-Айреса, де один з героїв формує рок-гурт. Фільм від Лоли Аріас був номінований на Teddy Award на Берлінале та отримав дві нагороди на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза” від Сема Шахіда, колишнього креативного директора Calvin Klein і відроджувача бренду Banana Republic, присвячений маловідомому фотографу Джорджу Платту Лайнзу, чий внесок у світ фотографії лише зараз починає отримувати належне визнання.
Фото: кадр із фільму “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза
  • Фільм “Шляхи бажань” від транскінорежисера Джульса Роскема переосмислює трансмаскулінну сексуальність та історію. Його було показано на фестивалі незалежного кіно Sundance, де він отримав нагороду “Срібний Александр” у секції молодого кіно на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “У пошуках ‘У пошуках Емі'” розповідає історію 12-річного хлопчика з Канзасу, який переживає вплив романтичної комедії 90-х років. Цей фільм, представлений на кінофестивалях у Лондоні та Клівленді, отримав нагороду на фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско.
  • Фільм “AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)” отримав нагороду за кращий грецький фільм від глядачів Thessaloniki Documentary Film Festival. Він розповідає історію грецького гомосексуального визвольного руху A.K.O.E., заснованого наприкінці 1970-х років.

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Фільми програми “Квірчик

  • іспансько-німецький фільм про самотніх квір-підлітків, які шукають себе та своє місце у світі “Чотирнадцять” (Даніель Санчес Лопес); 
  • історія про перше кохання та пізнання себе під час літніх канікул “Водна небезпека” (Алешандер Давід); 
  • анімаційний фільм про дорослішання та прийняття себе “Прісноводні бджоли” (Емма Кануте).
Фото: кадр із фільму “Прісноводні бджоли

Програма Neighborqueer 

Програма зосереджена на фільмах з квір-тематикою, які походять із країн Східної та Центральної Європи.

  • Литовський фільм “Письменник” брав участь у Талліннському кінофестивалі “Темні ночі” та розповідає про двох друзів, які зустрічаються у Нью-Йорку після 30-річної розлуки.
  • Польська драма “Слон” стала одним із переможців фестивалю польського кіно у Ґдині та розповідає про перше кохання між двома молодими чоловіками. Один з героїв змушений замислитись, чи готовий він поставити свою свободу вище за сімейні зобов’язання.
  • Любовна драма “Повільно” від Марії Кавтарадзе була кандидатом від Литви на цьогорічній премії “Оскар” у категорії “Міжнародний фільм”. Крім того, Марія Кавтарадза отримала приз за режисуру на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. Фільм досліджує рідкісну для світового кінематографа тему асексуальності.

Нагадаємо, що книги Жадана та Асєєва стали номінантами на премію американського ПЕНу.

Також ми повідомляли, що в Києві відбудеться концет оркестрів з Маріуполя та Донецька: де та коли.

Фото: кадр із фільму “За межею

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура18 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...