Суспільство
Квір-кінофестиваль Sunny Bunny оголосив повну програму фільмів
Фільм-відкриття
Документальне кіно
- Національною прем’єрною документальною програми стане фільм “Транс-втікачі”, створений незалежною кінорежисеркою та активісткою ЛГБТКІА+ Жа Бабаєвою. Він описує життя трансгендерних активістів і біженців з України, які намагаються адаптуватися в Берліні під час російської агресії та геноциду в Україні. Фільм розповідає про Ганну і Кирила, чиї суперечки виникають через використання наративів про “поза політикою”.
- Документальний фільм “Життя — не змагання, але я перемагаю” від німецької режисерки Юлії Фур Ман отримав приз журі на Тижні критики у Венеції та був номінований на Queer Lion. Він розповідає про квір-атлеток, які створюють утопію, де ґендерні рамки спорту відсутні.
- Ізраїльський документальний фільм “Табу: Амос Ґуттман” був показаний на різних кінофестивалях, включаючи Роттердам та Thessaloniki Documentary Film Festival. Він присвячений життю та творчості режисера квір-кіно Амоса Ґуттмана, який помер від СНІДу.
- Документальний мюзикл “Засуджені” розповідає про життя квір-спільноти в’язниці Буенос-Айреса, де один з героїв формує рок-гурт. Фільм від Лоли Аріас був номінований на Teddy Award на Берлінале та отримав дві нагороди на Thessaloniki Documentary Film Festival.
- Документальний фільм “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза” від Сема Шахіда, колишнього креативного директора Calvin Klein і відроджувача бренду Banana Republic, присвячений маловідомому фотографу Джорджу Платту Лайнзу, чий внесок у світ фотографії лише зараз починає отримувати належне визнання.
- Фільм “Шляхи бажань” від транскінорежисера Джульса Роскема переосмислює трансмаскулінну сексуальність та історію. Його було показано на фестивалі незалежного кіно Sundance, де він отримав нагороду “Срібний Александр” у секції молодого кіно на Thessaloniki Documentary Film Festival.
- Документальний фільм “У пошуках ‘У пошуках Емі'” розповідає історію 12-річного хлопчика з Канзасу, який переживає вплив романтичної комедії 90-х років. Цей фільм, представлений на кінофестивалях у Лондоні та Клівленді, отримав нагороду на фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско.
- Фільм “AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)” отримав нагороду за кращий грецький фільм від глядачів Thessaloniki Documentary Film Festival. Він розповідає історію грецького гомосексуального визвольного руху A.K.O.E., заснованого наприкінці 1970-х років.
Фільми програми “Квірчик“
- іспансько-німецький фільм про самотніх квір-підлітків, які шукають себе та своє місце у світі “Чотирнадцять” (Даніель Санчес Лопес);
- історія про перше кохання та пізнання себе під час літніх канікул “Водна небезпека” (Алешандер Давід);
- анімаційний фільм про дорослішання та прийняття себе “Прісноводні бджоли” (Емма Кануте).
Програма Neighborqueer
- Литовський фільм “Письменник” брав участь у Талліннському кінофестивалі “Темні ночі” та розповідає про двох друзів, які зустрічаються у Нью-Йорку після 30-річної розлуки.
- Польська драма “Слон” стала одним із переможців фестивалю польського кіно у Ґдині та розповідає про перше кохання між двома молодими чоловіками. Один з героїв змушений замислитись, чи готовий він поставити свою свободу вище за сімейні зобов’язання.
- Любовна драма “Повільно” від Марії Кавтарадзе була кандидатом від Литви на цьогорічній премії “Оскар” у категорії “Міжнародний фільм”. Крім того, Марія Кавтарадза отримала приз за режисуру на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. Фільм досліджує рідкісну для світового кінематографа тему асексуальності.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі