

Суспільство
Країни-партнери передали Україні обладнання для тимчасового зберігання зерна
До України прямує обладнання для тимчасового зберігання зерна, передане міжнародними партнерами.
Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
«У нас є підтвердження від міжнародних партнерів про додаткове завезення великих мішків, які вміщують по 200 тис. тонн, та обладнання для закладки і розвантаження. Приблизно додатково на 10-15 млн тонн зерна. У серпні плануємо розпочати процедуру розподілу», – сказав він.
За його словами, такої кількості обладнання буде достатньо, аби при наявних темпах експорту зберігати цьогорічний врожай. У мішках зерно може зберігатися протягом 12-17 місяців.
Довідка
Торік Україна зібрала рекордний урожай – 106 млн тонн олійних та зернових культур. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави. Крім того, за підсумками 2019-2020 маркетингового року Україна за обсягом експорту зернових культур стала другим експортером у світі після США.
Україна – один із гарантів продовольчої безпеки в світі й ключових гравців на міжнародному зерновому ринку. Однак через російське вторгнення та блокування портів український експорт практично заблоковано. Частково зерно вдається експортувати суходолом до Польщі, а після звільнення Зміїного з’явилася можливість для використання гирла Дунаю.
За оцінками фахівців, злочинні дії російських окупантів з блокування наших портів можуть спричинити глобальну продовольчу кризу, яка залишить на межі голоду 18 мільйонів осіб.
Нагадаємо, на початку липня українські аграрії намолотили перший мільйон тонн зерна. Наразі збирати ранні зернові та зернобобові культури почали вже практично в усіх регіонах.
Також ми повідомляли, що впродовж посівної кампанії українським аграріям вдалося засіяти 13,4 мільйонів гектарів – 95% прогнозованих площ.
Фото: istockphoto.com.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ