

Суспільство
Король Британії засвідчив побратимство Ліверпульської та Одеської бібліотек (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Король Великої Британії Чарльз ІІІ та королева-консорт Каміла взяли участь у церемонії проголошення побратимства між Центральною бібліотекою Ліверпуля та Одеською науковою бібліотекою імені Михайла Грушевського.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Одеської обласної державної адміністрації.
Його Величність король Чарльз III разом із королевою-консортом Каміллою підняли жовто-блакитний прапор над меморандумом про партнерство. Король виголосив промову, в якій підкреслив важливу роль бібліотек у сучасному світі.
«Ми неймовірно втішені бути сьогодні тут і приєднатися до святкування побратимства Ліверпульської центральної бібліотеки та Одеської обласної науково універсальної бібліотеки імені М.С. Грушевського», — сказав король Чарльз III.
Також монарх підкреслив, що «книги та історії людства в них дають можливість розширити наш досвід, знання і найголовніше – поглибити розуміння людяності, що є спільної для всіх».
Читайте також: Як українці рятували Луганську бібліотеку в евакуації

У церемонії за допомогою відеозв’язку з Києва також взяли участь перша леді України Олена Зеленська і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Король Великої Британії Чарльз ІІІ зазначив, що побратимство бібліотек України та Великої Британії засвідчує підтримку України в складні часи війни, підтримку людей в Україні, які творять культуру, та висловив сподівання, на подальший розвиток дружніх взаємовідносин та встановлення нових контактів.
Читайте також: Інклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями
Українська сторона подякувала Їх Величностям і Великій Британії за підтримку України, зокрема у сфері культури. Відомо, що від початку війни Україна втратила понад 300 бібліотек.
Одеська наукова бібліотека імені Михайла Грушевського – одна з найбільших і найстаріших книгозбірень Одеси та півдня України загалом. Точкою відліку її історії є 1875 рік, коли при Одеському товаристві взаємної допомоги прикажчиків-євреїв була створена бібліотека. Фонд книгозбірні налічує понад 1,5 млн примірників, із них 50 тис. – видання іноземними мовами, 30 тис. – рідкісні й цінні видання VIII-XIX ст.
Центральна бібліотека Ліверпуля розташована в кількох суміжних історичних будівлях на вулиці Вільяма Брауна. Її першою будівлею була будівля бібліотеки та музею Вільяма Брауна, що постала в 1860 році. Потім бібліотеку було розширено праворуч, додавши в 1879 році Читальний зал Піктона, а в 1906 році — бібліотеку Горнбі в задній частині. Усі три будівлі є пам’ятками архітектури.
Нагадаємо, біженка з Київщини відкрила українську бібліотеку в Катовіце.
Також ми розповідали, що у Вінниці відкрили мобільну бібліотеку для неформального навчання молоді і дітей.
Фото: facebook.com/oda.odesa.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Херсонський фермер вирощує кавуни на Кіровоградщині.
Про це розповів у телеграм-каналі керівник Кіровоградської обласної державної адміінстрації Андрій Райкович.
Він розповів, що фермерське господарство «Родюче» із Херсонщини другий рік вирощує овочі та баштанні в Кропивницькому районі.
Власник господарства – фермер-переселенець Геннадій Тактаров. Нинішнього року він розширив площі і під теплицями.
Тепер кавуни з Кропивницького вже завоювали популярність серед українців аж до заходу України.

Читайте також: Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Нагадаємо, херсонські фермери-переселенці виростили на Закарпатті кавуни.
Також ШоТам повідомляв, як херсонці створили і розвивають онлайн-платформу українських крафтовиків.
Фото: t.me/kirovogradskaODA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні підготували список пілотів, які візьмуть участь у першій хвилі навчання на винищувачах F-16.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, список уже затверджений командувачем Повітряних сил генерал-лейтенантом Миколою Олещуком.
Ігнат також пояснив, за яким принципом військове командування відбирало льотчиків для навчання на F-16.
«Одномоментно ми не можемо залучити велику кількість пілотів, це пов’язано з високою інтенсивністю роботи нашої авіації щодо ворога. Тому на такій ротаційній основі льотчики будуть направлятися хвилями. У першій хвилі – кілька десятків пілотів. Це найкращі та найдосвідченіші пілоти. Пріоритет для тих, хто добре володіє англійською мовою», – розповів речник Повітряних сил ЗСУ.
Зазначається, що інженери, а також офіцери бойового управління навчатимуться в міру постачання винищувачів.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Нагадаємо, країни-партнери створили «коаліцію винищувачів» для України. До неї наразі увійшли вісім країн: Велика Британія, Нідерланди, Польща, Данія, Швеція, Бельгія, Португалія і Франція.
Як стало відомо, влітку 2023 року Британія розпочне навчання українських пілотів. Разом з підготовкою пілотів триватиме співпраця з іншими країнами щодо надання Україні винищувачів F-16.
Водночас, високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що тренування українських пілотів на винищувачах F-16 вже розпочалися.
Фото: Associated Press.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У литовських містах Каунас та Шяуляй відкривають відділення Міжнародної української школи. Навчальні заклади з’являться на прохання батьків. Там буде п’ятиденний графік навчання.
Про це повідомив литовський суспільний мовник LRT.
«Упродовж року, у якому працюють наші п’ятиденні школи у Вільнюсі та Клайпеді, нам регулярно надходили звернення від українських батьків з усіх міст Литви з проханням відкрити нові відділення МУШ. Наші люди є скрізь. А найбільша українська школа в Європі, яка надає атестат державного зразка та навчає за затвердженими Міністерством освіти України програмами, – одна. І це наша школа», – розповіла директорка Міжнародної української школи Олена Внуковська.
Також вона додала, що лише за перші три дні реєстрації у двох містах сумарно записалися понад 450 українських дітей.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв
Загалом же в українських школах у Вільнюсі та Клайпеді навчаються понад 1300 українців.
Про МУШ
Міжнародну українську школу (МУШ) заснували у 2006 році у Києві. Школа надає можливість здобути початкову, базову та повну середню освіту як дистанційно, так і екстерном. Школа працює за програмами Міністерства освіти і науки України, а у випускників є можливість здобути атестат державного зразка і вступити до вищого навчального закладу України.
Це білінгвальний навчальний заклад, де велика увага крім української та англійської приділяється вивченню литовської мови. Мета МУШ – дати дітям повноцінну освіту українською мовою за українськими програмами. Педагогічний та технічний персонал нових шкіл підбиратиметься теж з-поміж біженців.
Нагадаємо, у 2022 році Філію Міжнародної української школи (МУШ) відкрили у литовському місті Клайпеда.
Також ми повідомляли, що латвійці зняли дитячий онлайн-серіал українською.
Фото: lrt.lt.