Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Король Британії засвідчив побратимство Ліверпульської та Одеської бібліотек (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Король Великої Британії Чарльз ІІІ та королева-консорт Каміла взяли участь у церемонії проголошення побратимства між Центральною бібліотекою Ліверпуля та Одеською науковою бібліотекою імені Михайла Грушевського.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Одеської обласної державної адміністрації.

Його Величність король Чарльз III разом із королевою-консортом Каміллою підняли жовто-блакитний прапор над меморандумом про партнерство. Король виголосив промову, в якій підкреслив важливу роль бібліотек у сучасному світі.

«Ми неймовірно втішені бути сьогодні тут і приєднатися до святкування побратимства Ліверпульської центральної бібліотеки та Одеської обласної науково універсальної бібліотеки імені М.С. Грушевського», — сказав король Чарльз III.

Також монарх підкреслив, що «книги та історії людства в них дають можливість розширити наш досвід, знання і найголовніше – поглибити розуміння людяності, що є спільної для всіх».

Читайте також: Як українці рятували Луганську бібліотеку в евакуації

У церемонії за допомогою відеозв’язку з Києва також взяли участь перша леді України Олена Зеленська і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Король Великої Британії Чарльз ІІІ зазначив, що побратимство бібліотек України та Великої Британії засвідчує підтримку України в складні часи війни, підтримку людей в Україні, які творять культуру, та висловив сподівання, на подальший розвиток дружніх взаємовідносин та встановлення нових контактів.

Читайте такожІнклюзивні теплиці: як на Вінниччині люди з інвалідністю стають аграріями

Українська сторона подякувала Їх Величностям і Великій Британії за підтримку України, зокрема у сфері культури. Відомо, що від початку війни Україна втратила понад 300 бібліотек.

Одеська наукова бібліотека імені Михайла Грушевського – одна з найбільших і найстаріших книгозбірень Одеси та півдня України загалом. Точкою відліку її історії є 1875 рік, коли при Одеському товаристві взаємної допомоги прикажчиків-євреїв була створена бібліотека. Фонд книгозбірні налічує понад 1,5 млн примірників, із них 50 тис. – видання іноземними мовами, 30 тис. – рідкісні й цінні видання VIII-XIX ст.

Центральна бібліотека Ліверпуля розташована в кількох суміжних історичних будівлях на вулиці Вільяма Брауна. Її першою будівлею була будівля бібліотеки та музею Вільяма Брауна, що постала в 1860 році. Потім бібліотеку було розширено праворуч, додавши в 1879 році Читальний зал Піктона, а в 1906 році — бібліотеку Горнбі в задній частині. Усі три будівлі є пам’ятками архітектури.

Нагадаємо, біженка з Київщини відкрила українську бібліотеку в Катовіце.

Також ми розповідали, що у Вінниці відкрили мобільну бібліотеку для неформального навчання молоді і дітей.

Фото: facebook.com/oda.odesa.

Суспільство

Український криголам «Ноосфера» дістався станції «Академік Вернадський»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український науково-дослідний криголам «Ноосфера» вночі 11 грудня дійшов до антарктичної станції «Академік Вернадський».

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр повідомляє на фейсбук-сторінці.

Зазначається, що судно дісталося «Вернадського» дещо раніше запланованого терміну, адже «завдяки скоординованій роботі польської та української команд, а також гарній погоді розвантаження на попередній локації – польській станції “Арцтовський” – пройшло за рекордні 3 доби».

А ось йти з Кінг Джорджа до Галіндезу, острови, де розташовані польська та українська бази, довелося повільно.

«Такої кількості різноманітних айсбергів наші моряки ще не бачили, і всі їх треба було майстерно оминати», — наголосили вони і опублікували фото льодяних брил.

Читайте також: Жінки в науці вже не дивують? Але їм досі радять «просто вийти заміж». Як українки виборюють своє місце в «чоловічій» професії

На час прибуття судна до «Вернадського» з погодою знову пощастило , тож досить швидко вдалося переправити на берег учасників української сезонної експедиції.

Як нагадали у центрі, через складний рельєф дна «Ноосфера» не причалює до острова, а стоїть неподалік, тому людей та вантажі до станції доставляють невеликими човнами.

«Наступний тиждень буде гарячим. Але настрій у всіх піднесений, бо так радісно через 8 місяців побачити своїх друзів та колег, ще й з купою корисних речей і смаколиків», – зазначають полярники.

Протягом найближчого часу необхідно розвантажити судно, запустити ремонтні та інші роботи. Технічна команда сезонної експедиції продовжить модернізацію станції, розпочату ще до повномасштабної війни, а науковий загін сезону проводитиме додаткові дослідження.

Після завершення розвантаження «Ноосфера» вирушить до Чилі, щоб доправити туди польських полярників, які зараз на борту криголама. Це вже третій рік поспіль наше судно замість російського забезпечує перезмінку на польській антарктичній станції «Арцтовський».

Нагадаємо, перший антарктичний сезон «Ноосфери» відбувся з кінця січня до кінця травня 2022 року. Криголам забезпечив ротацію полярників на станції «Академік Вернадський» та перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський», а також проведення досліджень з вивчення Південного океану.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Читати далі

Суспільство

Прикордонники показали, як збили «шахед» на Миколаївщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські прикордонники показали, як збивали ворожі «шахеди» над Миколаївською областю, коли російські війська вночі атакували Україну ракетами та дронами-камікадзе.

Відео опублікували у телеграмі Держприкордонслужби.

Показана нічна робота по «шахедах» прикордонників Одеського загону над Миколаївською областю. Результат — знищений ворожий БПЛА.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, прикордонники показали феєричне знищення ворожої автівки дронами-камікадзе.

Також ми розповідали, як прикордонники знищили ворожий комплекс відеоспостереження «Муром-М» на Харківському напрямку.

Фото: ДПСУ.

Читати далі

Суспільство

Україна отримає не лише мінні кораблі: з’явилися подробиці «морської коаліції» Британії та Норвегії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Окрім кораблів Sandown, «морська коаліція» Британії та Норвегії передасть Україні 20 амфібій Viking та 23 швидкісні човни.

Про це повідомили на платформі Х Міністерства оборони України.

«Британія та Норвегія очолили нову коаліцію морських можливостей України. Коаліція запропонує план розвитку Військово-морських сил ЗСУ», — йдеться в повідомленні.

Україна отримає:

  • 2 кораблі для розмінування (тральники) Sandown;
  • 20 броньованих машин-амфібій Viking;
  • 23 швидкісні човни.

Як повідомляє Міноборони Норвегії, церемонія, на якій презентують створення коаліції, відбудеться у понеділок у Лондоні. Туди також прибуде міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Читайте такожВийшов документальний фільм ГУР МО «Збиті льотчики росії»

Що відомо про «морську коаліцію Британії та Норвегії»

Британія разом із Норвегією створили нову «морську коаліцію» для допомоги Україні. Нове об’єднання країн постачатиме кораблі та інші транспортні засоби ЗСУ для зміцнення здібностей ведення бойових дій на морі.

«Морська коаліція» тісно співпрацюватиме з ВМС та Міністерством оборони України для розвитку низки можливостей, включаючи швидкий розвиток військово-морських сил на Чорному морі, модернізацію української морської піхоти та річкових патрульних кораблів для захисту прибережних районів, а також внутрішніх водних шляхів.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про передачу Україні двох мінних тральників.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Раніше таких операцій у нас не робили: як в Україні успішно лікують надтяжкі травми обличчя

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, від початку повномасштабного вторгнення отримали поранення...

Суспільство4 дні тому

Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Це було так неочікувано. Воно як бахнуло, то мене оглушило. Коли глянув на ногу, то...

Суспільство4 дні тому

У селі на городі саджають картоплю, а вона — виноград. Ця вчителька з Полтавщини після закриття школи перетворила свої хобі на бізнес

Вчителька Ольга Рясна понад 30 років ходила на роботу через дорогу від свого дому й...

Суспільство4 дні тому

Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Якби пес Боні зміг сказати хоча б одне слово людською мовою, то це було б...

РЕКЛАМА: