Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Контр-FPV, РЕБ-рюкзак та “Кракен”: як в Україні проходить тестування зброї

Опубліковано

Один з українських виробників засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) постійно удосконалює свої розробки і проводить тестування нових продуктів. Різноманітні засоби РЕБ від цього виробника призначені для боротьби проти FPV-дронів (дронів з першої особи) та для радіоелектронної розвідки.

Про це повідомляє Армія Inform.

Про засоби РЕБ

У виробника в наявності є портативні засоби РЕБ, призначені для тактичного застосування, а також засоби, спрямовані на захист критичної інфраструктури. Наразі найпопулярнішим є контр-FPV, який застосовується для захисту окопів, бронеавтомобілів, медичних евакуаційних засобів та техніки. Цей засіб був розроблений у вересні минулого року для припинення роботи дронів на певних частотах. Контр-FPV включений до озброєння Збройних Сил України та має код НАТО.

За заявами виробників, для захисту командно-спостережних пунктів та вогневих точок рекомендується використовувати РЕБ під назвами “Кракен-М” або “Кракен-Є”.

Читати також: В Україні успішно налагоджується виробництво дронів, які є аналогами “шахедів”

РЕБ-рюкзак Backpack

До розробників звернулися військові й повідомили, що необхідно мати РЕБ, який буде захищати групу, що висунулася за пораненими. Так створився РЕБ-рюкзак. Він може автономно працювати певну кількість годин, оснащений системою охолодження, а всі батареї уніфіковані. Також Backpack має ідентифікатор, який світиться ледве помітним світлом, коли ввімкнений (щоб ворожий снайпер не міг засікти захисників). Тобто група військових висувається на завдання, вмикає РЕБ, відпрацьовують і вимикають.

Процес тестування

  • Спочатку на полігонах працюють системою РЕБ Hunter. Пілоти БПЛА злітають за 2 кілометри, і вже одразу вижно, як дрон, коли підлітає в зону дії РЕБ, починає “кружляти” та плутатися.
  • Кожний присутній має можливість власними силами випробувати антидронову рушницю та спрямувати її на FPV-дрон. Літуни, які працювали на дронах, намагаються обходити перешкоди, які створює РЕБ, що фактично унеможливлює подальшу роботу БПЛА. 

“Ніколи не можна недооцінювати ворога, адже їхні пілоти БПЛА будуть намагатися обходити дію наших засобів РЕБ, кружлятимуть і здійснюватимуть спроби щодо ураження своєї цілі. Втім, на прикладі антидронової рушниці усі побачили, що відбувається, коли її використовувати правильно – дрон впаде, а життя наших воїнів буде врятовано”, – підсумовують виробники.

Нагадаємо, що Естонія виділить для України додатковий мільйон снарядів за підтримки союзників.

Також ми повідомляли, що двоє ветеранів АТО відкрили власні пекарні.

Фото: Армія Inform

Технології

У Києві зацифрували архіви Софійського собору та заповідника «Софія Київська»

Опубліковано

У Києві завершили створювати цифрові копії документів Софійського собору та всього національного заповідника «Софія Київська». Завдяки проєкту фахівці зберегли документи 20 століття.

Про це повідомили в КМДА.

Які документи зацифрували

Фахівці зацифрували документи 20 століття задля їх збереження та подальшої реставрації. У межах проєкту вдалося зацифрувати тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів.

У цих документах записували дані про стан пам’ятників, їх архітектурні особливості, схеми реставрації та інші характеристики. Якщо споруди заповідника пошкодять, то ці матеріали стануть основою для їх реставрації.

Читайте також: У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Мета проєкту

Директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь розповів про цей проєкт:

«Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів та реставраторів ми змогли створити детальний та надійний цифровий архів, який тепер стане основою для будь-яких дослідницьких і відновлювальних робіт. В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну кожна історична будівля, кожна пам’ятка архітектури перебувають під загрозою руйнування. Софійський собор, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудами заповідника представляє не лише національну, а й світову цінність. Втрата таких об’єктів або їх пошкодження може призвести до непоправних збитків для культурної спадщини людства».

Проєкт зацифрування став можливий завдяки роботі фахівців Департаменту комунальної власності Києва, істориків, архівістів та ІТ-експертів, які працювали над створенням електронного архіву.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Kyiv maps

Читати далі

Технології

Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch

Опубліковано

Український стример Михайло Лебіга під час своєї безперервної трансляції на Twitch встановив рекорд серед українськомовних користувачів за кількістю годин перегляду. Він це зробив на онлайн-маратоні, коли одночасно скидав вагу та збирав донати на військо.

Про це повідомила українська аналітична платформа Streams Charts.

Що відомо про рекорд

Лебіга запустив трансляцію 3 березня, і вона тривала понад 147 годин. До 9 березня Михайло зумів схуднути на 7,2 кілограма та зібрати понад 10,5 мільйонів гривень на FPV-дрони для військових.

Загалом стрим зібрав понад 2,3 мільйона годин перегляду. За цей час жоден користувач Twitch у світі не зміг перевершити цей результат.

Фото: Streams Charts

Читайте також: Вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО)

На трансляції Михайло не тільки займався спортом, але й спілкувався з глядачами, грав у комп’ютерні ігри, приймав гостей та спав. За час стриму до блогера завітали Ігор Лаченков, Анна Трінчер, Євген Янович, Валентин Міхієнко та інші відомі люди.

Під час онлайн-маратону Лебіга згенерував понад 70% від загальної кількості годин перегляду всіх українськомовних трансляцій.

Довідка про Streams Charts

Streams Charts — це українська аналітична платформа, яка надає детальну інформацію про глобальний стримінговий ринок. Сервіс аналізує дані для каналів, окремих стримів, категорій та творців контенту. Платформу запустили у 2019 році. Відтоді вона щохвилини оновлює дані для понад 40 мільйонів каналів на Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo тощо.

Нагадаємо, що Лебіга здобув перемогу у двох номінаціях першої премії для українськомовних стримерів Stream Awards 2024.

Фото обкладинки: скриншот зі стриму Лебіги

Читати далі

Технології

У «Дію» додали цифрові документи про дозвіл на зброю

Опубліковано

У «Дію» 10 березня 2025 року додали можливість отримання цифрового документа про дозвіл на зброю. Наразі він працюватиме у форматі бета-тестування.

Про це повідомили в «Дії».

Що додали після оновлення

Власники зброї, яку внесли в Єдиний реєстр зброї, можуть отримати дозвільні документи в «Дії» та за необхідності згенерувати витяг. Також розробники додали нагадування власникам зброї, коли дозвіл добігатиме кінця.

Для отримання документа в застосунку необхідно:

  • оновити «Дію» до останньої версії;
  • прогортати до кінця наявних документів та натиснути на «Додати документ»;
  • далі варто клікнути на «Дозвіл на зброю».

Читайте також: Воюємо власною зброєю: які перспективи в оборонки України? Знаємо після «Арсеналу талантів»

Аби згенерувати витяг, варто натиснути на три крапки на дозволі на зброю або в розділі «Сервіси» перейти на вкладку «Довідки та витяги». Українці також зможуть продовжувати дію документа онлайн через сайт Міністерства внутрішніх справ.

Сервіс реалізує Міністерство цифрової трансформації у співпраці з МВС, ДП «ІНФОТЕХ» та Національної поліції України.

Нагадаємо, що українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Шопочитати

Культура2 дні тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес6 днів тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...

Суспільство7 днів тому

Вибрали не здаватися: ветеран, що втратив обидві руки, разом з дружиною відкрив заклад у Львові

«Не знаю, яким дивом він вижив», — говорить дружина ветерана Анна Петченко. Сергій пройшов тяжкі...

Суспільство2 тижні тому

Іскра Сари: американка під час війни переїхала в Україну, аби допомагати дітям

Коли ця дівчина говорить про Україну та свою роботу, її очі горять. У неї немає...