Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Компанія «Студіопак» почала виробляти біорозкладану упаковку завдяки гранту

Опубліковано

Український виробник — компанія «Студіопак» — зайшла на нову ринкову нішу та почала виготовляти біорозкладану упаковку завдяки виграному гранту.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Історія компанії

Гендиректорка компанії — Вікторія Бурківська починала свій шлях у бізнесі в галузі чорної металургії. Тоді їй був 21 рік. Досвід, набутий в той час, і розуміння технологічних процесів згодом реалізувались у групі компаній «Студіопак», де вона нині генеральний директор.

У 2003 році саме Вікторія першою в Україні завезла упаковку з алюмінієвої фольги. На українському ринку тоді панував пластик. Вікторія ж прагнула докорінно змінити філософію і вибудувати відповідальну культуру споживання.

Читайте також«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

«Ми проводили навчальні семінари, де розказували про унікальні переваги цієї упаковки, її екологічну цінність та різницю з пластиковою альтернативою. На виставках і через відеоконтент закладали основу теперішнього використання екологічної упаковки», — згадує вона.

Інвестиції себе виправдали, пішов зворотний зв’язок, ринок прийняв продукт. Розуміючи перспективу, Бурківська відкриває своє виробництво.

«30% ринку займала саме наша продукція, ми активно експортували її і в Європу, 30% щорічного приросту у валюті», — розповідає Вікторія.

А потім було вторгнення. «Студіопак» відмовився від ринку рф та білорусі. Завод опинився в 5 км від зони бойових дій. Це був час швидких рішень. Обладнання та виробничі лінії перевезли до партнерів у Тернопільську область, щоб запустити виробництво там. Партнери компанії продовжували робити замовлення, чим і врятували бізнес Студіопаку, бо іноземні замовлення практично припинились через ймовірність зриву контрактів. Як пояснює Вікторія, цей ринок дуже місткий, великі обсяги виробництва і затримка у виконанні замовлення навіть на кілька днів – це серйозні репутаційні втрати.

Читайте також«Будуємо бомбосховище на 500 людей». Як у Бузовій відновлюють багатоповерхівки

Вікторія Бурківська подала заявку на отримання гранту для переробних підприємств від Мінекономіки, щоб закупити обладнання для експансії в нову ринкову нішу — виробництва біорозкладаної упаковки.

«Ми хочемо повністю закрити потреби харчового сегмента країни. Вірю в ринок і наших людей, котрі моментально перелаштовуються, на відміну від забюрократизованої Європи. Україна і люди унікальні, тому я хочу працювати для них. У мене ніколи не було думок їхати звідси», — пояснює Вікторія.

Про грант

Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.

Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.

Окрім того, на Житомирщині на грант підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.

Фото: me.gov.ua.

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі