Суспільство
Командирів з Азовсталі «Редіса», «Волину» та «Калину» звільнили з полону (ФОТО)
Україні вдалося повернути командира полку «Азов» Дениса Прокопенка, його заступника Святослава Паламара та командира 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергія Волинського.
Про це повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак.
Також під час обміну звільнили ще двох командирів з Азовсталі – Олега Хоменка та Дениса Шлегу.
«Денис Прокопенко, Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко – командири з “Азовсталі” – вони вже перебувають у безпеці. Це результат особистих домовленостей президента Зеленського з президентом Ердоганом», – написав Єрмак у своєму телеграм-каналі.
«Це вагомий результат, який став наслідком правильної тактики з використанням позиції сили, включно з результатами фронтової роботи ЗСУ. Це надзвичайний успіх, і я вдячний усім причетним до цієї операції – всім, хто провів цю титанічну роботу. Щиро вітаю наших героїв із поверненням додому», – зазначив очільник ОП.
Згідно з домовленостями, п’ятеро українських командирів перебувають у Туреччині під гарантіями захисту та безпеки, додав Єрмак.
Загалом Україні вдалося повернути з полону 215 захисників. Половина з них – 108 воїнів – це бійці полку «Азов». Повного переліку імен звільнених оборонців наразі немає, однак відомо, що йдеться, зокрема, про Дмитра «Ореста» Козацького, керівника патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, парамедикиню Катерину Поліщук з позивним «Пташка» та старшого сержанта 36-ї бригади Михайла Діанова.
Обмін прокоментували й в офіційному телеграм-каналі полку «Азов». Саме через нього під час битви за Маріуполь командири комунікували з усім світом.
«Дякуємо кожному захиснику України, котрий наразі виконує свої бойові задачі та докладає максимальних зусиль задля перемоги. Завдяки вам цей обмін мав змогу відбутися!», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, пресофіцер батальйону «Азов» Дмитро «Орест» Козацький, який нині перебуває у російському полоні, став лауреатом престижного паризького фотоконкурсу — The Prix de la Photographi.
Також ми розповідали історію дружини оборонця Азовсталі, яка бореться за звільнення свого чоловіка.
Фото: МВС України.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі